Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza fog jönni a nevelőapám...

Vissza fog jönni a nevelőapám aki évekig terrorizált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szal ez egy picit hosszú sztorii..Szal elváltak a szüleim 3 éves koromban,mert apa verte anyut,közben volt egy kutyánk és anya összeismerkedett egy kutyás palival,így amikor szétmentek anyuék a palihoz költöztünk albérletbe,majd összejöttek és megszületett az öcsém..Nagyon szerettem a nevelőapámat,szinte már-már a példaképem volt.(Am csaj vagyok)De egyszercsak kiment Skóciába dolgozni 2 évre,és csak 2-szer jött haza.Közben én kaptam egy telót,és a nevelőapám simkártyáját,és kaptam olyan hívásokat telón h itt várunk a csajokkal,gyere....Ez a nevelőapámnak szólt,de ő kimagyarázta.Szal miután végleg hazajött 2 év után,nagyon elromlott a viszonyunk..Sorozatosan,kb 2 naponta bántott,testileg és lelkileg is.Volt h az iskolából telefonáltak anyunak h mi történ a kezemmel mert vörös,kéznyomos,és nagyon be van dagadva..Volt h olyat ütött a fejemre h szó szerint hányingerem lett..Volt h levágott a földre,de nagyon..Volt a amikor fogat mostam a fogkefét belevágta az ínyembe és fáájt:((

Teljesen összeomlottam.Tanulmányi eredményem borzalmas volt..Féltem hazammenni,ezért a buszmegállóban ültem órákat a hidegben,a melegeben... És amikor hazamertem menni,mert tudtam h anyu megjön a melóból,ő 10 esetből 9-szer megvert amiért nem mentem haza időben.Volt h este tízkor "menekültem el" bőgve,mert nagyon megvert..Borzalmas életem volt..Amikor anyu szétszedett minket,2-szer neki is nekiment..Amikor vki megkérdezte h mér ver,aztmondta mert visszabeszélek,DEH EZ NEMIGAZ..Alig mertem ránézni is,nem h visszabeszélni.Deh persze mindenki neki hitt..Na most ezt anyu "megunta" most februárban és elköltöztünk.Ő hónapokig könyörgött h menjünk vissza hozzá,mindent bán,megváltozott..(Hozzáteszem,már ezt 100-szor megígérte,volt h összepakoltunk,de mindig visszakönyörögte magát.)És aztmondta itthaggya az országot,ha nem megyünk vissza.Nem mentünk.Kiment megint dolgozni SKóciába(jelenleg is ott van)nemsokára hazajön VÉGLEG.Anyát szinte minden nap felhívja h mennyire szereti..(Ja és volt h itt volt meglátogatni az öcsémet az új lakásban,de akkor is mi 2-en veszekedtünk..)Nah szal anya hisz neki h megváltozott,de én nem.Miután elköltöztünk már másnap hívta h megváltozott,minden nap a munkahelyére elément stb..Ha végleg hazajön anya össze akar vele költözni megint.A nevelőapám már azt is felvetette h legyen még egy közös gyerek(hozzáteszem nekem MINDENNAP elmondta h gyűlöl,mert nem vagyok a saját gyereke.Én szerettem és borzalmasan esett..)Nemsokára hazajön egy kis időre,és valószínűleg addig nálunk fog lakni(1hétre).FÉLEK.(főleg, h amikor végleg hazajön,együtt fognak lakni)GYŰLÖLÖM már.NEMAKAROK VELE EGYÜTT LAKNII.Mit tudok tenni?Ne azt írjátok h törődjek bele,mert évekig bántott mind testileg,mind lelkileg..


2008. okt. 8. 14:50
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Ja és am mondtam anyunak h odaköltözök a mamámékhoz,ha idejön a nevelőapám,és aztmondta:Akkor odaköltözöl.Ezzel nemtudsz közénk álni...De semmiképp nem akarok a mamáék terhén lenni.Szal nemtudom mi lesz így:(( (Igazából azt h elköltözök csak azért mondtam,hátha azért erre azt mondja h akkor nem költözik ide..)
2008. okt. 8. 17:56
 12/46 anonim ***** válasza:
89%

Fiygelj nagyon sajnálom h ezt kell mondanom de itt keményen kell fellépned és állnod kell a szavad!!! Ha azt mondod, h elköltözöl ha az a szörnyeteg odamegy hozzátok lakni akkor tényleg menj is el! Ez egyrészt bizonyíték a dolog komolyságára, másrészt hatással elsz anyukádra, harmadrészt pedig a Te biztosnágodat szolgálja. Ha jó a kapsolartod a nagyszüleiddel, akkor költözz nyugodtan oda! vagy bárkihez a családból akiről tudod h nagyon szeret téged! Neki nem leszel terhére, ha tényleg szeret és ha megtudja, hogy mit történik nálatok akkor segíhet is! NE HAGYD MAGAD! KÜZDJ ÉS VÉDD MEG MAGAD! Szerencsére már nem vagy kisgyerek és egyáltalán nem kell eltűrnöd semmi atrocitást! Sok sikert és sok erőt kívánok neked!

17 éves lány

2008. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,csak az a baj h a mamámék segítettek megvenni ezt a lakást,és elég sok pénzt adtak bele,és nem állnak azóta túl jól anyagiak terén.Szal idáig minden nyáron,de évközben legalább 3-4-szer elmentek külföldre,és azóta nem voltak nyaralni,még belföldön sem..Szal most gyűjtögetnek,h eltudjanak menni vhova,és én nem szeretném h miattam ne tudjanak,mert nem vagyok valami olcsó..Persze nem ruhák meg sminkek..értem,mert eljárok én a 2000ft-os farmerben is,hanem a tanszerek,akkor majd a tankönyvek a középsuliban,a kaja meg minden:S

Szal nem szeretnék a terhükre lenni,persze nekem ez elég kényelmes megoldás lenne,de gondolom ők már,így idősen,szeretnék a saját életüket élni,és nyugalomra vágynak,nem egy "odapottyant" unokára.Szal valami más megoldás lenne a jó.Persze ha felvetném nekik ezt az ötletet,sem szó sem beszéd,mondanák h mennyek,deh azért ők akkor mégsem tudnák élni annyira a saját életüket.:((

2008. okt. 8. 18:30
 14/46 anonim ***** válasza:
91%

Én csak az utolsó kommentedre írnék annyit h van pár intézet is ismerősöm és nem drogosok, nem piások stb.

Nem eldöntött h azzá válsz...

2008. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
83%
a 17 éves lény vagyok. Sztem attól még h nagyidékkal laksz, anyud fizetheti a dolgaid! Elvégre Ő az anyád... egyezz meg vele vmi gyerektartásfélében. vagy nem tudom:S de az biztos h vmit tenned kell!
2008. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Hintalow ***** válasza:
90%

Szia! Egyetértek az elöttem szólókkal, itt tényleg a sarkadra kell állnod, ha nem akarsz beleroppanni. Nekem még egy dolog jutott eszembe, ami elviekben kivitelezhető: a gyámügyhöz/családsegítőhöz fordulsz, és eléred, hogy intézetbe helyezzenek. Majd a nagyszüleid kivesznek onnan, mint hozzátartozók. Ezután még pénzt is kapnak az államtól. Tudom, hogy amit írtam az nem szép dolog, de a szükség néha törvényt kell, hogy bontson.

Bárhogy is történik, sok szerencsét és kitartást kívánok az életedhez.

2008. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
91%
Másrészt meg szép ez az önzetlenség, de ha kívülről nézed a dolgokat és nem a saját vagy mamádék szemszögéből, akkor azért a Te testi lelki épséged fontosabb mint néhány nyaralás.:S
2008. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én vagyok a 15 éves lány.

Szerintem sem intézetbe kéne menned, hanem egy kollégiumba, ahol pl. olyan gyerekek vannak, akik messzebb laknak az iskolától.

Ha pedig a Nagymamádékhoz mész, akkor szerintem is, az lenne a jó megoldás, hogy anyukád azt a pénzt, amit rád költ, azt odaadja Nagymamádéknak, elvégre az tényleg nem a legjobb,ha két idősebb ember nyugíjából kell fizetni a tankönyveket, a ruháid,stb..., de egyébként szerintem, ha elmondanád nekik, hogy mi a helyzet, biztos szívesen fogadnának.


Hajrá!

2008. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,nagyon jól esik h idáig még nem kaptam semmilyen negatív komit:)

Köszönöm:)

De még annyit h az intézettől azért "félek" mert itt ahol lakok,egy intézet van,és nem túl jó hírű.De nekem már valamilyen szinten tök mind1,hiszem a gyerekkorom tönkrement..Ez pedig nagyon sok hátránnyal fog járni később:((

Mert elvileg ezeket a dolgokat nem lehet elfelejtenii:S

És igen,lehet h fontosabb h milyen az életem,mint pár nyaralás,deh nem akaom az ördögöt a falra festeni,de kitudja h mennyi van nekik hátra.Mindketten jóval 60 fölött vannak,és gondolom szeretnének nyugodt,békés éveket,és nem szeretném h ez miattam ne legyen teljes..Szal lehet h inkább az intézet mellett döntök..

Ha esetleg történik valami,megírom:))

2008. okt. 8. 20:07
 20/46 anonim ***** válasza:
90%

Wáó..

Azt nem értem, hogy anyukád, hogy nem veszi észre a kék-zöld foltokat, ha elmondod neki, hogy meg ver téged az a barom állat, akkor ő mit mond? Azt, hogy "persze, csak beütötted?" Ennyire ostoba és nem veszi észre?

Én a helyedben arra a hétre el"költöznék" valamelyik barátnőmhöz, ameddig ott van az az őrült. Amúgy 'megfenyegetheted' az anyukádat. Azt mondod, hogy te igenis elköltözöl otthonról, mert az a vadbarom teljesen tönkre tesz. Szépen összecsomagolsz és megszállsz valamelyik barátnődnél. Erre csak észbe kap anyád! Állj a sarkadra!

2008. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!