Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarják vinni tőlem az...

El akarják vinni tőlem az öcséimet! Így simán megtehetik, nem? Elég bonyolult ez, bővebben lent!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. 2 öcsém van, egy 2 éves és egy 7 éves. Anyám a kissebbik öcsém szülésébe halt bele, apám 6 éve,rákban ment el.A nevelőapám miután édesanyám meghalt, egyáltalán nem törődött a gyerekével, de velünk sem. Nagypapámhoz kerültünk, de 2 hete elhunyt. Most apa felöli nagymamám harcol a nagyobbikért, a volt nevelőapám meg a kicsiért.Velem meg senki sem törődik...De ha elviszik tőlem a kicsiket, még fel is kötöm magam...ilyenkor mit kell csinálni? Köszönöm előre is!
2010. ápr. 30. 08:02
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
74%
Manapság egy 17 éves az még nem önellátó az bizony még szüleire szorul
2010. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
100%

ügyes vagy, hogy te neveled őket már évek óta, anyukád halála óta. nem igazán erről van szó. hanem inkább az anyagi dolgokról. és már nincsenek szüleid, akik szintén támogatnának. lehet a nevelőapa sem támogatna semmilyen szinten, ha nálad lennének a gyerekek. nagymama sem. ez annyit jelent, hogy TE lennél egyedül mindenféle segítség nélkül a gyerekekkel, ami biztos, hiszen a párod nem biztos. ő vagy lesz, vagy nem. úgy kell tervezni, hogy egyedül is megoldható legyen. anyagi segítséget addig kaptál azt mondtad. vigyáztak is a kisebbre eddig, ha kellett. most már nagypapi nincs, aki segítene, maradt vki akire számíthatsz még?

én így értettem, hogy innentől kezdve CSAKIS a tied lesz a felelősség. minden téren. ez a helyzet nem ugyanaz lesz, mint eddig volt. szerintem..:(

2010. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

különben miért is kerültetek nagypapádhoz? nevelőapádnak nem engedték, hogy neveljen titeket?

ebben az esetben sok esélyed van, hogy te lehess a gyámja a testvéreidnek.

2010. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
Melyik megyében laksz?
2010. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

Nevelőapám miután anya meghalt elcuccolt...

Azért mentünk akkor még a papihoz...

Komárom esztergom megyében lakunk.

2010. ápr. 30. 10:28
 46/55 anonim ***** válasza:

És most kinek a lakásában laktok?

Az üres lakást( anyudét vagy papádét)eladtátok?

2010. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
Nevelőapád szerintem beijedt a felelelőségtől és azért lépett le meg az is lehet hogy a nem saját gyerekeit nem akarta nevelni
2010. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

De ott volt a saját gyereke is...És azelőtt is nevelt...

Egy lakást eladtunk, amit még örököltem, abban lakunk...

Falun volt még apukámnak egy parasztház jellegű kis háza, vagy azt ahol most lakunk, vagy azt a házat kéne majd még eladni...Csak nem tudom mennyi sikerrel...

2010. ápr. 30. 10:44
 49/55 anonim ***** válasza:
57%

Nevelt.Oké.

1.Nem volt más választása anyukád kellett neki és Őt csak veletek együtt kaphatta meg

Tény ott volt a saját gyereke is, de gondolom őt is megrázta anyukád halála.Sok pasi tök szerencsétlen, gyámoltalan ha nincs mellete egy nő.

2.A halál után meglehet hogy azt érezte nincs ereje egyedül semmihez

2010. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
38%
Ha eladod és nem lakást veszel érte akkor adóznod kell utána!
2010. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!