Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarják vinni tőlem az...

El akarják vinni tőlem az öcséimet! Így simán megtehetik, nem? Elég bonyolult ez, bővebben lent!

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. 2 öcsém van, egy 2 éves és egy 7 éves. Anyám a kissebbik öcsém szülésébe halt bele, apám 6 éve,rákban ment el.A nevelőapám miután édesanyám meghalt, egyáltalán nem törődött a gyerekével, de velünk sem. Nagypapámhoz kerültünk, de 2 hete elhunyt. Most apa felöli nagymamám harcol a nagyobbikért, a volt nevelőapám meg a kicsiért.Velem meg senki sem törődik...De ha elviszik tőlem a kicsiket, még fel is kötöm magam...ilyenkor mit kell csinálni? Köszönöm előre is!
2010. ápr. 30. 08:02
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Nekem semmi...ő nem nagyon szeret ott lenni...Ezért ha tehetem ismerősöket kérek meg, hogy ha tudnak akkor legyenek szívesek vigyázzanak rá...
2010. ápr. 30. 08:19
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
ez szép, de ha nincs bölcsibe, nem ér rá a barát akkor nem tudsz elmenni dolgozni :S
2010. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne ha megtanítanád az öcséddel hogy nem mindigaz van amit ő akar mert ha esetleg nálad maradhat rengeteg bajod lesz vele
2010. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

Ha nem ér rá senki, persze akkor marad a bölcsi...

Dolgozni mindenképpen el kell mennem...

2010. ápr. 30. 08:22
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nehogy felkösd magad!!! Inkább fordítsd minden erőd arra, hogy küzdj az öcséidért! Először menj a gyámügyre, ha nem vagy bejelentve, keress a munkaügyi központon keresztül munkát, nem tudom, milyen végzettséged van, de nálunk pl. van 1 szociális intézmény, ahol a hasonló helyzetben lévők dolgozhatnak, akinek "problémásabb" a családi élete. Járj utána, mennyi pénzt kapnál (családi pótlék, stb., szerintem ezen az oldalon is tudnak segíteni).

Ha egyedül nem sikerül, még az az út is járható, hogy valakivel kénytelen leszel kompromisszumot kötni nevelőapáddal vagy nagymamáddal.

Ha valami változás következik be az életedben, akkor még mindig mehetsz a gyámügyhöz megtámadni az előző döntst, vagy ha bebizonyosodik, hogy képtelen valamelyikük gondoskodni a gyerekekről.

Kitartást kívánok neked, és azt, hogy sikerüljön! A negatív gondolatokat pedig űzd el, hidd el, sem értelme, sem időd nem lesz rá!

2010. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
63%

Ha apukád meghalt 6 éve akkor az öcséd hogy lehet csk 2 éves?

Ha a kicsi a nevelőapádtól van akkor meg tök természetes hogy ő akarja nevelni a saját gyerekét.Tök természetes hogy ő fogja megkapni a kicsit és nem te.Hiszen Ő az édesapja

2010. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért valljuk be őszintén, hivatalos ügyek intézésekor mi is össze tudjuk magunkat piszkítani (sz@rni) főleg ha nem csak bírság fizetéséről van szó, nem hogy egy éppen a nagybetűs életbe kilépő fiatal "felnőtt"...


Én teljesen megértem, hogy először itt kérdez körül, mert időt és energiát spórolhat meg...főleg egy fiatal, aki még aboszolúte járatlan a jogi ügyek intézésében...


Sok kitartást!

2010. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

szedd össze az érveidet, hogy nálad miért lennének jobb helyen, illetve,h miért nem jó a kicsinek, ha elválasztják tőletek, a 2 testvértől. aztán pedig a pároddal menj be a gyámügyre!

sok sikert!

de biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd 19 évesen? nem lehet, h nevelőapád is rendesen fel tudná őket nevelni? te pedig tarthatnád velük a kapcsolatot, de legalább nem rád hárulna innentől MINDEN felelősség, anyagi is és az egész életük egyengetése. azért ez nem kis feladat 2 kisgyereket felnevelni 19 évesen szülők nélkül. pláne ha párod nem szeretné ezt hosszú távon, egyedül NAGYON nehéz lenne!!

azért gondold át, tudom biztosan nagyon szereted a testvéreidet, de ez azért óriási felelősség, és az életed ezzel megpecsételed. úgy értem sok lehetőséget elveszel magadtól. 2 gyerek sok pénzbe kerül, kitartásba, és még nagyon picik a testvéreid.:(

ez elég szomorú, h ilyen sorsok jutnak ki néhányunknak. ez egy nagyon nehéz döntés, gondold át jó alaposan. a nevelőapa és nagymama nem engednék hogy lássad tesóidat?

2010. ápr. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

A nevelőapám kb ha egyszer látta a gyerekét...

Ha a mamához kerülnek, akkor 100% hogy soha többet nem látom őket...

2010. ápr. 30. 08:29
 30/55 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan.A bíróság/gyámhatóság pont úgy mint a válásnál megszabhatja hogy láthasd őket.

Nem vagyok biztos abban hogy egy 19 éves anyagilag nem túl stabil háttérrel rendelkező lány a legjobb gyám ha két pici gyerkről van szó

2010. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!