Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegény (ebb) Szülők! Ti nem...

Szegény (ebb) Szülők! Ti nem irigylitek a gazdag családokat?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 19:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
85%

Középosztálybeli családban nőttem fel.

Apám kifejezetten szegény családból származott, éheztek néha, ruha sem volt mindig.

Úgy neveltek, hogy a pénzt meg kell becsülni és be kell osztani.


Nemrég kiszámoltam, hogy a fizetésünk és a befektetéseink alapján nagyjából 900e Ft jövedelmünk van havonta. De ránézésre nem mondaná meg senki. Nem vágyunk státusz szimbólumokra. Nincs mutatós autónk, se jól látható márkajelzés a ruhánkon. A lányunk egyik legjobb barátja a szomszéd roma kislány, akikről tudom, hogy nem a legjobb körülmények között élnek. Próbálunk nem feltűnő módon ezzel-azzal segíteni nekik.


Bár a lányom még ovis korosztály és jó eséllyel felső középosztálybeli felnőtt lesz, szeretném ezt a szemléletet továbbadni neki. Hogy azzal barátkozzon, akit kedvel és ne hivalkodjon a pénzével/pénzünkkel. A tényleges anyag helyzetünkkel csak a szűk család van tisztában. Ők simán csak örülnek, hogy nem nélkülözünk, ennyi.

2017. máj. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
78%
Seneca szerint szegény az, aki kevesli, amije van. Erről az oldalról nézve tehát mindenki szegény, hiszen mindenki fejlődni, előrelépni szeretne. Fiatalon és is irigyeltem másokat. Kb 30 évesen jöttem rá, hogy csak az együgyű ember gondtalan, mindenki másnak megvannak a maga gondjai, küzdelmei. Van, aki filléres gondokkal küzd, van, aki befektetési gondokkal, de mindenki megéli a hétköznapok küzdelmeit.
2017. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
77%

dolgozni kéne meg élni a saját életünket nem irigykedni

ez teszi tönkre az országot

2017. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
22%

Eloszor is, akinek dolgoznia kell a penzert nem gazdag, csak jomodo.

Masodszor, nem nem irigylem, csak egyszeruen igazsagtalannak tartom hogy a tobbseg kemenyen doldozik a mindennapi megelhetesert amig masok azt sem tudjak hogyan herdaljak el a javaikat.

Harmadszor: a boldogsagot penzert nem aruljak, lattam eleg sok, lelkileg roncs gazdag embert.

Ettol fuggetlenul igazsagtalan olyan orabert fizetni, hogy az alkalmazott szinte ehenhal, amig a vallalozo palotakat epittett Londonban, New Yorkban es a Hawaii szigeteken stb.

2017. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
28%
Ha megfigyeljük, akinek sok a pénze annak is van mindig még nagyobb igénye.De én azt is megfigyeltem, hogy ha pénze ugyan van, akkor az élete más területén vannak problémák. Tehát valahol mindig van gond, pl: egészség,szeretet a családban stb. Mindent senki nem kaphat meg!
2017. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!