Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza fog jönni a nevelőapám...

Vissza fog jönni a nevelőapám aki évekig terrorizált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szal ez egy picit hosszú sztorii..Szal elváltak a szüleim 3 éves koromban,mert apa verte anyut,közben volt egy kutyánk és anya összeismerkedett egy kutyás palival,így amikor szétmentek anyuék a palihoz költöztünk albérletbe,majd összejöttek és megszületett az öcsém..Nagyon szerettem a nevelőapámat,szinte már-már a példaképem volt.(Am csaj vagyok)De egyszercsak kiment Skóciába dolgozni 2 évre,és csak 2-szer jött haza.Közben én kaptam egy telót,és a nevelőapám simkártyáját,és kaptam olyan hívásokat telón h itt várunk a csajokkal,gyere....Ez a nevelőapámnak szólt,de ő kimagyarázta.Szal miután végleg hazajött 2 év után,nagyon elromlott a viszonyunk..Sorozatosan,kb 2 naponta bántott,testileg és lelkileg is.Volt h az iskolából telefonáltak anyunak h mi történ a kezemmel mert vörös,kéznyomos,és nagyon be van dagadva..Volt h olyat ütött a fejemre h szó szerint hányingerem lett..Volt h levágott a földre,de nagyon..Volt a amikor fogat mostam a fogkefét belevágta az ínyembe és fáájt:((

Teljesen összeomlottam.Tanulmányi eredményem borzalmas volt..Féltem hazammenni,ezért a buszmegállóban ültem órákat a hidegben,a melegeben... És amikor hazamertem menni,mert tudtam h anyu megjön a melóból,ő 10 esetből 9-szer megvert amiért nem mentem haza időben.Volt h este tízkor "menekültem el" bőgve,mert nagyon megvert..Borzalmas életem volt..Amikor anyu szétszedett minket,2-szer neki is nekiment..Amikor vki megkérdezte h mér ver,aztmondta mert visszabeszélek,DEH EZ NEMIGAZ..Alig mertem ránézni is,nem h visszabeszélni.Deh persze mindenki neki hitt..Na most ezt anyu "megunta" most februárban és elköltöztünk.Ő hónapokig könyörgött h menjünk vissza hozzá,mindent bán,megváltozott..(Hozzáteszem,már ezt 100-szor megígérte,volt h összepakoltunk,de mindig visszakönyörögte magát.)És aztmondta itthaggya az országot,ha nem megyünk vissza.Nem mentünk.Kiment megint dolgozni SKóciába(jelenleg is ott van)nemsokára hazajön VÉGLEG.Anyát szinte minden nap felhívja h mennyire szereti..(Ja és volt h itt volt meglátogatni az öcsémet az új lakásban,de akkor is mi 2-en veszekedtünk..)Nah szal anya hisz neki h megváltozott,de én nem.Miután elköltöztünk már másnap hívta h megváltozott,minden nap a munkahelyére elément stb..Ha végleg hazajön anya össze akar vele költözni megint.A nevelőapám már azt is felvetette h legyen még egy közös gyerek(hozzáteszem nekem MINDENNAP elmondta h gyűlöl,mert nem vagyok a saját gyereke.Én szerettem és borzalmasan esett..)Nemsokára hazajön egy kis időre,és valószínűleg addig nálunk fog lakni(1hétre).FÉLEK.(főleg, h amikor végleg hazajön,együtt fognak lakni)GYŰLÖLÖM már.NEMAKAROK VELE EGYÜTT LAKNII.Mit tudok tenni?Ne azt írjátok h törődjek bele,mert évekig bántott mind testileg,mind lelkileg..


2008. okt. 8. 14:50
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

De észre veszi,sőt volt h szemtanúja is volt..Jelenleg azt mondja h az már régen volt,azóta meváltozott..Akkor azt mondta h többet nem lesz ilyen.

Am lehet h igazad van,és elkéne költöznöm egy picit a bnőmhöz,de mivan ha "nem kap észbe" ?

Örökre nem lehetek a bnőméknél

2008. okt. 8. 21:17
 22/46 anonim ***** válasza:
88%

Nagyszüleid rokonaid tudják mi folyik nálatok? Ha jó a kapcsolatod velük kizárt, hogy ne tudnának befogadni legalább addig, amíg középsuliba, esetleg egy koliba nem kerülsz. Szerintem a nayszüleidek sokkal fotosabb a kisunokájuk, mint egy nyaralás, emiatt ne aggódj. Anyudnak pedig igenis fizetnie kell a cuccaidat!! Nem kell elmenned a gyámügyibe, biztos találsz olyan névtelen segélyvonalat, vagy mail címet, ahol tudnak tájékoztatást adni, hogy mi a legjobb megoldás számodra, hol kérhetsz segítséget, támogatást, akár a rokonokhoz való költözködésben.

Nagyon sok kitartást a következő néhány hónaphoz, koncentrálj arra, hogy bekerülj vlm jó messzi koleszos középsuliba, mivel a hozzáállásod nagyon jó, a tanulással sem lesz gond és bármit elérhetsz.

Nagyon sajnálom, hogy anyud így viselkedik, néha a felnőttek megkattannak, ha a szerelemről van szó, de anyud is rá fog jönni egyszer, majd sok szenvedés árán, hogy mekkorát tévedett. Akkor majd ott lehetsz, hogy megbocsáss, de ennek nem most van itt az ideje, úgyhogy csak magaddal foglalkozz és SENKI MÁSSAL!!!

2008. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
83%

SZIA:) Nagyon értelmes lánynak tűnsz, végig olvastam amiket irtál, mindenki kommentjét nem, szóval bocsi ha ismétlek valakit.

Az a véleményem, hogy anyukád sem különb mint a nevelőapád, ha ezek után képes visszafogadni azt az embert. Milyen ember az aki tűri hogy egy "idegen" megüsse a lányát. És miaz hogy utál téged mert nem vagy a lánya? pont olyan gyerekének kéne tekintsen mint a sajátját, vagy elfogadja a tényt h anyukádnak te is vagy, vagy nem, de ebben az esetben anyukádnak kéne lépnie. Hol a büszkesége anyukádnak? hogy tudja egy ilyen ember mellett leélni az életét?

Tudod mit, ha tehetnéd megmutathatnád ezt amit ide minnyájan irtunk neki is, hogy lássa mit érzel, s egy kicsit térjen már észhez.

Ha ez nem lehetséges mert kiakad stb stb. én azt javaslom kész passz pakolj és menj a nagyszüleidhez, tuti hopgy segitenek neked. Akkor is menj ha anyukád nem támogat bizotos vagyok abban hogy amennyire lehet a nagyszüleid támogatnak majd. Most nagyon fontos a jó eredmény, nagyon fontos abejutás gimibe, az egész életedet meghatározza, nem szabad elszúrni. KÖLTÖZZ ez az egyetlen megoldás. MAjd irj nekünk hogy döntöttél, sok sikert:) kitartást. Üdv

2008. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)

Megpróbálok jobban a tanulásra figyelni,ígérem:)

2008. okt. 9. 17:09
 25/46 anonim válasza:
81%
Ha újra megver a nevelő apád,írj emailt és bármerre is vagy az országban mi a barátaimmal megyünk és segítünk neked mindenben. Kicsit elbeszélgetünk a csávóval,utána elmegyünk veled a rendőrségre és ha gondolod nálunk ellakhatsz. Ha bármi negatív történik írj privát emailt. chris
2008. okt. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Jaajj nagyon köszönöm:))

Nagyonaranyos waagy

Írni fogok,ha lessz vmi.

És mégegyszer Köszönöm:))

2008. okt. 11. 10:48
 27/46 anonim válasza:
83%
En egy 32 eves lany vagyok es a baratommal lakunk egyutt Pesten.Ha Te is Pesti vagy johetsz nyugottan hozzank is ,amiben tudok segitek.
2008. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen h vannak még ilyen emberek,mint az uccsó 2 válaszolóó.

Annyira jóól esik h ez már hihetetlen

Uccsó válaszolónak:Fehérvári vagyok,de én télleg nem akarok senki terhére lenni!

2008. okt. 11. 19:43
 29/46 anonim válasza:
80%

A 32 eves lany vagyok.Hmm..sajnos Feher var nagyon messze van:(

Nem kene arra gondolnod,hogy barkinek is a terhere lennel!!Ez butasag!Biztosan a Nagyszuleid ,ha megtudnak mi tortenik Veled azonnal lepnenek.Es ne azert ,mert ez lenne a kotelesseguk,hanem ,mert szeretnek Teged es ez teljesen normalis.Te is megtenned ezt a szeretteidert,nem?Annelkul ,hogy tehernek erezned.Kerlek probalj meg beszelni veluk!

Attol fggetlenul,hogy ilyen messze vagyunk egymastol es a hozzank koltozes a sulid miatt nem lehetseges,irj batran emailt ,ha szomoru vagy vagy elkeseredett,amiben tudok segitek igy tavolbol is!

Tiszta szivbol,minden jot kivanok!Kitartas,meglasd minden rendbe jon!

2008. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2008. okt. 12. 13:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!