Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 32 éves vagyok, férjnél, és...

32 éves vagyok, férjnél, és nem vágyok gyerekre! Normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szerettem a gyerekeket soha sem különösebben, pedig kimondottan kedves, mosolygós vagyok. Érdekes módon a gyerekek mindig odajönnek hozzám. Az állataimat imádom, és mindig mindent megtettem értük. Szeretem a férjem. A szüleim elég brutális módon elváltak, de mindkettejüket szeretem, és próbálom megérteni, harag nincs bennem (legalábbis sokat dolgoztam rajta, hogy ne legyen, aztán kitudja...). Szóval szerintem nem a szüleim miatt. Van valaki igy ezzel, hogy ennyi évesen egyáltalán nem akar még gyereket??? Ja, és nem is a karrier az oka.
2010. máj. 12. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
És a férjed hogy áll ehhez a kérdéshez? Mert ha ebben ellentét van, rámehet a házasságod.
2010. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Én speciel kétgyerekes anyuka vagyok, de nekem is csak 30 után jött el a gyermek utáni vágy. Szerintem teljesen normális dolog, ha még nem tartasz ott. Az is normális, ha sosem vágysz majd gyerekre, nem vagyunk egyformák. Én azért kívánom Neked, hogy idővel legyen gyermeked és átéld ezt a csodát.
2010. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
54%

Normálisan szerintem nem mondható, hiszen az ember alapvető vágya, hogy továbbadja a génjeit. Persze, a biológiai szempontot több minden felülírhatja. Ha így gondolod, valószínűleg így a legjobb. A férjed hogy áll a témával?

Nekem van egy kisfiam, a legszebb dolog az életben a gyermek.

2010. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2010. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Én 26 évesen nem akartam, csak éppen becsúszott. Megtartottuk, és most már nem tudom elképzelni nélküle az életem. Addig csak magammal és a párommal törődtem, de a kapcsolatunk nem nagyon tartott semerre. Megvoltunk egymással, de semmi egyéb. A gyerek az egésznek értelmet adott, és ma már nagyon hülyének tartom az 5 évvel ezelőtti gondolkodásmódomat. Csakhogy én férfi vagyok, megtehetem, hogy várjak. Te nő vagy, akinek úgy 45 év körül megszűnnek a lehetőségei, de már 40 fölött is nagy a kockázat egy veszélyeztetett terhességre.

Ha biztos vagy benne, hogy nem akarsz gyereket, akkor ez egy felelős döntés, mert azért nem kell gyerek, hogy legyen. De ha kétségeid vannak, akkor ezt át kell gondolnotok a férjeddel együtt. Neki mi a véleménye erről?

2010. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kerdezo! Nagyon sok no van a helyzetedben. Ha itt az oldalon a bal oldali keresobe beirod a kerdesedet, nagyon sok talalatot ki is ad, mert sok no feltette mar itt ezt a kerdest. Szerintem nincs abban semmi rossz, ha valaki nem akar gyereket, nem vagy egyedul. Ami fontos, hogy ne bandd meg, mert sok olyat ismerek, aki kesobb 45-50 eves korara mar megbanta. En ugy gondolom, hogy vannak olyan emberek, akik gyerek nelkul is tudnak elni vagy nem szulonek valok. Ezeknek az embereknek nem kellene tarsadalmi nyomasra szulniuk, mert a gyerekek eletere ranyomja a belyeget az, ha tudjak, erzik, hogy a szulo nem szivesen neveli oket. Neked csak az legyen fontos, hogy 1. azt tedd, amit te akarsz, ne mast kovess, ne elvarasokat teljesits, 2. a ferjeddel egyezzen e temarol a velemenyed, mert ha az egyik fel akar gyereket, mig a masik nem, valashoz is vezethet (sok ilyen esetrol tudok).


Meg azert annyit megosztanek veled, hogy lehet, hogy most igy erzed, de kesobb ez meg valtozhat. En sosem voltam gyerekek kozeleben leven, hogy az egesz csaladban en vagyok a legfiatalabb. Ha gyereksirast hallottam, nagyon irritalt, pedig nem akartam, hogy ilyen erzest valtson ki belolem. Addig nem tudtam a gyerekekhez beszelni, mint sok mas ugyes ember, amig nekem nem lett sajatom. Hat azota minden megvaltozott es teljesen mashogy allok a gyerekekhez. Neked kell donteni, de azert gondold meg, mert kesobb megbanhatod, de akkor mar keso lesz gyereket vallalni. Ha nem akarsz, hat nem akarsz, nem vagy egyedul, enelkul is lehet teljes eletet elni, csak a ferjed is igy alljon hozza. Ott mar baj van, ha benne van a vagy a gyerek utan, benned pedig nincs, mert ez egy olyan fontos dolog, amiben egy parnak egyet kell ertenie.

2010. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Szia:) Mindig érdekesnek tartom az ilyen jellelgű kérdéseket...

én nagyon család és gyerek centrikus vagyok, szóval biztosan belebetegednék ha nem lehetne gyerekem...még csak húsz éves vagyok, de a párommal rengeteget beszélünk a gyerek témáról, ki hányat szeretne, mikor:) Úgy érzem az az életem értelme...főleg attól az embertől akit nagyon szeretek, nem nagyon látok ennél szebb dolgot az életben...:)


Bocsi ha Off voltam. Szóval szerintem normálisnak normális, most emiatt nem vagy "hü.lye" vagy "rossz". Csak valamiért az ösztönök nem úgy dolgoznak mint a nagy többségünkben. Szerintem ennek oka van, valamilyen pszichológiai oka vagy magyarázata (most ismét nem arra célzom, hogy nyomás pszichológushoz mert megkattantál!) De szerintem itt keresendők az okok.

Ezzel a témával kapcsolatban csak akkor van gond, ha a férjed szeretne gyerkőcöt Te meg nem. Ha Nektek így okés akkor ne érdekeljen más véleménye...viszont vigyázz, hogy nehogy megbánd a döntésed...35 év fölött már kockázatosabb gyereket vállalni, mint azelőtt!


Szóval nem nem baj...:)

2010. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Vannak emberek, akik vágynak gyermekre. Vannak akik nem. Ők is emberek csak más a véleményük, ennyi. tartsuk tiszteletben egymás döntéseit az a fontos csak.
2010. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A házasságunk előtt megbeszéltük, hogy majd, egyszer mindketten akarunk gyereket. Igazából el sem tudnám elképzelni a későbbi életemet ugy, hogy ne legyen babám, csak attól félek nem fogok rá vágyódni soha. És az nem lenne jó, ha kényszerből születne, mert "ez a rendje".

Kezd egyre égetőbb lenni ez a kérdés, a barátaink lassan mind kisbabásak, a szülők is állandőan ezt kérdezgetik. Mire várunk - mondja mindenki. Végül is adott hozzá minden, anyagi problámáink sincsenek. A férjem azt mondta, örülne ha úgy alakulna, de nem sürgős. Ugyhogy mi nagyjából egyetértünk. Csak attól félek, hogy esetleg sosem fogom akarni.

2010. máj. 12. 14:25
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Olvasgatok még itt a témáról ! :)
2010. máj. 12. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!