Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Apukámat nem mert rosszul bánt velem és nem tartom a kapcsolatot vele. Foglalkozzon vele majd a Jóisten...

Anyukámmal nem tudom mi lesz. Mert jelen pillanatban a párom tart el mert beteg vagyok. Új orvoshoz megyek, hatha tud segíteni és lesz munkám is. Remélem! Viszont eddig is olyan munkáim voltak amiből egyedül nem tudtam volna megélni. Nemhogy eltartani valakit. Ezért és a betegségem miatt sem szeretnék gyereket!

Múltkor beszélgettem apukám keresztanyjával. Ő mondta hogy tettek félre pénzt az urával és már intéznek maguknak valamilyen otthont. Mert már érzik nem bírják sokáig talpon és nem szeretnénem plussz terhet rakni a lányuk vállára. Szerintem ez így helyes. Ez lehet a legjobb megoldás mindenki számára.

2017. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Nézd...engem anyám kirakott az utcára egy pasi miatt aki több mint 35 évvel fiatalabb nála. Télen lettem hajléktalan mert nem vette észre hogy ez érdekkapcsolat. Azt várhatja hogy én majd ápolni fogom.
2017. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
93%

Én nem bírnék tükörbe nézni, ha a gyerekeim fél élete arra menne rá, hogy a pelenkámat cserélgessék. Komolyan inkább próbálnék öngyilkos lenni, ha már ilyen önállótlan lennék.


Amúgy attól függ. Pl a párom nagypapája tök önálló volt mindig is, maximum a nagyobb volumenű kerti munkákban kellett neki segíteni, mert hát azért nem lehetett tőle elvárni, hogy rohangásszon a létrán, és bütykölje az ereszt, ezen kívül meg max látogatni kellett pár hetente, és beszélgetni vele egyet, meg néhanapján vittünk neki ebédet. Ez tök oké és elvárható.

Az exem nagypapája meg alig tudott járni (de próbálkozott), szellemileg is már igen odavolt, és mindenféle egészségügyi gondja volt, egész napos ápolásra/segítésre szorult, de egyszerűen senkinek nem volt rá kapacitása, a két opció az volt, hogy vagy ápolgatják a papát, és heteken belül éhenpusztulnak mind, vagy a papát "lepasszolják" egy otthonba.

Az azért nem hiszem, hogy elvárható, hogy éhenhaljon az egész család, mert feladják az állásukat, hogy ápolják az időseket.... (Ugyanezt gondolom abban az esetben, ha szellemi/testi fogyatékos gyermek születik)

2017. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Egy átmeneti betegséget meg lehet oldani. Pl: törés. Ápolnám a szüleim. De ha egy komoly többévig tartó betegség üt be akkor ott kellene hagynom a munkám és az ápolási díjból nem lehet megélni. Nem szégyellnék segítséget igénybe venni. Nagyon sok házasság rámegy az ápolásra. Olyankor nincs életed , napi 24 órás szolgálat. Biztos hogy ezt kívánják nekünk az ápoltak?
2017. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
5%
Nem olvastam végig a kommenteket. Ápolónő vagyok, szóval tudom mi megy egy idősek otthonába. Azt hiszitek h olyan baromi nagy szakápolást, szaktudást igényel a dolog? Még véletlenül se. Aki azt mondja h nem tudná úgy ellátni mint egy otthonban, csak kifogást keres vagy még sose járt ilyen helyen. Ahhoz h pelenkázd, ettesd, beadd neki a gyógyszert és mobilizáld nem kell szaktudás! Sokkal jobb azoknak az öregeknek amúgy is a családjukkal lenni. Az meg elég szomorú ha valakinek teher az h a saját anyját, apját gondozza. Feltételezem ők is ezt csinálták veletek mikor gyerekek voltatok. Most meg még nem tartotok ott könnyű azt mondani h "jaj én nem várom majd el ezt a gyerekeimtől", de majd ha megöregedtek, kiszolgáltatottak vagy magatehetetlenek lesztek, na akkor lennék kíváncsi h mit mondotok.
2017. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
83%
Ha a szülő valóban felnevelte, és nem csak megvárta míg megnő magától, mint a gyom a kertben, akkor elvárható, hogy gondoskodjon róla. De szerintem nem csak az gondoskodik a családtagjáról, aki magához veszi, eteti, pelenkázza, az is ugyanolyan jó, aki ha tudja hogy ő maga képtelen ellátni, akkor fogad mellé szakembert.
2017. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
84%

#45

És közben a család haljon éhen? Mert az embernek munkahelye is van, fizetésért. Egyszerre pedig nem lehet két helyen lenni.


Várom az "okos" megoldásodat erre!


Ha oda kerül a sor, én megfizetem majd a magam szakápolását ahelyett, hogy a gyerekem életére kapaszkodjak, koloncként. Ez a minimum.

2017. febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:32

Oké, és akkor majd te fogod adni nekünk a fizetésed? Vagy kicsoda? Mert azért nem árt, ha valaki dolgozik is, mert nem fognak nekem kaját adni a boltban azért, mert bemondom, hogy a szüleimet ápolgattam.

Szép dolog, de haljak éhen közben, vagy ezt hogy kell elképzelni?

2017. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
8%
Mert szerintetek a nyugdíjját mire költené el mondjuk ha veletek él és ti gondozzátok? Főleg ha nem is tud már magáról. És mikor a gyerek kicsi akkor miből éltek? Ha mindketten dolgoztok h vigyáztok rájuk? Két fizetésből plusz a nyugdíjból már házi ápolót is lehet fogadni, aki csak rá figyel és vele foglalkozik, nem nyolcvan másik emberrel mint egy szociba.
2017. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem olvasta itt el a kérdést, ami így kezdődik,


ELVÁRHATÓ ....?


Nem, nem várható el!

Elvárni senki nem várhatja el, mert ezzel visszavesz a gyereke életéből egy darabot, leszív a testi és lelkierejéből, esetleg meghatározva a párkapcsolatát és a további életét.

Minden gyerek maga dönt róla, hogy megteszi, megteheti e, vagy más megoldást választ, ebbe senkinek nincs joga beleszólni, vagy presszionálni.

2017. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!