Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
89%

Én nem tenném, épp elég volt nagyapámat gondozni 17 évesen, és látni, hogy megyünk tönkre benne (de főleg apa).

Az, hogy összevissza beszélt, egy dolog - bár a szivem szakadt meg sokszor -, de mikor nekem jött, mert valami háborús akárkinek nézett, az ugy gáz volt (ha megütött volna, akkor abba kb.belehalok). Vagy egész éjjel monoton ment körbe-körbe, hát majd' elbögtem magam.

Apa lefogyott, én nem tudtam a sulira koncentrálni, aztán végre belátta, hogy be kell adni otthonba, mert belerokkanunk fizikálisan mentálisan és anyagilag is.

2017. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
89%

Szoval könnyü kijelenteni, hogy igen, csinálom, mig beleszakadok, csak éppen irto nagy felelőtlenség is.

Aki nem volt ilyen helyzetben, az nem tudja, mivel jár.

2017. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 wartburg353s ***** válasza:
39%
Hát, anyám is egyszer volt fiatal, utazhatott, szórakozhatott volna,ehelyett velem törődött, vigyázott rám, és értem dolgozott! Nem kérdés, hogy ha neki lenne szüksége segítségre, mindent megtennék, amit csak tudok.
2017. febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Neked is élned kell valamiből, ha nem dolgozol, akkor éhen halsz.

Vagyis teljesen normális dolog, ha segítséget kérsz vagy egy otthonban van. Ott ha minden igaz orvosi ellátást is kap, és amikor módod van rá, meglátogathatod és foglalkozhatsz vele. Még akár többet is, mint aki otthon "tárolja" az idős beteg szülőt és tojik rá, hogy mi van vele.

2017. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy sokan csak azért csinálnak gyereket, hogy legyen, aki gondozza őket öregkorukban. És még a childfree emberekre mondják, hogy önzőek!
2017. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
22%
Egy nő számára a családalapítás megkésett lehet 40-50 éves korban.
2017. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
8%
A szüleid felneveltek, etettek gondoztak amikor még nem voltál képes rá. Kötelességed viszonozni ezt ha ők már nem képesek rá. Remélem az én gyerekem nem ilyen lesz.
2017. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
85%
Nem ertem mire fel lettem lepontozva amikor azt irtam barmit megtennek ha apam segitsegre szorulna. Anyam betegsegben halt meg, ugyhogy tudom milyen valakit a halalaig apolni. Mindenkinek a szive joga eldonteni hogy milyen messze kepes elmenni a szeretteiert. Valoszinu hogy ha megoregszem nem akarnek a gyerekem terhere lenni, de mint a szuleim gyereke nem tudnam elkepzelni hogy ne tegyek meg mindent amit csak tudok.
2017. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
94%

37-es!

Nem kötelessége!

Nem azért hozunk gyereket a világra, hogy biztosítsuk magunknak az ingyen ápolószemélyzetet.

Ő a te döntésed alapján jött a világra, nem volt beleszólása.

Ha nem etetted, itattad volna, még törvényileg is felelősségre vontak volna.

A gyerek kötelessége, hogy tanuljon, nőjön nagyra és szeresse, tisztelje a szüleit, ha azok ezt megérdemlik.

Utána kötelessége talpra állni, önálló életet élni.

Ha valaki tudatosan teszi tönkre a gyerekét, hogy kizsarolja tőle az ígéretet, hogy ápolni fogja, az egy lelketlen, önző szemét.

Többen írták, hogy demens beteget képtelenség ápolni, még családnak is.

Én vagyok az élő példa, írtam is, hogy 12 évig ápoltam apámat, 38 éves koromtól 50-ig.

Hetente 1x 6 órában vigyázott rá valaki pénzért, én akkor tudtam bevásárolni, ügyeket intézni.

12 évig, egyedül !!!!!

Ezt szánod a gyerekeidnek?

2017. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
93%

#37:

Azt, hogy a szüleid felneveltek téged, mint a saját GYEREKÜKET, úgy viszonzod, hogy te is ugyanezt teszed a saját GYEREKEIDDEL.


Ez az élet rendje. Különben téged sem neveltek volna fel, mert ők is a saját szüleikkel foglalkoztak volna ahelyett, hogy veled foglalkoztak.

2017. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!