Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
81%

#19-es

Igen, a Harmóniára gondoltam. :)

2017. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
92%

Na, az egy tuti hely, de köze nincs sajnos az általános elfekvőkhöz, ahová az ilyen idősek többsége kerül :(


Ismerősöm dolgozott a Harmóniában, az idősek egy része az apartmanokban lakik, 24 órás orvosi felügyelet alatt, az elfekvő illetve zárt részekben pedig elég nővér van, és szinte luxus körülmények között élnek. Nyilván ez a jó megoldás, ha nincs mit csinálni (anyagiak, súlyos betegség), de a többség ilyenre nem/sem költ, hanem megy az államiba, látogatás nélkül. És ez a szomorú :(

2017. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
72%
Elvárható-e a szülőtől, hogy balestben lebénult, megvakult vagy agykárosult gyerekét ne adja otthonba ?
2017. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
84%
Én magamtól várnám, el hogy megtegyem értük.
2017. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
100%

# 20/24


Jó azért ez sem biztos, hogy megoldható. Például Combnyaktörést szenved a nagymama nagypapa már meghalt 10 éve. Máris gyerekekre hárul a teher. Ahol meg nagyi otthon volt a mezőgazdaságban vagy háztartásbeli volt és csak özvegyit kap még ápolóra sem telik nyugdíjából nemhogy otthonra.

2017. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
83%

Az attól függ..ha megérdemlik,akkor igen elvárható.A gondozás,segítség több variációs dolog.

Pl:ha demens,akkor szörnyű,de mellette-mellettük lenni a nap 24 órájában..képtelenség egy embernek . És akkor nem tudsz dolgozni.

Tudom mit beszélek,mert nekem az Apósom lett hirtelen demens,a család 4hónapig bírta.Én magam voltam mellette napközben..tisztába tevés,fürdetés,etetés..és mellette néha szegénykémnek "mehetnékje" volt..néha azt hitte van benne erő és fiatal és akkor elakart otthonról menni. Sokat esett és éjjel mászkált..

Sajnos otthonba kellett vinni. Két hónap után meghalt.

De ha csak boltba kell menni, elkisérni orvoshoz stb.. az szerintem természetes dolog lenne mindenki részéről.

Mondjuk én nem akarom majd a gyerekeimet terhelni, mi majd bevonulnánk a párommal egy jó kis nyugdíjas otthonba. Még úgy is ha a házunkat el is kell adni,hogy bevásároljuk magunkat egy otthonba.

Sajnos tisztába vagyok a lehetőségekkel Apósom miatt. Kilincseltem eleget..

Ha magunkból indulok ki,akkor egy ny.otthon jó ötlet.

Szeretem annyira a gyerekeimet,hogy ne legyek nekik gond. Viszont ha kell,akkor egy normális otthonba szeretnénk menni,az pedig pénz vagy az egész nyugdíj..

Aki kilincselt és látogatott 5-6 nyugdíja otthont,az tudja hogy miről beszélek.

Az otthonba való támogatás jó ötlet,persze heti szinten kell a látogatás ,mert nagyon egyedül érezheti magát egy szülő..

2017. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
42%
Vén xaros segget mosni nem kellemes, én is fogok fogadni valakit.
2017. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, kívánom hogy a te sz.ros feneked kelljen mosni ha lebénulsz egy baleset miatt, és csak egy idegen fizetett ember tegye ezt meg. De gondolom az örökség az kéne ugye?
2017. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
71%

Amit az ember kap a szüleitől, azt a gyerekeinek kell továbbadja, hiszen ők is így tettek.


A saját családlapítása rovására nem kötelezhető semmire. Az más kérdés, hogy az ember segít, ahol tud, ez alap, ha olyan a viszony. De ápolni?Nem. Arra szakember kell.

2017. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
59%
Nekem mar csak edesapam el. Ha eljon az a nap hogy apolasra szorul, nem erdekel mennyire megterhelo fizikailag vagy lelkileg, ha beleszakadok is apolni fogom elete vegeig barmit is kell felaldoznom. Azt akarnam hogy az otthonaban elje az eletet es vele lehessek amig tudok.
2017. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!