Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám egyszer végre...

Hogyan tudnám egyszer végre felvállalni és ami még annál is fontosabb: elfogadtatni a szüleimmel a barátomat, aki drogfüggő? Kezdek nagyon szenvedni a sok titkolózás miatt, és minden tanácsért hálás lennék. (lent részletesebben kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves egyetemista lány vagyok, és mivel még tanulok, a családommal (szülők + húgommal) élek. Alapvetően egy életvidám, nyitott természetű ember vagyok, de eléggé nehezen tudok szerelembe esni, aki iránt azonban mégis sikerül, azért bármit képes volnék megtenni és nagyon tudok szeretni! Talán nem túlzás azt mondanom, hogy életem első szerelme - ami kölcsönös is- ; ezzel a fiúval (vagy inkább férfival) valósult meg, aki 10 évvel idősebb nálam (31). Ezzel a sráccal áprilisban lesz egy éve, hogy összejöttünk. Eleinte csak érdekelt, de nem voltam szerelmes...Az egész egy haverkodásnak indult...aztán eltelt fél év, az egész 16-os nyarat együtt töltöttük, minden egyes nap együtt voltunk...(mindezt a szüleim előtt sorozatosan titkolva, mindig mást mondtam nekik, hogy kivel találkozom éppen, de nem mertem megmondani, hogy Vele). Aztán ahogy telt az idő, egyre jobban és jobban ragaszkodott hozzám, és mostanra valami (sajnos, vagy nem sajnos) belőlem is kezdi kiváltani azt az érzést, hogy sokat jelent számomra ez az ember, és egyre nehezebb magamon cipelnem azt a terhet, hogy én ezt a fiút, akit ennyire megszerettem (és Ő is engem), nem tudom felvállalni a szüleim előtt, mert ők lenézik, lehordják őt mindennek, amiért drogfüggő és egy igen hátrányos helyzetű családból származik (régen ők a szomszédaink voltak, tehát anyáék ismerik az egész famíliát, ami kimondottan hátrányos helyzetű család volt, de ezt nem is részletezném...). Én ezt persze magamban teljes mértékben elítélem, főleg azért, mert egy ember nem feltétlen tehet arról, hogy honnan jött, és én ismerem őt, s ennek tükrében mondhatom, hogy egy különösen jólelkű emberről beszélünk, aki rengeteget segített többek között a depressziós húgomnak is...! A szüleim előtt egyelőre ott tartok, hogy Ő "csak" egy haverom, akivel heti 1x-2x találkozunk, beszélgetünk kutyát sétáltatunk, de van egy érzésem, hogy ők se hülyék, és tutira sejthetnek már valamit, főleg, hogy nemrég még ajándékot is kaptam tőle, amit végül felvállaltam előttük, hogy tőle van. A szüleim másrészről, nagyon fiatalok, lazák, jó fejek, tényleg nem mondhatom, hogy nehéz lenne velük bármit is megbeszélni (talán lehet, ezt is főképp én bonyolítom ennyire túl, mert szorongok miatta...) DE ezt az egy férfit (barátot) az életemben nem fogadták még el, illetve főleg Anyámról beszélek... Nagyon elutasító, ha átszeretném hívni magamhoz (azonban mivel sűrűn nincsenek itthon, titokban áthívom). Igaz, eddig csak 1 alkalommal vetettem fel anyának, hogy szeretném áthívni 'Y'-t magamhoz beszélgetni, és akkor nagy összeveszés lett a vége, mert megint elkezdte őt szidni a drogozása miatt, én meg természetesen kiállok mellette mindig!

Most már több, mint 8 hónapja ez megy, folyamatosan...Sajnos nem is ez az első eset, hogy nem tudok őszinte lenni a saját családommal (kiváltképp megintcsak anyámmal), és mindez azért (is) szomorú, mert ráadásul ezúttal PONT EGY OLYAN személlyel elutasító ilyen mértékben, aki (életemben először tapasztalom ezt!) mindent megad, megtesz nekem/ értem, ergo, itt most TÉNYLEGESEN is érzem azt, hogy szeret.

Szerintetek ez normális? Egyre nehezebb, mert fárasztó folyamatosan megjátszanom magam, és még ki tudja meddig, ebben a kiszolgáltatott helyzetben tengődni. Mint írtam, ma már annyit tudnak, hogy igen, jóban vagyunk, sűrűn találkozunk...de azt nem, hogy ez (lassan) több, mint egy barátság, és úgy tűnik, mind a kettőnknek komoly érzései vannak a másik iránt.... Mit tegyek szerintetek? Egy normális szülő, Anya örül annak, ha a gyermekét hosszú idő után boldognak láthatja...

Hogyan próbáljam anyával tudatni/ elfogadtatni, ismertetni azt, hogy valójában totál szűk látókörű, tévhitben él, és mindaz, amit erről a szerencsétlen fiúról feltételez, az nem igaz (mert nem, nagyon NEM egy rossz fiú ő attól még, hogy vannak káros szenvedélyei..)? Hogyan kezdhetnék ehhez hozzá, akár fokozatosan is? Volt már közületek bárki hasonló helyzetben..?


Köszönöm szépen, ha volt türelmed végigolvasni! És köszönök előre is minden választ, tanácsot...



2017. febr. 4. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
95%
Már ne is haragudj,de ha valóban komolyan gondolná veled,akkor igazán megtehetné,hogy leszokik.A mai világban pedig(javíts ki,ha tévednék) hol látsz te olyan értelmes,kiegyensúlyozott embert,aki drogozna? Aki drogozik,ott azért komoly lelki problémák húzódhatnak.Korai lenne kijelenteni szerintem,hogy egy drogfüggő,kicsapongó,a tetejébe még jóval idősebb pasi legyen az életed értelme.Egy normális pasas ennyi idősen már jóval túl van a kicsapongó életstíluson.a szüleid viselkedése pedig érthető szerintem.Ha elfogadsz egy tanácsot,akkor távol tartod magad tőle.Segíthetsz neki,mellette állhatsz a bajban,és támogathatod barátilag,de szerintem úgy ne kerülj közel hozzá.Ebben a viszonyban csak te égetheted meg magad.És tudom persze,a tiltott gyümölcs mindig édesebb,de egy idő utàn ez amilyen izgalmat és boldogságot nyújthatott,úgy fog a padlóra sújtani.
2017. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm az eddigi válaszaitokat, függetlenül attól, hogy hasznos vagy sem!


Kedves 1. válaszoló, azon hogy mindent megad nekem, azt értem, hogy valóban mindent, amire nekem van szükségem. Szán rám időt (bőven), energiát, minden nap érdeklődik felőlem, biztonságérzetet teremt, barátságot, ha éppen arra van szükségem, akkor hajnalig tartó mélyebb beszélgetésekre is vevő, s Ő már-már olyan, mintha nemcsak egy szerelem volna, hanem mint egyfajta "legjobb barát" is... Együtt örül velem a sikereimnek, és amikor kikészültem, ő (kérésem nélkül) kezdeményezte, hogy menjek le, beszéljük meg együtt, segít,ami tőle telik...Mindössze 8 hónap leforgása alatt rengeteg közös élményt, emléket, kalandos eseményt tudhatunk magunk mögött... Mintha már évek óta ismernénk egymást.


Azt hiszem, 8. válaszoló kérdezte, milyen drogot használ. Füvet, spurit, ekit. A füvet nem bírja egy nap sem kihagyni, mert (állítólag) fáj nagyon a feje...


A negatív kommenteket is elfogadom,mert valahol igazatok is van. Tényleg nem gondoltam volna én magam sem, hogy egyszer egy ilyen embert is szeretni fogok majd, de a szerelem nem vezényszóra keletkezik, vagy szűnik meg...Egyszerűen jó ember,érzékeny,s ez az, ami a legjobban megfogott benne.


Egyébként persze, hogy megfordult már a fejemben, hogy le kellene valahogy szoktatni őt ezekről, vagy legalább támogatni benne.. Ez biztos, hogy nem lenne egy könnyű feladat, főleg, hogy naponta él ezekkel.

2017. febr. 4. 21:26
 13/80 anonim ***** válasza:
97%
Ne vállald fel, inkább tarts egy alapos önvizsgálatot egy kis távolságból, ahol már a tárgyra koncentrálva pontosabban tudod elemezni saját érzéseidet. Egy drogos, drogfüggő ember tud nagyon kedves lenni, ha meg rendelkezik enyhe pszichopata tulajdonságokkal is, akkor a simulékonyságával képes mindenkit levenni a lábáról és lyukat beszélni a hasába. Te valószínűleg a nőknek abba a csoportjába tartozol, akik érzelmileg könnyen befolyásolhatók és erős "anyai" érzésekkel telve az empátiának már a szélsőséges formájában vannak, amikor a saját magukra veszélyes állapotot, élethelyzetet sem ismerik fel. Az ilyen emberek képesek értelmetlen "önfeláldozást" megvalósítani és beleélik magukat abba, hogy majd ők megváltoztatják a másikat. Nem fogják, de ebbe ők is belerokkannak. Minden emberrel kapcsolatban meg kell tartani egy bizonyos személyes távolságot (még a szeretteinkkel is) és meg kell hagyni nekik is és magunknak is egy személyes teret, amin belül mindenki kizárólagosan rendelkezik saját magával. Ha egy felnőtt ember nem tudja magáról, hogy káros szenvedélye van, akkor ezt tudatni kell vele és ha egészséges, "épelméjű", akkor kezelteti magát önszántából. Ha tudja magáról, hogy káros szenvedélye van és nem kezelteti magát, semmi lépést nem tesz a szenvedélybetegségről leszokás irányában, akkor menthetetlen és minden tisztelet és megbecsülés ellenére magára kell hagyni. Akkor ugyanis neki ez a létállapot (és tudatállapot) kell neki, ami egyértelműen káros nemcsak rá, de a környezetére is.
2017. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
96%

Mondd csak, nem találtál jobbat, mint egy 10 évvel idősebb drogost?

Ugye nem gondolod komolyan, hogy létezik olyan szülő, aki ezt elfogadja?

Be nem engedném a lakásba, hogy a végén még ott is drogozzon. Téged mikor fog megkínálni?

2017. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
97%
Nem okoz neked fájdalmat látni, hogy leépíti magát? Ha valóban szeretnéd, akkor min. az ő egészsége lenne az első. Az életben az első az egészség. Azzal, hogy nem lelkesíted az elvonóhoz, gyakorlatilag asszisztálsz az önrombolásához. Bár már rég leszokhatott volna, de nincs motivációja. Sajnos még te sem vagy elég motiváció neki.
2017. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
97%

Borzasztoan nagy bajban vagy.

Azonnal keress fel szakembert aki elmagyarazza neked a drogosok miertjeit. Es ezt addig tedd meg amig a te eletedet nem kezdi szetzilalni ( mar elkezdte), utana pedig a csaladodet fogja.

2017. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
95%
Speed és extasy? Mindkettő partydrog, bár a függők anélkül is tolják. A speed ráadásul még könnyűdrognak sem nevezhető. Te is kipróbálta már, kérdező?
2017. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim válasza:
96%
Duma és rizsa amit írsz. A két szenvedélybeteg egymásra talált te társfüggőként és már meg is magyarázod, hogy drogozni tulképp annyi mintha kávézna.
2017. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
97%

Tonkre fogod tenni az eleted. Hagyd ott azt az embert kabszeres=gyenge akarat=sikertelen, kudarcokkal teli élet.

Semmi jóra ne számíts.

2017. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
100%
Te mit javasolnál a húgodnak vagy egy barátnődnek,ha egy drogossal tervezne együtt élni???
2017. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!