Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi elkényeztetett...

Tényleg ennyi elkényeztetett gyerek van?

Figyelt kérdés
Én is megfigyeltem már,hogy a rúzsos kislány rendszeresen visszajár ide rejtetten dicsekedni. Alig nőtt ki a pelenkából,de önbizalma határtalan,felnőtteket sérteget. De nemcsak ő,más gyerekek is vannak,akik anya-apa pénzén menők,és ez a személyiségfejlődésüknek nem tesz jót. Mert ők még fejlődnek,hiszen bőven gyerekek még 17-18 évesen.

2017. márc. 1. 11:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%
Tényleg ennyi irogy felnőtt van, aki sajnálja mástól, ami jutott neki. Nekem is mindig jó minőségű dolgaim voltak, és nem örültem, mikor a turkálóból kaptam ruhát szülinapra. Nem azért, mert mást akartam kapni, hanem mert csak a helyet foglalja. Inkább megmondom, mi az az egy könyv vagy cd, amit szeretnék.mem értem mi olyan borzasztó abban, ha valaki egy darab márkás rúzst kér öt gagyi helyett.
2017. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom sok szülő nőtt fel úgy, hogy nem feltétlenül tudtak adni nekik pénzbeli segítséget. Így sokan gondolják azt, hogy fontos mindent megadni a gyereknek, hogy a lehető legjobb esélyekkel induljon. Ez szép és jó, csak néha ez olyan szintre megy, hogy a gyerek nem tanulja meg a tárgyak értékét, nem tudja mennyi munka van egy új mobilban, laptopban. Ez pedig gyakran látszik, sok az elkényesztetett gyerek, aki elvár mindent, de köszönömöt nem tud mondani.
2017. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
64%
Én se vagyok túl idős, csak 20, de valami tényleg nagyon elcsesződött 98 után. A 2000-ben és 10-ben született gyerekekről meg inkább nem is akarok beszélni.
2017. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
46%

11es, csak nem kamukislány személyesen? =D

Egyébként ha jól látom, már törölték is a legújabb rúzsos kérdést. Ezeket a gazdagkislányos kérdéseket általában hamar törlik.

2017. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

igen valami elcsesződött,-mégpedig az hogy azok a szülők már nem úgy nevelték a gyerekeiket ahogy kellett volna.sok gyerek pofátlanul visszabeszél akár a tanárnak és ha ezt a tanár szóváteszi a szülőnek akkor az csak meg vonja a vállát vagy még neki áll feljebb.


A kislányom ovis csoportjában is van egy fiú aki bármit megtehet, mert az anyja soha nem fegyelmezi.


szóval: én azt gondolom a legtöbb esetben a szülő a hibás!!

2017. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%
Mi számít elkényeztetettnek? Én pl világ életemben megkaptam bármit ami kiesett a számon. Mikor egyetemre mentem kaptam lakást meg kocsit is. De egyébként mindig kitűnő tanuló voltam, versenyekre jártam. Sose tartoztam a "menők" közé, nem volt sok barátom, nem jártam bulizni, csöndes fajta voltam. Segítettem otthon, segítettem mamáméknál, még néha a szomszéd 80 éves nénihez is átjártam segíteni. Most akkor én elkényeztetett voltam?
2017. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy az elkényeztetett szó értelmében az voltál, viszont a mai fiatalokkal ellentétben te nem éltél vissza az ilyen jellegű dolgokkal, és megvan benned a tisztelet. Na bennük sajnos ez teljesen hiányzik.
2017. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
69%
Én sem értem igazán az elkényeztetett kifejezést, mert azt látom, azokra használják, akik megkaptak valamit, amiben ők szűkölködtek. Legyen az szeretet, törődés, közös programok a szülőkkel vagy művelődési lehetőség akár.
2017. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
42%
14-es, nem ő vagyok! Felnőtt vagyok, aki gyerekkorában kapott jó dolgokat, és nem szeretem az irigy embereket. Kocsival vittek iskolába, minek mentem volna busszah, ha útba esett a szüleimnek? Jó minőségű ruháim voltak, inkább kevesebb, de drágább. Szerintem az osztályban nekem lett utoljára fényképezős telefonom, pedig tényleg jól éltünk. Hetente 300 forint zsebpénzt kaptam, amikor sok osztálytársam többezret. És nem költöztettek a szüleim egy panellakásba, csak azért, hogy megtanuljam, milyen szar másoknak, hanem velük laktam egy a kertesházukban. És én is jobban örülök egy kis ajándéknak, amit tudok használni, mint egy rakás vacaknak, ami nem kell. Keresztszüleim szokták nagyon túlzásba vinni az ajándékozást (pedig nem éltek jól), értékben a negyede is bőven elég lett volna, ha az olyan, amilyet kértem. Pl. egyszer kinéztem egy táskát, de a kért színben nem volt, ezért más színben vették meg, és adtak hozzá még egy könyvet meg némi pénzt. Elég lett volna a táska a jó színben vagy a könyv magában. A rúzsos kislánynál sem az értékkel volt a baj, hanem a minőséggel. Csak ezt sokan nem értik, hogy hogy jobb egy kis jó dolog, mint egy rakás ócskaság, ami ugyanannyiba kerül.
2017. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%

19: De itt van egy olyan körülmény is, hogy vannak családok, ahol az ajándékozás arról szól, hogy én olyat szerzek a másiknak, amit ő szeret, és örömében a plafonig fog ugrani, ha meglátja, de fogalma sincs róla még, hogy létezik ilyesmi.

Ezeknek a családoknak végtelenül primitív az, ha valaki KÉR valamit ajándékba, amit egyszerűen megveszel neki. Hiszen azt ő is meg tudná magának venni, hiszen kinézte magának - mi abban az ajándék?...

Persze ezt a mai életvitel mellett nagyon nehéz évente többször évente több személy számára megvalósítani, ezért ezt már nem vesszük olyan szigorúan, de van egy ilyen dolog is. Ezt követelőzésnek hívták nálunk, ha valaki BÁRMIT kért "ajándékba". Az ajándékot nem kérjük.

2017. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!