Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek rendjén van, hogy...

Szerintetek rendjén van, hogy apám felesége havonta több 10ezret költ az önálló lányára?

Figyelt kérdés
A nő is elég jól keres,végül is megengedheti magának,de mégis csak az apámmal él,úgyhogy érdekel,mert máshová is tehetnék azt a pénzt.

2017. jan. 30. 16:38
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

"A nő is elég jól keres,végül is megengedheti magának,"

"Jóval többet vesz ki mint amennyit beletesz."


Na most akkor hogy is van ez kedves kérdező?

2017. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kedves kérdező, teljes mértékben rendjén van. A nagymamámék még mindig, 70 évesen is szoktak venni apukáméknak dolgokat. Normális családokban ez így működik, pedig hát már apumék is 45 évesek, dolgoznak, már 25 éve önállóak, de még mindig. Ez így természetes, ez így van jól. Nehogy már gáz legyen ha egy szülő vesz valamit a gyerekének, aki már elmúlt 18. Vagy te, majd ha a gyereked eléri a 18-at te onnantól kezdve semmit a világon nem fogsz nekik venni?

Vagy ez a kérdésed inkább úgy akart elhangzani, hogy "miért nem én kapom azt a pénzt?"

2017. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
Szerintem nem irkàlnàl ilyeneket ha abban a cipőben lennél mint én!Én dolgoztam már 14-15 éves koromban nyaranta, hogy tudjak magamnak venni ezt-azt. Tv-nk sem volt. Ami engem annyira nem is zavarta, most van 3 mind a 3-at én vettem. Szobákat én festem újra. Ha végig sorolnám mi mindent magamnak vettem meg... Szinte nincs is olyan amit kaptam. Szóval nem hiszem, hogy ez lesz az életben a legnagyobb problémád, ha meg igen akkor felesleges többet írnom.
2017. febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Váo. 28 éves nő vagyok, 23 éves korom óta önálló vagyok, és anyukám a mai napig megvesz nekem egy-egy csizmát vagy megkérdezi, hogy mikor érek rá mert szeretne nekem kabátot venni. Nem azért mert rászorulok, hanem csak mert az anyukám és minden bizonnyal akkor is kislányának fog tartani ha majd nekem lesznek felnőtt gyerekeim. Soha életemben nem gondoltam volna, hogy ezek a kedves gesztusok bárki szemében szálkák lehetnek. Hála az égnek a jelenlegi párja és annak a gyerekei nem ilyen irigy emberek, mint te...
2017. febr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
75%

Mutasd meg apádnak a válaszokat és mondd neki,hogy szerinted ez nem igazságos,hogy Magyarország 90%-a szokott csak úgy ajándékokat kapni a szüleitől és te sem érsz kevesebbet,mint a többi ember.

Ha meg apád jobban is keres,mint a felesége,akkor minek választott maga mellé nagy dámát egy kis dámával együtt.

2017. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Elég gyökér válaszolók vannak itt.

Bizonygatjátok az igazatokat, de akkor egyet áruljatok el: A kérdező miért nem kap soha semmit, csak karácsonyra és szülinapra? A kérdező gyerekei (akik a kérdező apjának az unokái), miért nem kapnak "csak úgy" év közben is ajándékot, alkalom nélkül is?

Oké, hogy a nő ajándékoz a saját lányának, de akkor az apuka miért nem ajándékoz a kérdezőnek, vagy legalább a kérdező gyerekeinek?

Tudjátok, azért is bántó, mert ha az apuka majd vén sz..ar lesz, akkor majd Kérdező kell, hogy segítse, eltartsa. Akkor majd nem az lesz ott (az a mostani 29 éves lány), aki a közös kasszából volt ajándékozva rendszeresen.

Lehetne ám gondolkozni is.

2017. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ha az édesapja a kérdezőnek elosztogatja a pénzét vadidegeneknek, az is az ő dolga. Örökséget sem köteles hátrahagyni, akár el is adhatja a lakását, és felélheti az abból származó pénzt.

Arra azért felhívhatod édesapád figyelmét, hogy gyűjtsön pénzt öregkorára (lehet, hogy már most is öregnek számít, ki tudja) a nyugdíján felül, mert te nem fogod csak azért támogatni anyagilag, mert ő felelőtlenül kezelte a pénzügyeit, és hagyta, hogy más elköltse.

Persze az is lehet, hogy a kérdező apja így is elég gazdag, semmi szüksége spórolni.

2017. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy édesapád semmiféle házimunkát nem végez, csak koszol, elvárja a kiszolgálást, még szép, hogy a felesége elveszi a munkájáért a fizetségét...
2017. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, hogy a nő ajándékoz a saját lányának, de akkor az apuka miért nem ajándékoz a kérdezőnek, vagy legalább a kérdező gyerekeinek?"


És ezért a nő a hibás? Mert a nagypapa nem az unokákra költ?

2017. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
40%

Utolsónak: Miért, írta valaki, hogy a nő a hibás?

Attól a tény még tény marad, hogy a közös kasszából van rendszeresen költve a nő felnőtt lányára. Ha pedig az apukának nem lesz öreg korában pénze, törvény szerint a fiának lesz a kötelessége eltartani, nem a nő lányának.

Gondolom, egy többszörösen összetett mondatot azért tudsz értelmezni.

2017. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!