Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim válasza:
87%
A károgó háborgóknak mondanám, hogy ha valaki ellátásra szorul, akkor azt a megfelelő szakembertől kapja. Értem én, hogy nem akar menni, meg otthon akar maradni, meg mennyire jó neki, hogy a fia/lánya ápolgatja és arra megy rá minden napja, ki tudja mennyi ideje. Arra nem gondol, hogy a gyereke is szeretne egy családot vagy esetleg van már neki. Neki is van egy saját élete, tetszik vagy sem, az az egészséges ha tudja azt is élni. Az, hogy elszállásolják egy otthonban SOHA NEM BŰN. Szakemberek figyelnek az anyádra/apádra, te bármikor, akár naponta meglátogathatod, tudod, hogy ha esetleg rosszabbodna az állapota, ott azonnali segítséget kap. Nem mellesleg, marha "önzően" azt is számításba véve, hogy az idő csak múlik, senkitől nem várhatjuk el, hogy csak mi legyünk ami kitölti az életét. Igen, lehet 40-50 évesen is utazni, szerelmesnek lenni, karriert építeni, de akkor is ott lesz a folt, hogy na, a fiatal éveknek lőttek, körülöttem ár mindenki azt éli, amit én csak szeretnék. Akár tetszik, akár nem, az hogy valaki igenis ragaszkodik a saját életéhez, nem bűn. Mindenkinek van magánélete, vannak barátai, szerelme, hobbija, munkája, életcélja. A szülőtől önzőség, ha már komoly egészségügyi problémák mellett is köti az ebet a karóhoz. Elveszi a másik éveit. Másrészt aki beteg, azt kezelni kell. Szakszerűen. Ez meg egy álszent duma, hogy önzőség. Igenis legyen ideje annak a "gyereknek" magára is, mert később az ő lelki és testi egészsége kárára is mehet ez az egész.
2017. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
67%

A képmutató "mártíroktól" felmegy az agyam, akik arra büszkék, hogy teljesen balek módjára feláldozzák magukat a magatehetetlen idős szülők ápolására. Arra is kéne gondolni, hogy aki erre adja a fejét az tönkreteszi az életét. Nem várható el SENKITŐL hogy 24 órás szolgálatot nyújtson. Ez mindeképp tönkreteszi a család életét, állandó feszültség pedig lelkileg megviseli az embereket.

Én nagyon szeretem a szüleimet, de én nem vagyok képes 24 órás idős gondozásra. Lehet ezen hisztizni, aki nyafog és ezért mást leszól akkor menjen idős gondozónak.

Elvből ez nem várható el, hanem önmagától kell legyen. Ha esetleg be kell vásárolni hetente nekik vagy hetente egyszer takarítani még oké, de napi gondozás nem működne.

2017. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!