Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
19%

#49

Igen, 100-150 nettó nyugdjnál nagyobb fizetések nincsenek is. A munkából való kiesésről nem is szólva.


nem tb-jogviszony, nem nyugdíjszerző időszak: a gyerekgondozás az. MAX (!) 3 évig, mert utána közösségbe megy.


Míg a nagyszülő 10-30 évig is szorulhat gondozásra.


Te gondolkozol, mielőtt írsz?

2017. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
69%
És ha mondjuk kis gyerekek is vannak, akkor hogyan legyen ellátva mondjuk 3 gyerek+ egy beteg öregember?
2017. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
20%
Ès ti nem gondoltok arra mielőtt írtok, hogy az idősek otthona nem jár alanyi jogon? Lehet, hogy újat mondok de FIZETŐS! Méghozzá a legolcsóbb, leglepusztultabb ótvar helyen is 110 ezertől KEZDŐDIK. De gondolom az más, arra van pénz.
2017. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Arra van az illető nyugdíja is, például, amit ki lehet egészíteni.
2017. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
26%
Az illető nyugdíját kipótolva házi ápolót is lehet ennyi erővel fogadni és még mindig jobb mint ha bedugják az öregek otthonába. Mindegy, aki nem akarja az úgyis tud rá kifogást találni, aki meg igen az megoldást. Én szeretem annyira a szüleimet, hogy ha beledöglök se szabadulok meg tőlük mikor már ők szorulnak segítségre, meg a gerincem se venné be.
2017. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
86%

#55

Én szeretem annyira a szüleimet, hogy ha beledöglök sem teszem miattuk tönkre a keresőképességemet, hogy a lehető legjobb SZAKellátást biztosítsam nekik.


Szeretem annyira a szüleimet, hogy nem zsuppolom be őket a lakásom egy sarkába, mert bizony, üres szobám nincsen a számukra. Sőt, a férjem szülei számára plusz még egy szobám sincs. Nyilván neked, ápolónőként, van.


Szeretem annyira a gyerekeimet, hogy magam gondoskodom a saját ellátásomról, mér előre, nem pedig az ő családi életük, nyugdíjuk, gyerekeik rovására telepszem a nyakukra.


Nem is férne rá a képemre, meg a gerincem sem bírná el.

2017. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 50-es, azért remélem mielőtt a házi ápolás mellett agitálsz, tájékozódtál az árakról!


A napi 8 órás felügyelet (heti 5 napon)12ezerFt/nap, azaz több mint hatvanezer Ft/hét, ami havi viszonylatban több mint 240ezerFt/hó és mi van a hétvégékkel?

A 24 órás 152ezer/hét, azaz több mint HATSZÁZEZER Ft/hó


[link]

2017. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat, a hozzászólásom az 55-nek szólt!
2017. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
17%
#57 lehet hogy van 600-ért is, de ha keresek Erdélyből egy magyar gondozónőt akkor kijössz akár 150-ből is. Persze ott lakik, erre rájön a koszt, de hát az nem olyan sok.
2017. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
84%

Igen, azok az olcsó, erdélyi magyar gondozónők. Ellenőrizhetetlenül, szakirányú végzettség nélkül, olcsón. Egy országból, amelyik jobban áll gazdaságilag, mint Magyarország.


Ez amellett, hogy csak egy elképzelés, nem is jelent szakápolást. Más dolog egy szakember jelenléte, mint beköltöztetni a szüleim házába egy idegent.

2017. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!