Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 32 éves vagyok, férjnél, és...

32 éves vagyok, férjnél, és nem vágyok gyerekre! Normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szerettem a gyerekeket soha sem különösebben, pedig kimondottan kedves, mosolygós vagyok. Érdekes módon a gyerekek mindig odajönnek hozzám. Az állataimat imádom, és mindig mindent megtettem értük. Szeretem a férjem. A szüleim elég brutális módon elváltak, de mindkettejüket szeretem, és próbálom megérteni, harag nincs bennem (legalábbis sokat dolgoztam rajta, hogy ne legyen, aztán kitudja...). Szóval szerintem nem a szüleim miatt. Van valaki igy ezzel, hogy ennyi évesen egyáltalán nem akar még gyereket??? Ja, és nem is a karrier az oka.
2010. máj. 12. 14:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én még nem vagyok 30 éves, de már a környezetemben mindenki a gyerekekről beszél, hogy mennyit akarnak és minél hamarabb pár éven belül és férjhez is akarnak menni, azt is egy-két év múlva (még 25 éves koruk előtt), én meg el nem tudom képzelni ezt magamról. Soha életemben nem vágytam arra, hogy gyerekem legyen, hogy férjem legyen, és még most sem vágyom és úgy érzem, hogy soha sem fogok ilyenekre vágyni. lehet, hogy csúnyán hangzik, de sosem szerettem a gyerekeket és nem is találtam őket aranyosnak, és ezt a szüleimnek köszönhettem, mert kiskoromban olyan 5 évesen a családunkban a rokonoknak folyton születtek a kisbabáik és édesanyám csak velük volt elfoglalva én meg háttérbe kerültem és megutáltam a nálam fiatalabbakat. A másik, hogy a házasságot is feleslegesnek és rossznak gondolom és ezt is a szüleim példáján tanultam meg sajnos, ezért szerintem férjhez sem fogok menni soha. De mivel ilyesmi dolgok nálad szerencsére nem állnak fenn, szerintem a te életedben még el fog jönni az a pillanat, amikor minden vágyad egy gyerek lesz, csak ne aggódj rajta, mindenek eljön majd az ideje.
2010. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne lenne normális? Ha Te így érzel, szabad, azt csinálsz, amit akarsz. Csak ne bánd meg később, akkor boldog leszel/maradsz!
2010. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%
Olvasom a kommentedet. Kényszerből ne vállalj gyereket. Viszont a férjednek akkor miért mondtad, hogy majd egyszer lesz gyereketek? Akkor most vagy kényszerből fogsz vállalni, ami nem jó, vagy azt mondod neki, hogy mégsem szeretnél? Ez meg szintén nem jó. Tudod, nekem a volt férjem azzal indított, hogy Ő 3-at is szeretne majd! Aztán házasságunk x évében közölte, hogy Ő bizony nem akar egyet sem.... Rá is ment a házasságunk. Szóval csak őszintén! De ez nem csak azt jelenti, hogy a férjedet ne csapd be, hanem azt is, hogy magadat se! Előző voltam.
2010. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

Én sem akartam, még 30 fölött sem, de most hogy mégis van örülök neki. Talán pont azért, mert szerintem még ő szeret a legjobban, és ez a kötődés nagyon hiányzott, szerintem a férjemtől sem kaptam eddig valódi szeretetet.

Jobb így, kő esett le a szívemről, amikor megszületett, pedig nem volt tervezett gyerek.

2010. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne normális? Szerinted eddig ahány nő élt a Földön, az mind szült? Nem kell szülnöd, ha nem akarsz.
2010. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
teljesen normális...
2010. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!