Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagy a férjemnek...

Miért nem hagy a férjemnek semmit? Egyszerűen neki nem lehet megcsinálnia semmit!

Figyelt kérdés

A 2 és fél éves kislányunk nem enged az apjának semmit, csak nagy ritkán, de inkább soha. Mindent én csinálhatok csak, a kocsiba be-ki tenni, fürdetni, cipőt ráadni, öltöztetni, altatni, vizet adni..... Tehát mindent, még pakolni is nekem lehet, apa nem. Lehet azért mert sokszor türelmetlen vel, és ideges és néha olyan rondán szól rá, ami neki normális, mármint a férjemnek, de nekem feltűnik, hogy csúnyán viselkedik a gyerekkel. Mikor szóvá teszem, hogy ne beszeljén így vele, akkor talán a kicsi közvetlenebb lesz és ne erőszakoskodjon vele mindig, legyen saját akarata is, legyen türelmes, lehurrog, hogy mert ő normálisan viselkedik, a gyerek idegbeteg.

Teljesen padlón vagyok ettől, mit rontottam el?


2010. máj. 4. 11:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon jó és normális gyerek, okos, ügyes, kedves. Ha a férjem itthon van, akkor ilyen vad és hisztis. Szerintem átveszi tőle a hangulatát, azért ilyen, igaz?

A férjem csapkod, veszekszik, persze, hogy ő is.

2010. máj. 4. 11:21
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Gonsdolom jól magadhoz növesztetted azért nem visel el mást...
2010. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Talán te is belestél abba a hibába,mint a mai anyukák nagy része,hogy elkényeztetted,magadhoz szoktattad. Ha így van,akkor a párod joggal érzi hisztisnek a gyereket,és sértve is érezheti magát emiatt.

Beszéljétek át a dolgokat,mert lehet,hogy van igazság az apa véleméynében is.

2010. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Vagy

1. amikor a pici megszületett, te nem hagytad, hogy a férjed pelenkázza, öltöztesse stb így a gyerek csak téged fogad el.

2. Fél az apjától mert az hangos, csapkod stb

3. Minden meg lett engedve eddig a gyereknek és most hirtelen kezdenétek el nevelni

2010. máj. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
vagy nem érzi magát biztonságban mellette. mivel az apja, úgy gondolom, hogy nem azértilyen vele, mert nem szereti, és gonosznak tartja, mint mondjuk ha idegennel viselkedne így, de az viszont lehet, hogy fél, tart tőle. különben miért nem akarná, hogy apja is foglalkozzon vele? a gyerekek nagyon megérzik, ha valaki nem nyugalommal, türelemmel és szeretettel közeledik hozzájuk.:(
2010. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Az lehet a probléma, hogy nagyon hozzád szokott. Sajnos a férjednek is türelmesebbnek kell lennie. Egy-két hétbe beletelik, de azt kell csinálni, hogy 'te nem érsz rá'. Egy gyereknevelős műsorban volt, és ugyanez volt a szitu. Az anyukának hagynia kellett a gyereket, csak az apukának lehetett foglalkoznia vele. Pl. mentek a parkban sétálni, a kislány rohant volna az anyukájához, fogta volna a kezét, de nem engedte. Meg ilyenek, lefektetésnél az apukának kellett bent lennie, több estén keresztül. Utána a kislány hozzászokott. :) Tényleg elég volt néhány nap, persze ők aktívan és türelmesen részt vettek ebben. Megpróbálom megkeresni, hátha fent van a neten valahol. :)
2010. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Ja és túl kell élnetek a nagy hisztiket, ezért írtam a türelmet, hagyni kell sírni, csak az apuka vigasztalhatja. :) Biztosan nehéz lesz neked is (az édesanya is sokat sírt), de megéri.
2010. máj. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ugyan ez van nálunk szó szerint és pedig én nem szoktam magamhoz annyira még se enged semmit az apjának. Én erre azt tettem, hogy otthon hagyom őket kettesben és elküldöm őket boltba.így a kicsi megszokta és már nem annyira olyan vele.Fontos az apának is , hogy érezze, hogy neki is van gyereke.
2010. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Ne vádold magad, és rendben van ahogy a gyerekeddel viselkedsz. A férjed a leírtak alapján nem eléggé informálódott a gyereklélektant illetően, és úgy látszik a leírásból, hogy makacs és türelmetlen is, vagyis azt hiszi el, amiről saját maga meggyőződött, mintha hiába mondanál neki a te tapasztalataidat, olvasott infókat. Javasolnám, hogy dugj az orra alá pár könyvet az aktuális témákról, (pl. a mostanira az OKosan nevelni tudni kell könyvben olvastam, mi hogy hat a gyerekre, konkrétan az idegfejlődésről, milyen fontosak az első évek...stb), és a helyedben nem is meggyőzni akarnám, hanem hagyni, hogy ezekből maga vonja le a meggyőződését és alakítsa ki saját véleményét.

Sajnos minden hatástól nem védhetjük meg a gyerekeinket, de egyet tehetünk: mindig amit a legjobbnak látunk.

Javasolnám, hogy azt kérdezd magadtól, hogy mi a legjobb amit tehetsz. Pl. amikor férjed ilyeneket mond, azt nézd, hogy a gyerek rólad vesz elsősorban példát, lássa, hogy megvéded, ugyanakkor ez könnyen vitához vezethet a férjeddel, mert megcáfolod a férjedet, és vita közben a figyelem elterelődik a gyerekről. Ezért megkérdezném: "Születhet egy gyerek idegbetegen? Ha nem, akkor kitől vesz példát? Kitől kellene megtanulni a helyes viselkedést? Nem gondolod, hogy Te mutatsz neki példát, tőled és tőlem tanulja meg, hogyan kell viselkedni, és pont ezért máshogy kellene reagálnod ilyesmire?" Persze egyszerre csak egy kérdést, időt hagyva az átgondolásra, hiszen a cél nem a "lecseszés", hanem hogy átalakuljon a véleménye. Ált.ilyen jellegű kérdések hatásosak.

2010. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte a gyerek idegbeteg. Teljesen padlón vagyok ettől, mit rontottam el?" Erre vonatkozott a 11.42 válaszom.

A gyereknevelési műsort nem láttam, a leírtakból nem tartom jónak, mert vajon hogyan éli meg a gyerek, hogy az addig biztonságot adó anya "elfordul tőle"? Persze ha sikerül megnézned, abból lehet, hogy több kiderül, akkor tedd, ahogy jónak látod! Amit előttem írtak, hogy az apával is kellene, hogy legyen kettesben töltött ideje a gyereknek, az biztos így van, és az ötletek is nagyon jók szerintem (boltba, parkba mennek kettesben...stb). Csak a kérdező által leírtakból nekem az jön le, hogy ő ezt hagyná, csak az apa nem tesz érte semmit, mert ezért ugye neki kellene tenni?! A gyerek idegbeteg és kész, részéről elintézve - ezzel a hozzáállással nem hiszem, hogy elérhető, hogy a gyereknek kedve legyen vele lemenni a parkba kettesben... Erről szerintem is érdemes lenne elbeszélgetni a férjeddel (ahogy előtte írták), javasolni, hogy lehetne, de szerintem azon kívül, hogy te hagzod, ezt neki kell elérni.

11.42

2010. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!