Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha az 5...

Mit szólnál hozzá, ha az 5 éves gyermeked azt mondaná, hogy Édesanyádat jobban szereti, mint Téged?

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 19:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19%

14 es... csak akkor ragaszkodnak a kicsik a bántalmazó szülőhöz, vagy ahhoz, aki bárhogy nem ok számukra, ha nincs összehasonlítási alapjuk, mert csak a szülőket látják, és nincs kivel összevetniük, hogy ez így nem ok. Na akkor tényleg sírnak a szülők után.

ha van kivel összevetniük, akkor nem hülyék, mér egy 4 éves is elindul világgá akár.


szóval ne keverjük már. és nem olyan ritka, hogy egy anya nem ok.


Mondjuk én kevésbé bírom az anyák istennővé magasztalását. Anyának lenni ugyanis nem érdem, hanem feladat.

2017. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%

Nem keverek semmit semmivel, és távol álljon tőlem "az anyák istennővé magasztalása", főleg, hogy a példámban nem az anyákat említettem, hanem általánosságban szülőket. És a gyereknek, főleg, ha még kicsi, a szülő a világ közepe, akkor is, ha bántja. Egy ötévesnek nem sok összehasonlítási alapja van, általában a szülőkön kívül nem sok felnőttet ismernek közelről. Az összehasonlítás jóval később kezdődik, kiskamasz korban.

De nekem úgy tűnik, csak azért írtál, hogy kötekedhess.

2017. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
27%

nem már!! kötekedek??


nincs egy ötévesnek összehasonlítási alapja?? ne már!! minimum az ovónéni ottvan, ha még el is zárja a szociális kapcsolatoktól a "szerető anya"


ne nézzük már hülyének a gyerekeket. csak kicsik, nem hülyék...


Általános anya nem létezik, csak adott anyák.

2017. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
41%
Elgondolkoznék magamon, mit csinálok rosszul. Túl a kényeztetésen, más dolgok is vannak. Mondjuk más típusú ember a nagymama. Tapasztalat.
2017. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%
Te vagy a "rossz zsaru", aki fegyelmez, a nagymama meg a "jó", mert ő meg kényeztet. Szoktak ilyeneket mondani a gyerekek, de szerintem ne aggódj.
2017. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
20-nak. Ennek semmi köze a nemhez. 25/N vagyok. A családunk így néz ki: anyukám, a nagyszüleim, a nagynéném, a kisfiam és én. Nos, az igaz, hogy tizenévesként mondogattam, hogy én jobban szeretnék kislányt, anyum pedig fiú unokára vágyott. De amikor terhes voltam az én kis drágámmal, megegyeztünk a családdal, hogy nem mondjuk el a gyereknek, nehogy rossz érzést okozzunk neki. Amikor megtudtam, hogy kisfiú, már akkor sem szerettem volna lányt helyette és most sem szeretnék.
2017. febr. 27. 10:05
 27/28 anonim ***** válasza:
61%

"Általános anya nem létezik, csak adott anyák."


Akkor leírom újra, mert úgy látom, nem ment sem elsőre, sem másodjára: Nem ANYÁKAT írtam, hanem "általánosságban" SZÜLŐKET. Tudod, ez apát, és anyát is takar egyaránt. Így már remélem érthető.

2017. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
33%

27 es... itt ANYÁRÓL van szó a felvetésben.. terelhetsz akármerre. egyáltalámn nem biztos, hogy a kiró szuper anya. Egy csomó nemszuper anya van, sőt egy csomó, aki inkább ne szült volna. Mondom ezt úgy, hogy én nem is lennék, ha anyám nem szül :)


szerintem az nagyon káros üzenet, hogy az anyák csak jók és szerethetőek lehetnek, és mindig mindent jól csinálnak. Nem az anyáknak káros, hanem a ygerekeiknek, akiknek viszont nem jó egy csomó minden, és megnyomorítják a de én csak így tudom, a szeretet majd elfeledteti anyák jutottak. ...


szóval én a ygerekekért emelem fel a hangom, akik nem hülyék, max kicsik. És nem, nekem pl egyik gyerekem se mondott soha ilyet, hogy xy-t jobban szereti mint engem. Sőt, ugyan találkoztam már ilyennel, de ott komoly oka volt rá a gyereknek.


szóval ha nincs agyonkényeztetve a gyerek, és nem érzelmi zsarolás esete áll fenn a szülő felé, hogy megkapjon valamit, akkor én inkább magamba néznék.


Aztán lehet lepontozni, de ettől még nem lesz mindenki szuperanya, akárhogy nyáladzanak egymásnak a nők.

2017. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!