Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi elkényeztetett...

Tényleg ennyi elkényeztetett gyerek van?

Figyelt kérdés
Én is megfigyeltem már,hogy a rúzsos kislány rendszeresen visszajár ide rejtetten dicsekedni. Alig nőtt ki a pelenkából,de önbizalma határtalan,felnőtteket sérteget. De nemcsak ő,más gyerekek is vannak,akik anya-apa pénzén menők,és ez a személyiségfejlődésüknek nem tesz jót. Mert ők még fejlődnek,hiszen bőven gyerekek még 17-18 évesen.

2017. márc. 1. 11:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
23%
Nem, azokra használjuk, hogy elkényeztetettek, akik a GYIK-en, meg hasonló helyeken nyavalyognak, hogy valakitől nem azt, vagy nem annyit kaptak, mint amit elképzeltek maguknak. Akik szerint nekik több járna.
2017. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
11%
Jajj, ne már, én 12-14 évesen 18+-nak kiadva magamat trollkodtam fórumokon. :D Amíg van kereslet, van kínálat, úgyhogy te is táplálod a rúzsos kislány szenvedélyét, bár fogalmam sincs ki az. :D Egyébként én nem kaptam se telefont, sem autót, bántalmaztak a szüleim, nem voltam elkényeztetve mégis beképzelt voltam. Vagy vagyok? :)
2017. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
19%
Én sem kértem szoktam dolgokat ajándékba, hanem megkérdeztek, és mi is megkérdeztük a rokon gyerekeket. Sokszor kaptam olyan könyvet, ami már megvolt, vagy ruhát, ami nem tetszett, ezért mindenki inkább rászokott a kérdezésre. Mivel már felnőttünk, vissza is vettünk az értékből, gyerekkorunkban a szüleink nagyon elszálltak és 20000 forint lett a sztenderd egy ünnepre. Ezzel nem értek egyek, de nem az én döntésem volt. A család kevésbé gazdag felével mostmár 5000 körül oldunk meg egy karácsonyt, nincs pénz csak valami kis tárgy, mondjuk könyv. És a kérdés nélkül ajándékozás csak akkor működik, ha tényleg olyat tudnak venni, aminek örülök, egyébként semmi értelme. Ha meglepetést akarok, akkor inkább mondok több dolgot, és egyet megkapok, de mégse tudom pontosan előre.
2017. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
40%

"Ezt követelőzésnek hívták nálunk, ha valaki BÁRMIT kért "ajándékba". Az ajándékot nem kérjük."

Ez komoly? De remélem ehhez a varázslatos felfogáshoz az is hozzátartozik, hogy ha esetleg mégsem találod el minek örülne a másik, akkor nem sértődsz meg egy életre. Ez az egyik legutálatosabb ember fajta, ez a "jajj én akkora nagyhatalmas szeretettel és gonddal választottam neked ezt a haszontalan kacatot amire amúgy semmi szükséged, de örülni kötelező ám". Biztos van mögötte logika, de én nem értem.

2017. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
34%

az biztos!! és egyre fiatalabbak...:/

azt hiszik hogy ők a királylánykák, és felnőttként viselkednek, miközben pisis 16 éves kis luvnyák :D

2017. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
rúzst akarok,ruúzst akarok!
2017. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
47%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Nézzétek meg azt a kérdést! A szülei mindent megadnak a gyereknek: utazás, ruhák, ennivalók. Ezzel csak annyi a baj, hogy az anya egy idegbeteg egyén, aki egyszer az egekig magasztalja a gyereket, egyszer meg elhordja mindennek. Apuka meg egy papucs. Nem csoda, hogy a gyerek teljesen megzavarodott, és nem tudja, mit higgyen. Nem a fényűzés kéne neki, hanem egy olyan szülő, aki ha rossz passzban van nem úgy beszél vele, mint egy kutyával, hanem elősegítené, hogy a lánynak normális önképe legyen.

2017. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
25%
Valaki linkelje már a kérdést ! :D
2017. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
47%

Nővérem 37 éves, nimcsen gyereke, mindent a mai napig apám ad meg neki: 3. Kocsi, új okostelefon, lap-top, lakás,kifizezi a havi tel.számláját, munkát ad neki stb. Közben apám így meg úgy egy sz.ar ember, édesanyánkkal úgy beszél mint egy kutyával, sose öleli meg, sose puszilja, amiģ tartottam vele a kapcsolatot mindenki előtt én egy hü.lye kis csicska voltam. Mindenkinek hazudik jobbra balra. Férfiakat kihasználja. Én közben sose kaptam senmit apámtól. Sose kértem! Igaz ma már egyikükkel se beszélek mind a ketten beteg emberek.

Tesóm igencsak el van kényeztetve. Mikor apám 60. Szülinapja volt tesóm a buliján balhét csapott miert nem főztek neki külön lisztmentes ételt? Na én aznap totál kivoltam tesóm rinyálásától. Apám bnője is megmondta többet nem akar vele beszélni.

Tavaly együtt ünnepeltük a szül.napjainkat. ebédelni voltunk oda. Mivel nem volt cukormentes süti az étterembe el kellett mennünk keresni olyan cukrászdát. Ahova tesóm egyedül ment be!!! Mi mindannyian este kint vártuk a kocsiban. Szóval igen. Vannak ilyen betegesen elkényeztetett kölykök. Jaaa és tesóm minden évben síelni jart - apja fizette. Külföldi nyelvtanulasát is apja fizette 1 hóra 500 ezer volt. Plusszba még kapott költőpénzt. Mikor haza jött ennyit mondott: hát sajnos ennyi nem volt elég, ezzel nem tudok mit kezdeni.

Anyámmal idegünkben már fél lábbal a sírban forogtunk.... apám ezt is elnézte neki. Úgy mint minden mást.

2017. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

29es vagyok. Ja és mindenki előtt teszi veszi magát mintha ő lenne a nemtom kicsoda... mindezt 37 éves fejjel.

Amúgy őszintén sajnálom hogy ilyen mert nagyon hiànyzik egy normális értékrendű testvér.

2017. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!