Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a lányom...

Mit lehet tenni, ha a lányom idősebb férfiakhoz vonzódik?

Figyelt kérdés

Észrevettem,hogy a lányom idősebb férfiakkal beszél az interneten. Van valaki,akivel találkozik is,úgy látom szerelmes.

+20 év korkülönbségről van szó.

Nem tudom mi lehet az oka, itthon mindig minden rendben volt,az apukája is sokat foglalkozik bele,mindig mindent megkapott amit szeretett volna, egy nagyon jó gimibe jár,jó tanuló,vannak barátai.

Nem értem miért lehet ez.

Mi válthatja ki ezt egy 18 évesből?



2017. máj. 20. 18:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%

"Mit lehet tenni, ha a lányom idősebb férfiakhoz vonzódik?"


Kérdező!

Akkor mit lehet tennél, ha a lányod idősebb nőkhöz vonzódna?

2017. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
97%

#6-os válaszoló szerintem nagyon jól leírta, hogy mit kellene tenned, én legalábbis teljesen egyetértek vele. Ráadásul ezt úgy írom, hogy alig pár év választ el engem a lányodtól - 20 éves vagyok - és ugyanez a helyzetem. Már-már "erőszakosan" próbáltam magam rávenni, hogy érdekeljen a korosztályom, de nem megy, nem tudok mit tenni ez ellen. Idegesít, hogy ilyen vagyok, hogy a 40+ korosztály vonz, pedig édesapámmal nekem is mindig csodálatos viszonyom volt, ill. van is. Nem a pénzügyi háttér az oka, ahogy írták előttem, hanem a stílus, mentalitás, érettség. Egykeként mindig is felnőttekkel voltam egészen pici koromtól kezdve, mindig beavattak a "felnőtt dolgokba" is (hol akarva, hol akaratlanul), úgyhogy elég korán megkomolyodtam, sőt az életvitelem, mentalitásom is inkább hasonlít a szüleim korosztályának életviteléhez és mentalitásához - nyilván nagyon általánosítva írom. Ennek ellenére jóban vagyok a korosztályommal, vannak korombéli barátnőim is, de jobban érzem magam a "felnőttebbekkel", ahogy kiskoromban is jobban elvoltam a felnőttekkel. Az én korosztályom életvitelét és gondolkodásmódját kicsit sem érzem a magaménak - persze megint általánosítás szintjén írom ezt. Úgyhogy éppen ezekért (is) vagyok olyan, amilyen a férfiak iránti vonzódásom terén is (amivel tisztában vagyok, hogy nem épp "normális" és sokan rögtön el is ítélik). Nem is szokásom ezt nagydobra verni, sőt a legtöbb barátnőm, ill. a családom abszolút nem is tudja.


Na de mindegy is, ezt csak azért írtam le, hátha kicsit közelebb kerülsz a lányod mozgatórugójához is. Ha ő is komoly, nem olyan gondolkodású, mint a saját korosztálya átlagban, stb., stb., akkor például emiatt is lehet, hogy az idősebbek érdeklik. Mindenesetre szerintem beszélj vele erről megértően, normálisan, nem letámadva és leszidva; ha jó a kapcsolatotok, akkor biztosan előbbre jutsz így.

2017. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

19 évesen jöttem össze a nálam 14 évvel idősebb párommal, 15 éve történt, azóta is együtt vagyunk, szeretjük egymást.


Már tinikoromban sem igazán találtam a helyem a saját korosztályomban. Voltak kis barátságok, de igazán az idősebbekkel találtam meg a hangot, komolyabb témákról beszélgetni, akár órákat elmélkedni, filozofálni velük tudtam igazán, úgy találtam rá páromra. Nekem is jó kapcsolatom volt édesapámmal, mindig mentünk az erdei tisztásra labdázni, tollasozni, tanított az ottani növényekről, állatokról, vitt horgászni, a kertünkben is tanítgatott mindenfélére, sárkányt eregettünk, amit mi fabrikáltunk össze, stb.

Nem hiszem, hogy ez a korkülönbség beteges lenne. Nem kell egyből arra gondolni, hogy a pénzre hajt, egyszerűen lélekben kicsit érettebb és valahogy ezzel az idősebbeket találja meg. Én sem szisztematikusan cuppantam a 30 évesekre, nem így kell ezt elképzelni. Voltak ismeretségek az én körömben, de ahogy megismertem pl. az osztálytársam bátyának a haverját, aki idősebb volt és az utcán vagy akár összejövetelnél összeakadtunk, valahogy komolyabb, mélyebb és őszintébb beszélgetés kerekedett az egészből. Szinte észrevétlenül, már csak több év távlatából visszatekintve tűnt fel, hogy jé, inkább velük volt normális barátságaim, rájuk tudtam számítani, ez van.


Ahogy írta is itt valaki, ülj le beszélgetni a lányoddal, kérdezd meg tőle őszintén. Az én szüleim sem repdestek örömükben, de amikor megismerték, megszerették. Apukám ellenezte a legjobban, ő is puhult meg a legnehezebben, de mára már a legjobb kapcsolat van köztük, befogadták a családba.

Egyébként sajnos, nem sajnos, úgyis abba fog beleszeretni, akibe akar, hiába próbáljátok ellenezni, akármilyen indokkal. Szerintem próbáljátok kicsit távolabbról segíteni a lányotokat, már jogilag felnőtt.

2017. máj. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén semmit ne tegyél ,hagyd békén lányodat ha boldog akkor őrülj vele,mert különben elmegy azt megszakit veled évekre minden kapcsolatott.ne tarts neki szentbeszédet,ne beszéld le stb hivd oda férfit ismerd meg ha jol bánik lányodal kedves ,szereti normális akkor hagyd őket hagyd legyenek boldogok tart amedig tart.sőt ha hozámenne se szolj bele.


Nekem is pont 20 ével idősebb párom van már 15 éve felesége vagyok ja és van 3 gyerekünk is jol megértjük egymást.

2017. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"Itthon nagyon jó az anyagi helyzetünk,nem azért csinálhatja,abban biztos vagyok."


Ha neki fontos, hogy a jelenlegi nagyon jó anyagi helyzetben élhessen a jövőben is, akkor ez is benne van, benne lesz a párválasztásában: jómódú pasasok között fog keresgélni.

2017. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
6%

Semmit.

Majd jól megjárja, amikor rájön, hogy kihasználják. :)

2017. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Igazság szerint kicsit beleolvastam a viberes beszélgetésükbe az idősebb férfival.

Nagyon jól érzékelhető,hogy ő semmit nem akar tőle komolyan.

A lányom pedig képzeletben már az esküvőjüket tervezi...

Csak szeretném,hogy ne sérüljön ekkorát.

2017. máj. 21. 11:29
 18/33 anonim ***** válasza:
én megértem az aggodalmat és jogos.
2017. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"Igazság szerint kicsit beleolvastam a viberes beszélgetésükbe az idősebb férfival.

Nagyon jól érzékelhető,hogy ő semmit nem akar tőle komolyan.

A lányom pedig képzeletben már az esküvőjüket tervezi...

Csak szeretném,hogy ne sérüljön ekkorát."


Ja, így már kellemetlenebb a helyzet. Szerintem ez esetben se "támadd le" vagy próbáld tiltani, azzal csak rosszabbat teszel. Nem tudod minden csalódástól és fájdalomtól megvédeni őt, ezt el kell fogadnod. A saját bőrén is meg kell tapasztalnia, és fel kell tudnia dolgozni a csalódást, aztán jó esetben tanul majd belőle. A te feladatod pedig az, hogy támogatod és segíted ebben. Maximum annyit tudsz tenni, hogy tényleg beszélgess vele higgadtan, nyugodtan, és nagyon-nagyon finoman megpróbálhatod elhinteni neki azt is, hogy azért legyen óvatos, mert nem biztos, hogy a férfi komolyan gondolja és nem csak kihasználni akarja.

2017. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%
Magyarázd meg neki, hogy egy húsz éveshez nem való 20 évvel idősebb férfi. Amikor 18 éves voltam én is azt hittem, hogy szeretem az idős férfiakat. A kolléganőm meg azt mondta, hogy: "Nem tudom. Ha én lennék együtt egy 20-30 évvel idősebb férfival, úgy érezném, hogy a nagyapámmal vagyok együtt." És rájöttem, hogy igaza van. De tényleg bennem van, hogy az idősebbeket szeretem. Szerintem ha 10-12 év van egy férfi és egy nő között az még nem baj. Lehet a lányod is rájön majd. Ismételgesd neki, amit nekem mondott a kolléganőm.
2017. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!