Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt vagy külön karácsonyozni?

Együtt vagy külön karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Párommal 3 hónapja vagyunk együtt, én a szüleimmel lakom még, neki saját lakása van, a szülei máshol élnek. Azt szeretné ha a szüleinél, azaz náluk otthon töltenénk a teljes Karácsonyt azaz a 24,25,26-át. Én meg egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek: hagyjak csapot papot és tartsak vele, vagy inkább családom körében töltsem az ünnepet? Én úgy érzem helyénvalónak ha mindenki a saját családjával ünnepel, de "egyedül" sem hagynám, ahogy ő fogalmazott hogy tenném, ha egyedül kéne hazamennie. Nem tudom hogy lehetne döntésre jutni.

2016. dec. 18. 15:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Míg össze nem hazasodtunk mindenki a szuleivel töltötte a szentestet ,utána talalkoztunk vmelyikunknel es onnan mentunk haza.(3 karacsonyt toltottunk így)szóval nem mennék,nekem nem férne bele,hogy egy napot se legyek a szüleimmel(amugy mi is az ország ket vegeben laktunk)
2016. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

Hogyhogy nincs mivel odautaznod?

Tömegközlekedésről hallottál? (Busz, vonat)

Gondolom nem a nagy orosz tajgán laknak a szülők, vagy a Holdon?

Ha annyit nem tud megtenni, hogy kimegy eléd az állomásra, akkor megette a fene az egészet.

Amúgy is egy önző s.gg-fejnek gondolom, már ennyiből is.

2016. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
utolsó, de ti hogy oldottátok meg a találkozást, utazott az egyik fél 25-én vagy hogyan?
2016. dec. 18. 16:35
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Van ám tömegközlekedés is a világon, de ha ilyen önző segg a csávó, én azért igen-igen elgondolkoznék ezek a kapcsolaton.

Egyébként karácsonyozzon mindenki a saját családjával, aztán majd szilveszterkor úgyis együtt lesztek, nem?

2016. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben.

De ha ilyen helyzetben lennék, akkor utaznék 25-én.

És ha még jövőre együtt lennénk, akkor ő utazna 25-én.

Egyik évben egyik szülő, másik évben másik szülő, így az igazságos.

Aztán, ha komolyan kiköttök egymás mellett, akkor úgyis Szenteste együtt lesztek, vagy ahogy gondoljátok, de az egyensúlyra mindig törekedj!

2016. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A mi szuleink is 180 km-ra laknak egymastol, de ha 300-ra lkatak volna is, akkor is elutaztunk volna egymashoz.

Van vonat, busz, felszalltam szepen 25-en reggel ra, ebedre boven odaertem, 6 korul indultam vissza. Masnap reggel a parom jott.

Ha 300 km-ra laknanak egymastol, annyiban modosulna, hogy elso este nem utaznek/utazna vissza a parom, hanem.masnap reggel egyutt megyunk a masik csaladhoz.

2016. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez elég egyszerű, csinálj, amit akarsz. Az miért nem jó? Én mindig így jártam el. Amíg anyám élt, őt látogattam, most már anyóst, akit kedvelek :) 24-én elmegyünk és aznap vissza is jövünk, mert szeretünk itthon aludni. Akik együtt akarnak lenni, legyenek együtt. Ha mindenki a saját szüleihez akar menni, legyen úgy... Ha az egyik a másikkal akar lenni, a másik nem, az már neccesebb, de 2 felnőtt ember csak meg tudja vitatni magával s a másikkal.

Nincs Egy Igaz Út, meg ez illik meg 3 hónap mennyi... Az embernek magának kell eldöntenie, mit tegyen.

2016. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nincs mivel odautaznod? Én is el tudnék utazni bárhová, ha nagyon akarnék. Mindössze 40 perc gyaloglás a busz, max. 3 átszállással szerintem meg tudnám oldani, bárhova is kéne mennem. Neked se lehet sokkal macerásabb.


Miért ne hagynád egyedül? S nem egyedül, hazamegy a szüleihez, te pedig a sajátjaidhoz, ha egyszer nem visz el hozzájuk... Jól mondják egyesek, ne menj bele abba, hogy a te véleményed nem érdekes.

2016. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Arról se felejtkezz meg, ha esetleg elmész 25-én hozzájuk karácsonyozni, akkor a szülőknek ajándékot kell vinned.

Erre gondoltál és fel vagy készülve rá?

Mert 2 napra még hétköznap sem illik üres kézzel beállítani.

2016. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
kedves mindenki, köszönöm a válaszokat. Biztos igazatok van, hogy ha nagyon szeretnék akkor találok rá módot hogy eljussak hozzájuk és talán ez a legésszerűbb ha kompromisszumot szeretnék.
2016. dec. 18. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!