Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz egy anyáról aki...

Mit gondolsz egy anyáról aki elmondja a saját gyerekének hogy igazából nem is akarta hogy megszülessen csak becsúszott? Szabad ilyet egy anyának?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 19:55
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
92%

Én is "becsúsztam", és ez egyáltalán nem zavar. És még büszke is vagyok arra, hogy szerelem gyerekként fogantam meg, nem úgy, mint öcsém, akit terveztek, csakhogy ne legyek "egyedül".:))))


Na szerinted melyik a jobb??????:) 22/N

2010. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az igazi kérdés hogy mit gondolunk egy anyáról, akinek becsúszott, hanem ha becsúszott mit váltott ki az anyából. Nálunk a mai napig emlegeti a férjem, hogy a becsúszott gyereket én nem akartam. Ez igaz. Ez az ő akart gyereke és én csak sodródtam. Azóta már megszerettem a lányomat, és elég ütős mikor felemlegeti a párom, hogy ki is akarta igazából a gyereket. Ő tervezte, én nem. Ráadásul az első hónapokban meg is tettem olyan dolgokat, hogy spontán elmenjen a baba. Ő nem becsúszott gyerek volt hanem nem kívánt. Az hogy becsúszik az nem probléma a gyereknél, inkább az elfogadás hiánya akasztaná ki.
2010. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
87%
én is becsúsztam
2010. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van kulonbseg (nem is kicsi) akozott, hogy valaki becsuszott meg akozott, hogy nem akarjak, akartak. Mert ha az anyja megtartotta onmaga akaratabol, akkor bizony akarta, elfogadta az elet ajandekat es nem banta ezt meg, csak maga a fogantatas jott spontan letre, a tobbit mind akarta az anya, DE pl. az en anyosom azt vagta a ferjem fejehez, hogy nem akarta, el akarta vetetni, csak a ferje nem engedte. Hat ez egeszen mas teszta es bizony egy anyanak ilyet nem szabadna utolag kimondani, mert ezzel onmagat minositi.

Elfogultsag nelkul mondom, hogy a ferjem mindenki szerint egy csodalatos termeszetu ember, mindig mindenkin csak segit, soha egy rossz szava nincs es akkor ezek utan meg ezt kapja. Hat milyen szarul erezheti magat egy ilyen utan valaki?? Ki sem lehet ilyen szavakat torolni az ember emlekezetebol. Ez egy eletre tonkreteheti a gyerek eletet, mert mutatja, hogy mennyire nem akartak es meg mindig nem akarjak. Az, hogy becsuszott, de orultek neki, az mas. Szerintem azzal nincs gond, ha az anya orommel varta, szeretben felnevelte stb.

2010. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%
én is kotonszökevény vagyok,de sose érdekelt különösebben...
2010. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
én is becsúsztam. anyum számára nem volt kérdés, hogy megtart, apum már annyira nem repesett az örömtől, 20 évesek voltak. mindezzel együtt mindketten felvállaltak, felneveltek és ugyanúgy szeretnek, mintha tervezett lennék. nincs ezzel semmi baj szerintem. a lényeg, hogy ha már megszületett szeressék azt a babát, neveljék tisztességesen.
2010. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem olyan nagy karasztrófa, hogy besikerült gyerek vagy. Az emberiség 90%-a nem tervezett gyerek volt, és akkor még alábecsültem :) Kérdezd meg, ki az, aki épp aktuálisnak találja a jelen helyzetét gyerekvállalásra! Mégis örülnek neki, amikor becsusszan az a baba, megtartják és szeretik, a szar anyagi helyzet és a kilátástalan kapcsolatok ellenére. Sokszor nem is tudjuk, akarunk-e egyátalán valaha is gyereket, aztán mégis plafonig ugrunk, ha kopogtat a gólya.

Egy kedves barátomnak nagyon fiatal barátnője volt, nem is akart gyereket tőle, aztán a lány terhes maradt, és most várják a harmadikat, akit már nagyon akartak és terveztek, de az első kettőt nem, mégis azért akartak harmadikat, mert az első kettőben olyan sok örömük van.


Ne kenődj el, szerintem a népesség kb. fele a gumigyárak hibafaktorába tartozik, attól még boldogulnak.


Ui.: Én nászúton fogantam. Anyámék még egy évet várni akartak, csak egymással foglalkozni, összeszokni, dolgozni, megalapozni az anyagiakat a gyerekvállaláshoz. Sosem okozott traumát a meglétem. Nekem különösen nem :) Anyáméknak is csak az, hogy nem fiú vagyok :)

2010. máj. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
51%

Amennyi itt a becsuszott simán lehetne focicsapatunk!:D

Nálunk csak kettőt akartak. Az elsőbabó meghalt így lett nekem esélyem. (mert ha ő marad 3 a nővérem akkor én lettem volna a fölösleges harmadik) Én se akartam gyereket és sokáig megis ilyedtem mikor kiderült de amióta megvan ő az én tündérbogaram és nembántam meg sőt!

NÉlküle ilyen boldog sose lennék!

2010. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szövegkörnyezetben hangzott el: viccesen mondta, szeretettel, vagy gúnyosan, haragosan? Nem mindegy!
2010. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyám mondta meg, hogy anyám el akart vetetni és ö beszélte rá, hogy tartson meg.

Jót röhögtem, megmondtam hogy beszopta, mert bizony itt vagyok!

2010. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!