Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 32 éves vagyok, férjnél, és...

32 éves vagyok, férjnél, és nem vágyok gyerekre! Normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szerettem a gyerekeket soha sem különösebben, pedig kimondottan kedves, mosolygós vagyok. Érdekes módon a gyerekek mindig odajönnek hozzám. Az állataimat imádom, és mindig mindent megtettem értük. Szeretem a férjem. A szüleim elég brutális módon elváltak, de mindkettejüket szeretem, és próbálom megérteni, harag nincs bennem (legalábbis sokat dolgoztam rajta, hogy ne legyen, aztán kitudja...). Szóval szerintem nem a szüleim miatt. Van valaki igy ezzel, hogy ennyi évesen egyáltalán nem akar még gyereket??? Ja, és nem is a karrier az oka.
2010. máj. 12. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom jól megvagytok a férjeddel, és egyenlőre nem érzitek, hogy szükségetek lenne egy gyerekre, ami (valljuk meg), a boldogság mellett hatalmas felelősség is, sok álmatlan éjszaka, állandó felügyelet, stb.

Szerintem a mai világban teljesen normális, hogy valakinek 32 évesen nincs gyereke. Az én egyik unokatestvéremnek is a 30. szülinapján volt az esküvője, és csak 3 év múlva született kisbabája.

Persze vannak előnyei a korai szülésnek is, pl. az se semmi, ha 32 évesen már a fiad ballagására mehetnél.

Szerintem csak addig nem vágysz rá, amíg nem sikerül be, ha már állapotos leszel, biztos másképp fogod látni, de az, hogy még nem vágysz rá, nem gond, de azért lassan hangold rá magad. :)

2010. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%

Ne aggódj emiatt, egy nap rá fogsz jönni, hogy készen állsz rá, ennyi az egész. 32 éves vagyok én is, párommal nem vagyunk házasok, ő igazi apának való, imád gyerekekkel foglalkozni, szeretik is a kicsik is meg a nagyok is. Mégis megérti, hogy én még nem állok készen rá.

Ne hallgass azokra, akik kívülállóként elkészítik a te életed mérlegét: férj papírral - kipipálva, ház, lakás - kipipálva, munkahely, jó kereset - kipipálva, segítő anyósok - kipipálva, mi hiányzik hát? A belső késztetés, az érzés, hogy felelősséget és áldozatot tudsz/tudtok vállalni egy vagy több gyerekért, ami szinte a legfontosabb! Az érzelmi felnőttéválással nem számolnak csak. Ne engedj a nyomásnak, a konvenciókban gondolkodók tanácsának, van más választási lehetőség.

2010. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, ha a férjeddel teljes az egyetértés, akkor semmi gond. Ha majd úgy érzed, hogy babázni akarsz, babázni fogsz. Azért ne szülj, hogy a környezetednek megfelelj. Csak akkor, ha tényleg vágysz rá. Ha most félsz attól, hogy esetleg nem is fogsz vágyni az anyaságra, akkor biztos, hogy eljön az ideje, mert nem zárkózol el kategórikusan az anyaság elől. Nyugi, érezni fogod. Ma már 40 felett is sokan szülnek, esetleg addigra érzik úgy, hogy felelősségteljes anyukák lehetnek. Változnak az idők, én is későn szültem, és meg sem lepődtem, mikor megkérdezték, hogy saját baba, vagy unoka. Én sem vágytam korábban babára, de amikor igen, akkor nagyon. Úgy látszik jóval később lettem érett az anyaságra, mint a korosztályom, akik addigra az unokákat tologatták a babakocsiban. Nem vagyunk egyformák.
2010. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%
Azt azért elmondom, hogy szerintem sosem fogod akarni, amíg nem szembesülsz vele. Én sem akartam, de amikor már megvolt, ez megváltozott. Ez tény: a gyerekkel sok lemondás és probléma van, ki akarja ezt? Nagyon szuper a kényelmes, önző élet. De azért mégsem olyan szuper, ha nincs, aki eltemessen...
2010. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen normális! Én is 32 vagyok, élettársi kapcsolatban élek 5 éve, és én sem vágyom gyerekre. Mindenkinek joga van a belátása szerint élni. Nekünk ez a jó!
2010. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%

"De azért mégsem olyan szuper, ha nincs, aki eltemessen..."


Ez azért ebben a formában elég meredeken hangzik...:-S

Egy gyereket akarni kell, szeretni, biztonságban felnevelni...vágyni kell rá és felelősséggel kell lenni iránta...Az anyaság egy olyan dolog ami vagy jön vagy nem jön.

Kérdező, szerintem is, mikor adott lesz a tény Te leszel a legboldogabb a világon:) meglátod...

2010. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Egyszer eljön majd az az érzés, hogy kell egy gyerek. Nekem ehhez 33 év kellett, a következőhöz meg még 3,5 év.

Sosem gondoltam volna :)

Nyugi, ha jön az érzés, akkor jöhet a baba is, ha pedig úgy alakul, hogy nem, úgy is lehet teljes életet élni.

Emiatt ne aggódj!


Minden jót!

2010. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ez nem úgy hangzott, ahogy akartam. Inkább az a lényeg, hogy egy gyerek ad igazán értelmet az életnek, mert a gyerek lesz az, aki itt marad a Földön, miután mi már nem leszünk.. Ő adja tovább mindazt, amit tanítottunk neki.
2010. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Nem baj! Én már 21 évesen szültem, most várom a 4. gyerekem, de nem ez a léyneg. Szóval Van férjed, jól kijössz a szüleiddel, szereted az állataidat, szeretnek téged a gyerekek, mosolygós, kedves vagy. Normális! Van aki sohanem szül, 1x volt a fél 2-ben. Nem vágynak gyerekre, mert úgy érzik így teljes az életük, vagy még nem készültek fel rá. tehát egyáltalán nem baj, mindenki más milyen! Az mégrosszabb ha erőlteted, és úgy szülsz hogy nem is akarsz gyereket. És sem szerettem a gyerekeket, monduk akkor olyan 19 lehettem, pont akkor született egy rokon, újszülött volt még, kezembe vette és onnantól szeretem a kisbabákat. Talán neked is bejönne, de mondom nem kell erőltetni! Ha majd szeretnéd, de ha nem szeretnéd az sem baj ;)
2010. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Létezik olyan, hogy valakiből hiányzik az anyai ösztön, de ennek mélyen rejlő pszichológiai okai vannak. Ebben az esetben egyáltalán nem biztos, hogy idővel megjön a gyermek utáni vágy. Nekem sem jött, pedig már 43 éves vagyok, csak azért hogy "legyen aki eltemessen", (ahogy itt valaki elég morbid módon megfogalmazta) nem fogok szülni, mert akkor annak a gyereknek sohasem lenne boldog élete, márpedig ez lenne a legfontosabb, úgy gondolom.
2010. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!