Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "tilos" a szüleivel...

Miért "tilos" a szüleivel találkoznom?

Figyelt kérdés

Kezd idegesiteni a dolog...Mindig ő jön hozzám,heti 3-4 néha 5 éjszaka is nálam alszik,meg nappal nálam van,néha még akkor is mikor nem vagyok otthon,van kulcsa a lakásomhoz.A szülei ismernek,meg a szűkebb rokonság is,voltam többször náluk,meg szüleivel vacsizni,meg diplomaosztón együtt a nagyszülőkkel,ilyenek.Anyukája mindig kérdezget felőlem,hallom a telefonba.

De párom egy jóideje kerüli hogy én menjek ki hozzájuk,idióta kifogásokkal...neki egyszerűbb kocsival bejönni,reggel később kell kelni,apukája fest,rendetlenség van,és hasonló hülyeségek (legnagyobb felfordulásba is láttam már a házat,kutyát se zavarta).

Anyukája aranyos nő,jobbat kivánni se lehet,telefonon szoktunk beszélni,mindig kérdezi miért nem megyek ki én...multkor meglepinek kimentem egy ilyen invitálásra...párom rendesen hisztizett hogy miért nem szoltam,miért a háta mögött...

nem értem...

Szeret,velem van melon kivül álandóan,hosszutávú tervei közt is szerepelek,miattam nem ment el egy jobbanfizető melohelyre,mert akkor 200km lett volna köztünk,nekem meg még itt a suli 1 évig,igy majd együtt jövöre.

De valamiért a szülői házba "tilos" kimennem...

ötlet?

23/N (párom 24)


2010. máj. 13. 07:20
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

de ismerhetne már annyira hogy magasról teszek rá hogy ki mit gondol rólam,nem akarok én senkinek megfelelni,meg az sem hat meg ha valakinek nem vagyok szimpatikus...

közel ugyse költöznék se az ő se a saját anyámékhoz,de azért néha jó látni...

2010. máj. 13. 10:56
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az volt az első gondolatom, és olvastam is itt másoktól is: talán valami szégyellnivalója van.

Az anyjáról sokat írtál, de mi a helyzet az apjával?

2010. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

az apjával életemben 3 mondatot ha beszéltem,dolgozik,kertetgondot,tvzik,alszik,meg kirándulgat a feleségével

Nagyon nem is volt otthon amikor kinnvoltam eddig,közös programokon meg tul sokat nem beszélt,csendes,magának való ember

2010. máj. 13. 11:03
 24/30 anonim válasza:
100%

Oka van rá.Határozottan kérdezz rá.

Tapasztalt példa:csak Téged...csak érted......stb..

De egyszer mégis ott maradt egy idegen fogkefe.

Csak okosan és sok boldogságot.

2010. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy lehet, hogy nem olyan a család, amilyennek mutatják magukat. Most elmesélem az én esetemet (és sajnos nem egy ilyen van, nálunk az egész távoli értelemben vett rokonság ilyen, és én ezt egyébként utálom, nagyon más vagyok, mint ők...): Kívülálló számára úgy tűnik, hogy ez egy kiegyensúlyozott család, jó szülőkkel (életem első állásinterjúján az interjúztató gratulált is távolról a szüleimnek, hogy milyen talpraesett lányuk van - gondoltam magamban, hogy a szüleim világéletemben ellenezték, hogy dolgozzak, szóval nem az ő érdemük a dicséret), templomba járunk, viselkedünk, apám a ritka vendégekkel poénkodik, kínálják az embereket finomságokkal, üdítővel, itallal... Na, de ha valaki jobban bekerül a családba, bizony előkerül a sötét oldal, apámat ugyanis zavarja, ha a lakás(á)ban a családon kívül más is tartózkodik, "más előtt nem mászkál kisgatyában, feszélyezi", elkezd kutakodni, szó szerint kémkedni, és kitalál mindent, anyuval rossz a házasságuk, ami látszatra nem látszik, de a tartósan ide járó előtt bizony ez a fátyol is fellebben, és fültanúja, szemtanúja lesz 1-1 durva veszekedésnek (a legdurvább eset öcsém egyik barátnője előtt történt, amikor öcsém súlyosan meg is sérült, hát a leányzót megviselte alaposan). És még egy apróság, apám nem becsüli azt, akinek nincs diplomája (neki 2 is van), és erre szeret célozgatni is.


Bízd a párodra, akármi áll is a háttérben, ha szeret, nincs miért aggódnod, ha nem, az meg nem ebből fog kiderülni.

2010. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

nem minta család,de ezt tudja hogy tudom,bár előttem sosem volt semmi,onnan tudom hogy párom olyankor kiborul,meg mégtöbbet van nálam mint átlag heti 3 nap


de nem várok én mintacsaládot,nagyim mutatkozott már be kisbaltával,mert épp veszekedtek valamin,engem ez nem igazán hat meg,és erről tud is

de lehet abban valami amit irtok (nem a másik barátnős,mert arra nyakam is merném tenni,hogy nincs)

2010. máj. 13. 11:33
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem is biztos, hogy azért csinálja, mert téged zavarhat, bár biztos, hogy neked is kisebb gondot akar ezzel a távolsággal, de abban viszont biztos vagyok, hogy ha tényleg ilyen probléma van, akkor őt még jobban idegesítené, és a saját lelki nyugalma is fontos, ha veled van, azt nem idegeskedéssel akarja tölteni, hanem kettőtökre akar koncentrálni. Bár visszaforgathatnám az időt...
2010. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

jó,mondjuk az igaz,hogy nálam vagyunk,akkor senkivel nem kell foglalkozni,ketten vagyunk,felőlem egész nap elfekhet gép előtt ha nincs dolga,meg nem szól rá senki


de nem is odaköltözni akartam én,csak hogy ne érezzem azt hogy nem lehet...

2010. máj. 13. 12:19
 29/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a fiú nem szeret otthon lenni,se veled sem nélküled. Esetleg ha fizetné az albérlet felét,nem költözhetnétek össze?Vagy nem akarod?
2010. máj. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

akkor költözik hozzm amikor akar,ezt tudja jól...

csak nagyon anyás volt,miota velem van,azóta "válik le" róla,eleinte max fél napra voltunk együtt,és akkor is teló haza,mostanra ez 3-4 napra bővült ki,max 2 napig se teló semmi

ha vége a vizsgaidőszaknak,akkor 99%,hogy összeköltözünk,(voltunk már egy nyár erejéig,akkor működött)


de igaza lehet annak aki azt irja,hogy se velem se nélkülem nem érzi magát jól otthon,a héten is csak 1 nap aludt otthon,akkor is dolgozott későig,hogy többi nap annyival hamarabb el tud jönni,és olyankor is nálam van mikor én dolgozok este 8ig reggeltől (van kulcsa,cuccai nálam,főzőcskézik,elvan,otthon ilyet nem lehet)

2010. máj. 17. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!