Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá ha így...

Mit szólnátok hozzá ha így jönne haza a fiatok?

Figyelt kérdés
A fiam pénteken úgy jött haza, hogy középen meg volt hagyva egy csík ami most narancssárga, a ruháját elcserélte, és most tetoválást akar. Én csak néztem amikor megláttam. Azt mondta, hogy ez az új divat...az apjának még tetszik is, szerintetek hagyjam? Mert szerintem úgyse fogom tudni lebeszélni róla. 17 éves. Ti mit szólnátok hozzá?
2010. máj. 2. 18:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
44%
a tetoválsát viszont semmi képpen se engedd...mer azt eltuntetni nem lehet...és fura lesz ha majd 50 évesen megy orvoshoz és ott fog villogni rajta valami hulye tetoválás
2010. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem ilyen korszakon a legtöbb tinédzser átmegy. pl.itt írt egy hippiből lett anyuka,én pedig például rocker voltam,ma már ezt sem mondaná meg senki rólam,konzervatív a külsőm.

Tinikorban keresi az ember igazán önmagát,hogy ki is ő,milyen is akar lenni.Vannak dolgok,amik örökre elmúlnak,mert kipróbálta nem tetszett és van,ami megmarad.

Az pedig szerintem egy totális nagy téveszme,hogy csak az lehet okos,aki norvégmintás mellényt hord,alatta fehér ing,nyakkendővel és angolos frizurával.Az ismeretségi körömben van egy kutató (kémiából doktorált),akiről a külső alapján ember nem gondolná,hogy 8 általánoson túl bárhová is járt volna.

Nyilván állásinterjún előny a szolid külső,de mikor tombolja ki magát ha nem most.Mire állásinterjúra jut lehet,hogy már lecsengett a narancssárga korszaka.Ha pedig nem,akkor a saját bőrén fogja tapasztalni,hogy milyen társadalomban élünk és milyen elvárásoknak kell megfelelnünk.Nagyon tehetségesnek kell lennie valamiben,hogy megengedje majd magának felnőtt fejjel azt a luxust,hogy így nézzen ki.De mint említettem van rá példa.

2010. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
58%
soroljatok már olyan állásokat ahova szines hajú, szakadt ruhájú, nőknél szakadt harsinya, miniszoknya, vastagon festett arc, ahova őket szivesen várják és mondjuk megélnek majd a későbbiekben belőle.
2010. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly nyáron lila volt a hajam, és úgy mentem be könyvelni. A kolléganők néztek (mindig néznek), de az ügyfelek nem. (Külföldi ügyfelekkel foglalkozom.)

Az állásinterjún a főnököm megörült nekem a neccharisnya és a bakancs ellenére is, mert a sok diplomás után én végre beszéltem angolul.

Vannak emberek, akik belátnak a felszín alá.

21/L

2010. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
97%
Valami kevésbé végleges is nézhet ki olyan jól.
2010. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Lássunk csak szubkulturált külsejű ismerőseim közül néhányat, mi is a foglalkozásuk.

Hosszúhajú, tetovált, akár piercinges fiúk - Phd hallgató, egyetemi oktató, gyári munkás, gyári műszakvezető, egyéni vállalkozó, informatikus, számítógép szerelő, zenetanár, történelem-földrajz szakos középiskolai tanár, mérnök, műszerész. Ismerek egy punk srácot is, ő fodrász (persze elsősorban extrém fodrász, de van vendégköre).

Bakancsos, feketében járó, kifestett stb. lányok: tanár, fordító (rajtam kívül többen :) ), informatikus, kerámia művész, fodrász, kozmetikus, állatkertben pénztáros, varrónő, orvosi asszisztens, egyetemi dolgozó, adminisztrátor-titkár, ruházati eladó, biológia PhD-hallgató.

Nyilván nem pont úgy megyünk dolgozni, mint buliba, de nem is vetkőzünk ki magunkból, íz alapvető stílus, színvilág stb. marad-.

egy huszonéves goth

2010. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
90%
Kövezzetek meg, de számomra ezek a kipingált, feltűnő színre festett hajú, direkt szakadt ruhájú, piercinggel teleaggatott, tetkós dolgok feltűnési viszketegségnek tűnnek. Manapság túl sok a stílus: emó, goth, rokker, ezazamaz. Mindenki tartozni akar valahová, amit a külsejével, az öltözködésével, a hajszínével akar kifejezni. Különbözni akarnak az átlagtól, de nem veszik észre, hogy valójában ugyanazok, mert minden emós egyforma, minden goth egyforma...ránézel és tudod ő mi, ki. És respekt annak, aki ilyen kinézettel normális munkahelyre akadt, tényleg nem hittem volna, mert elsőre mindenki külső alapján ítél, és aki azt látja, hogy valaki agyonfestett varratott stb. az automatikusan mögé gondolja, hogy neki a legfontosabb a külső, meg hogy megtalálja önmagát az extrém külső kialakításával. És általában ezek a stílusok adott életmóddal társulnak, ami valószínűleg sztereotípia, de minden sztereotípiában van igazság, különben nem alakult volna ki. De ez csak az én véleményem, mindenki úgy néz ki ahogy akar:)
2010. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

3 hete nekem rózsaszin hajam van...mert épp megzakkantam kicsit...de 4 hét mulva államvizsga,előtte visszafestetem szép szolid barnára,jókislánynak kell kinézni...nyárra meg vissza akár zöldre is...

ez csak festék...főleg hogy fiu,neki hamar visszanő az a 2-3 centis haj,még ha le is borotválja...

had csinálja


tetoválást meg támogasd,érdeklődj,javasolj,rögtön elmegy a kedve,enyém is elment amikor anyám közölte,hogy ok,legyen,de akkor segitsek már neki is választani,menjünk együtt...rögtön eltünt belőle minden poén:D

22/L

2010. máj. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Az már rosszul kezdődik,ha divatból lesz punk...A tetoválás miatt ne aggódj,ha nem most akkor 3 év múlva varratja fel,tök mindegy.Én is 17 évesen kezdtem el varratni magam,anyámék beletörődtek már régen (: Egyébként nem vagyok rossz gyerek,csak azért mert így nézek ki... (: 20/F
2010. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Még csak 17 éves!! Háromszorosan is kinövi és stílust vált, mire állásinterjúra megy! Elkerül egyetemre, ott megint beilleszkedik valamelyik szubkultúrába, stb.

Hagyd neki nyugodtan, lázadjon csak, nem marad így örökre.

2010. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!