Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza fog jönni a nevelőapám...

Vissza fog jönni a nevelőapám aki évekig terrorizált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szal ez egy picit hosszú sztorii..Szal elváltak a szüleim 3 éves koromban,mert apa verte anyut,közben volt egy kutyánk és anya összeismerkedett egy kutyás palival,így amikor szétmentek anyuék a palihoz költöztünk albérletbe,majd összejöttek és megszületett az öcsém..Nagyon szerettem a nevelőapámat,szinte már-már a példaképem volt.(Am csaj vagyok)De egyszercsak kiment Skóciába dolgozni 2 évre,és csak 2-szer jött haza.Közben én kaptam egy telót,és a nevelőapám simkártyáját,és kaptam olyan hívásokat telón h itt várunk a csajokkal,gyere....Ez a nevelőapámnak szólt,de ő kimagyarázta.Szal miután végleg hazajött 2 év után,nagyon elromlott a viszonyunk..Sorozatosan,kb 2 naponta bántott,testileg és lelkileg is.Volt h az iskolából telefonáltak anyunak h mi történ a kezemmel mert vörös,kéznyomos,és nagyon be van dagadva..Volt h olyat ütött a fejemre h szó szerint hányingerem lett..Volt h levágott a földre,de nagyon..Volt a amikor fogat mostam a fogkefét belevágta az ínyembe és fáájt:((

Teljesen összeomlottam.Tanulmányi eredményem borzalmas volt..Féltem hazammenni,ezért a buszmegállóban ültem órákat a hidegben,a melegeben... És amikor hazamertem menni,mert tudtam h anyu megjön a melóból,ő 10 esetből 9-szer megvert amiért nem mentem haza időben.Volt h este tízkor "menekültem el" bőgve,mert nagyon megvert..Borzalmas életem volt..Amikor anyu szétszedett minket,2-szer neki is nekiment..Amikor vki megkérdezte h mér ver,aztmondta mert visszabeszélek,DEH EZ NEMIGAZ..Alig mertem ránézni is,nem h visszabeszélni.Deh persze mindenki neki hitt..Na most ezt anyu "megunta" most februárban és elköltöztünk.Ő hónapokig könyörgött h menjünk vissza hozzá,mindent bán,megváltozott..(Hozzáteszem,már ezt 100-szor megígérte,volt h összepakoltunk,de mindig visszakönyörögte magát.)És aztmondta itthaggya az országot,ha nem megyünk vissza.Nem mentünk.Kiment megint dolgozni SKóciába(jelenleg is ott van)nemsokára hazajön VÉGLEG.Anyát szinte minden nap felhívja h mennyire szereti..(Ja és volt h itt volt meglátogatni az öcsémet az új lakásban,de akkor is mi 2-en veszekedtünk..)Nah szal anya hisz neki h megváltozott,de én nem.Miután elköltöztünk már másnap hívta h megváltozott,minden nap a munkahelyére elément stb..Ha végleg hazajön anya össze akar vele költözni megint.A nevelőapám már azt is felvetette h legyen még egy közös gyerek(hozzáteszem nekem MINDENNAP elmondta h gyűlöl,mert nem vagyok a saját gyereke.Én szerettem és borzalmasan esett..)Nemsokára hazajön egy kis időre,és valószínűleg addig nálunk fog lakni(1hétre).FÉLEK.(főleg, h amikor végleg hazajön,együtt fognak lakni)GYŰLÖLÖM már.NEMAKAROK VELE EGYÜTT LAKNII.Mit tudok tenni?Ne azt írjátok h törődjek bele,mert évekig bántott mind testileg,mind lelkileg..


2008. okt. 8. 14:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
75%
Akárcsak az egyik korábbi válaszoló, én is azt tudom javasolni, hogy a lakóhelyeden a gyámügyre kellene bemenned, vagy ha van külön családsegítő központ, oda. Tudok olyan tizenéves gyerekről, aki megtette ezt a saját érdekében. Valóban a te érdekeidet fogják képviselni, segítenek a legjobb megoldást megtalálni. Anyukáddal persze jó lenne beszélni, bár azok alapján amiket leírtál, sok remény nincs rá, hogy változni fog. Én elvált anyaként évek óta egyedül nevelem a gyerekeimet, de semmiképp nem költöznék össze olyan emberrel, akit a gyerekeim utálnak, pedig én is örülnék egy normális társkapcsolatnak. Próbálj meg most a tanulásra koncentrálni, ez nagyon fontos most a jövőd érdekében. Sok sikert!
2008. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
75%
Légy határozott a saját érdekedben, ha a nagyszüleid igazán szeretnek, vállalják,hogy náluk lakj, ha nincs más, jobb megoldás. Természetesen akkor a családi pótlékot is ők kaphatják utánad, és anyukádnak kell fedeznie a költségeidet, de ilyen esetekben utána lehet nézniaz önkormányzatnál, milyen kedvezményekre, esetleg folyamatos vagy átmeneti segélyekre lehet jogosult valaki. A gyámügyesek, vagy a családsegítősök biztos tudnának ebben útmutatást adni. A suliban nincs valaki, pl oszt. főnök, vagy akárki más akihez segítségért tudsz fordulni?
2008. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Nem.Sajnos nem vagyok olyan kapcsolatban a tanárokkal h ebben a segítségemre legyenek..:/

2008. okt. 13. 13:54
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyidhoz el tudnal tenyleg koltozni, akkor az nagyon jo lenne! Hidd el hogy nyugalmad lenne, es biztonsagban is lennel. Nem tudom a nagymamad mennyit tud errol amit ide leirtal. Hat azert te sokkal fontosabb vagy mint az hogy a nagyiek nyaralni menjenek. Egy ilyen kornyezetben nem lehet tanulni es elni pedig neked nagyon fontos.

Koltozz el a mamadhoz es vess veget a pokolnak!

Nem leszel a terhukre, mondj el nekik mindent!

Ha jon az az allat, akkor pedig ra ne nezz, nemhogy meg vissza beszelj neki, ez az ize meg szora sem erdemes!

Te tobbet erdemelsz, menj a mamadhoz!!!

2008. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Kivancsi vagyok hogy hogyan dontottel, azert majd irjal, szerintem mindenki varja!
2008. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Vmi miatt nem tud hazajönni karácsonykor,szal februárban jön csak,addig még van egy kis időőm:P

És mégegyszer nagyon köszönök mindenkinek mindent!!

2008. okt. 24. 23:27
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hala Isten hogy nem tud hazajonni, bar mar ne is tudna, soha! Vegre megnyugodhatnal.

Anyukaddal legyel joba, es ha az izet emlegeti akkor ra se fullents. Meg azert mondd meg anyukadnak hogy ne traktalja a fejedet es a lelkedet tele, meselje el masnak az orulttel valo dolgait, tenyleg egyaltalan nem erdekel teged!

Minden jot Neked!

2008. okt. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen,már mondtam neki,csak..azt a választ kaptam,h:Mit ártott neked?Mondom áá semmit..Erre anyu:Hát most nemis.Erre én:És amikor uccsólag taliztunk?Anyu:Azóta megváltozott...-.-

2008. okt. 25. 11:36
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Mar nemsokara februar lesz, hazajon a neveloapad? Csak gondoltam, megkerdezem, szia.
2009. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Igen.

Február 9.-én :'(

lehet,hogy egyenlőre csak 2 hétre,de lehet,többet nem megy vissza...

De ittfog lakni......................

2009. jan. 11. 00:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!