Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha az 5...

Mit szólnál hozzá, ha az 5 éves gyermeked azt mondaná, hogy Édesanyádat jobban szereti, mint Téged?

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 19:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

És én vagyok az anyukája?

Biztosan meglepődnék és elgondolkodnék, hogy ezt miért mondta.

A gyerekek nem hülyék, nem komolytalan, amit mondanak. Úgyhogy én biztosan elgondolkodnék.

Lehet, komoly oka is, pl. te sokat dolgozol, és anyukád van vele, hozzá jobban kötődik. Ez persze fájna.

De lehet, hogy csak éppen valamit nem engedtél meg neki, amit anyukád meg igen. Akkor annyira nem szúrna szíven egy ilyen megjegyzés.

2017. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mondott már ilyet, mert én nem engedtem meg valamit, amit anyám náluk megengedett :D Sőt, egyszer, amikor szintén 5 éves volt, anyámnál volt egy hétig, nekem munka miatt muszáj volt elutaznom. Előtte is volt már nála sokszor egy-egy hétvégére, imádott ott lenni mindig, de ez az egy hét kicsit sok volt neki. Amikor hazajöttem, látványosan utált két napig, és azt is mondta, hogy "menj vissza, én már a Mami gyereke vagyok".

Nem mondom, hát ez akkor kicsit rossz volt, mert rohadtul hiányzott, és örültem, hogy végre megint velem van, de igen, a gyerekek ilyenek. Kár ezt az embernek a lelkére venni, nem úgy gondolják ezt, mint ahogy hangzik, csak egyrészt nem tudják még magukat úgy kifejezni, másrészt ez náluk egy pillanatnyi állapot, akkor így érzi, egy óra múlva már máshogy. Te vagy az anyukája, téged szeret a legjobban, csak akkor és ott épp a nagymamára vágyott volna, és szeretett volna vele lenni.

2017. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%

utolsó... azért ez nem mindig így van, hogy anyukát szereti legjobban az ember... és bizony, lehet, hogy elhagyásnak éli meg a nagyit... főleg ha se apa, se anya nincs ott vele ilyen kicsinek.


persze egyszerűbb mindent annyival elintézni, hogy mindenki szuper anya... de azért ez nem így van. Ismernétek pl az én anyám ....

2017. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Én általánosságban írtam, hogy a gyereknek az anyukája az az anyukája, és még ha ott és akkor pont a nagyi is a favorit, azért ez nem állandó.

Tudom, hogy nem minden szülő alkalmas arra, hogy gyereket neveljen, de egy ötévesnek még azért pláne általában az anya a mindene. Akkor is, ha nem jó szülő. Láttam én már olyan bántalmazó családot, ahonnan el kellett venni a gyerekeket, de a picik akkor is sírtak a szülők után. Pedig otthon verték őket :(

Ha meg csak arról van szó, hogy anya szigorúbb, mint a nagyi, vagy mert x időre a nagyira volt bízva, és ez nem jött be annyira a gyereknek, akkor ez egy teljesen átmeneti állapot.

2017. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
6%
Elő venném a szíjjat, és megkérdezném megint, csak halkabban. 52/n
2017. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
65%
;D NEM kell komolyan venni, bocsánat a trollkodásért. Téged mindig jobban szeretni fog csak még gyerek, a fagyi, nyalóka, ajándék dominál.
2017. febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
7%

Hehe, 52 éves nőcikém, a veréstől valószínűleg jobban fog majd szeretni a gyereked :DDDD



ja nem ide

2017. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
37%
Ja jó, ha poén akkor jó, bocsi... Csak már annyi bXlfXsz van itt, nem tudni, ki poénkodik és ki nem
2017. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
11%
Ja csak egy gyenge poén.. :D
2017. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
39%
Vannak ilyen időszakok, amikor a gyerek jobban ragaszkodik valamelyik nemű szülőjéhez. Általában van váltás, egy ideig az ellenkező nemű szülőt isteníti, aztán meg az azonos neműt. Ez természetes fázis. Ne vedd a szívedre.
2017. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!