Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagy a férjemnek...

Miért nem hagy a férjemnek semmit? Egyszerűen neki nem lehet megcsinálnia semmit!

Figyelt kérdés

A 2 és fél éves kislányunk nem enged az apjának semmit, csak nagy ritkán, de inkább soha. Mindent én csinálhatok csak, a kocsiba be-ki tenni, fürdetni, cipőt ráadni, öltöztetni, altatni, vizet adni..... Tehát mindent, még pakolni is nekem lehet, apa nem. Lehet azért mert sokszor türelmetlen vel, és ideges és néha olyan rondán szól rá, ami neki normális, mármint a férjemnek, de nekem feltűnik, hogy csúnyán viselkedik a gyerekkel. Mikor szóvá teszem, hogy ne beszeljén így vele, akkor talán a kicsi közvetlenebb lesz és ne erőszakoskodjon vele mindig, legyen saját akarata is, legyen türelmes, lehurrog, hogy mert ő normálisan viselkedik, a gyerek idegbeteg.

Teljesen padlón vagyok ettől, mit rontottam el?


2010. máj. 4. 11:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Nevelve van a gyerek, mint írtam is, nem nehezen kezelhető, barátságos, kedves, mindig jól neveltem és nevelem is, normális embert szeretnék belőle faragni. A férjem sokszor nem jó példát mutat ez tény, és nem hiszi el, hogy a gyerek tőle is veszi a pédát, ha apának lehet, neki miért is ne. Igaza van a válaszadónak, hogy nem kéne drasztikusan eltávoldonom, mert, ha eddig bennem volt a bizalma, azt is veszítse el, és akkor kiben fog bízni?? Apára nem száámíthat mindig, mint írtam, nem tudja kezelni sokszor a helyzeteket és inkább leáll vele veszekedni, vagy erőszakoskodik és kiszedi akezéből az adott dolgot, erővel, majd otthagyja a gyereket üvöltve és lehurrogja. Amikor szép szóval is el lehet mondani mindent, értelmes a kicsi, csak türelem kell.

Ami pedig azt illeti, hogy magamhoz növesztettem, ez hülyeség. Egész egyszerűen én csináltam mindig mindent, mert apa nem akart, vagyis sosem akart időt szakítani rá, a saját igényeivel törődött, hiába kértem ezt-azt, nem akarta csinálni, most meg csapkod, hogy nem igaz, hogy ő semmit sem csinálhat meg. És hiába kérem, hogy valahogy oldja ezt meg, én nem tudom, inkább elviharzik itthonról, mert ő semmire se jó. Sajnos a kicsi nem sokszor kap tőle babusgatást, mert ha már szépen is közeledik felé apa, elutasítja, mert nem érzi biztonságban magát vele, hisz sokat lekiabálja, nem megbeszélo vele, hanem ráerőszakolja azt amit a gyerek nem akar.

Ilyen helyzetben hogy lehetne valahogy jól kijönni? Mert mára már azt sem engedi apának, amit eddig igen, nagy nehezen visszajátszotta a gyerek bizalmát, de tegnap és ma ismét lerombolta adurva és arrogáns viselkedésével. Pedig már olyan jól haladtunk, igyekeztem mindent elkövetni. Csak ez nem így működik, hogy egyszer kedves és törődő vagyok a gyerekkel máskor meg leüvöltöm és azt mondom idegbeteg?! Mindig el kell fogadni a viselkedéseit és a jóra kell neveleni, rá kell vezetni, tőlünk tanulja meg!

2010. máj. 4. 13:08
 12/19 anonim ***** válasza:
Írtam már hasonló volt helyzet mint nálatok, néha még mindig előjön a kicsinél, hogy csak anya kell apa nem,de nálunk szép lassan kezd elmúlni, "hogy apa nem kell". Ha gondolod írj priviben és adok tippeket és meg beszélhetjük, hogyan csináljuk szívesen segítek .
2010. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egy nagy gyerek. Most behisztizett mert rivális (=kisgyerek) jött a családba.

Szerintem itt lehet a férjed viselkedésének egyik kulcsa.

2010. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Elsősorban a férjednek kell felfognia azt, hogy neki kell megváltoznia, és türelmesnek lenni mikor a gyerekkel van. Jó pillanataiban, amikor ráér, akkor kéne 2esben hagyni őket, először fél órára, aztán 1-2 órára. Így nincs ott az anyuka, nincs választása kicsinek.
2010. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hidd el, Te jó anya vagy, mondhat itt bárki bármit..... Jól neveled a gyereked. Nekem 2 éves a lányom, tehát van rálátásom, talán ugyanazokban vagyunk benne, mint Ti. Mindenképpen a férjed hibás a kialakult helyzetben, biztosan az a gond, hogy a kicsi állandóan dacol vele, mivel viszont is ezt látja, hogy az apja arrogáns, dacol, nem enged semmit, így hát ő sem az apjának. Ebben a helyzetben a párodnak kellene változtatnia magán, mivel ő a felnőtt, az érettebb. El kell fogadnia, hogy ő tette ilyenné a kettőjük kapcsolatát az örökös arroganciájával, dacos viselkedésével. Ha ezt elfogadja és tesz ellene (nehéz lesz, mert sokat kell majd nyelnie, a kislány biztosan nagyon makacs lesz jó ideig), akkor javulhat a kapcsolatuk. Ezt kellene valahogyan megértetni apukával. Ha nem érti meg, Te szerintem sok mindent nem tudsz tenni. Nálunk én vagyok nő létemre a sokkal türelmetlenebb, amiért szégyellem is magam. De én beismerem, tudom, hogy sokszor dacolunk és harcolunk a gyerekkel és mivel én is makacs vagyok, sokszor fordul sírásba a harc. De próbálok tenni ellene. Sok sikert Nektek is!
2010. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

az én férjem hasonló volt, agresszivitással nevelte a gyerekeket. próbáltam rá hatni, hogy szép szóval normálisan intelligensen is lehet gyereket nevelni. de nem változott a helyzet. én nem akartam,hogy a gyerekeim ilyen nevelésben részesüljenek, így mikor 7 éves lett a lányom otthagytam. azóta sokkal nyugodtabbak a gyerekeim.

nem azt mondom, hogy te is tedd ezt, csak megírtam,hogy nálam így végződött.

vagy megpróbálod jó útra téríteni a férjedet,

vagy magától benő a feje lágy a férjednek,

vagy belenyugszol hogy gyökeresen más a nevelésről az elképzelésetek

vagy véget vetsz a helyzetnek.

2010. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A férjem is (én is) elég "makacsak" vagyunk, persze, hogy a 2 év körüli kislányom is. :) Ebben a témában (is) a férjemmel már az elejétől fogva, ti. már a gyermektervezéstől próbáltam beszélni a nevelésről. Rávilágítottam itt-ott konkrét dolgokra, ahogy őt nevelték, a szülei jelleme (és náluk a nővére családjában a most 10 éves körüli gyrekekein "élőben" követkető is a folyamat), ugyanígy az én családoméból is levonva a következtetést: ezek a módszerek nem a legmegfelelőbbek. Mivel ezeket tanultuk meg, ezek rögzültek belénk (és olvastam, hogy olyan felkészületlen helyzetekben, amikor hirtelen semmit nem tudsz tenni, sajnos a beléd gyerekkorban rögződötteket csinálod automatikusan), tehát a legjobb amit tehetünk: utánanézünk, hogyan kellene jobban. Persze inkább engem foglalkoztat, rengeteget olvasok, tájékozódok, kérdezek, és tájékoztatom a férjemet. Néha felhívom a figyelmét, ahogy írtam, pl. kérdésekkel. Pl. amikor türelmetlen, megkérdezem, ez hová vezet, mire jó? Már ő is belátja, hogy neki kell először uralkodni a helyzeten. Azt is olvastam a napirendre szoktatás kapcsán, hogyha végleg elfogy a türelem, akkor inkább menjünk ki, erőt gyűjteni, amíg megnyugszunk, mint agresszívnak lenni. Az agressszió levezethető sporttal, meditációval...stb. Szerintem annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod a férjedet jó irányba terelni... Remélem, segítettem.

11.42

2010. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Csak Neked találtam egy idézetet:

"Az ember lehet nagyon erős akaratú és mégis elnéző." /Ethel Barrymore/

11.42.

2010. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha a férjed ilyen, s rád nem hallgat, nem fogadja el a tanácsaid, akkor ideje külső segítséget kérni, pl. családterapeutához fordulni. Amint a jó tanácsok nyomán sikerélményt szerez a gyerekével, úgy egyre inkább hajlani fog a jó szóra a férjed is, mert látja, hogy türelemmel egyszerűbben működik a dolog.
2010. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!