Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés felváltva lakni...

Milyen érzés felváltva lakni a szülőknél?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki egy hetet az egyik szülőjénél és egy hetet a másiknál lakik? Mi az ami jó benne és mi az ami rossz? Ti is így akarjátok?


Ha szülő is olvassa és ilyen helyzetbe van, akkor elmondanák, hogy miért oldják meg így és mit gondolnak jó e így a gyereknek?



#szülő #váltva
2017. máj. 31. 13:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"4-es, de belemegy a bíró"

Tévedés. A kirendelt pszichológus szakértők szinte minden esetben megtorpedózzák ezt a fajta elhelyezési módot, mert súlyosan veszélyezteti a stabilitást, ami a gyerek elemi érdeke. A bíró nem megy szembe a szakértői véleménnyel, csak mert a szülők maguk között eldöntöttek valamit. A szülő véleménye érdektelen, a gyerek érdekei számítanak, márpedig az nem élet, hogy valakinek nincs egy stabil helye. Itthon nagyon ritka a 50/50, pont emiatt.

2017. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nálunk ez lesz a helyzet, egyébként én vagyok a gyerek. Messzire nem kell mennem, de fura lesz, nem tudom mire számítsak. Én azt mondtam próbáljuk meg. Bár közre játszik, hogy apu sokkal engedékenyebb. Azt mondták, ha nem jó így eldönthetem, hogy kinél szeretnék lakni.

Mindketőjüket szeretem, nem tudnék dönteni. Ti ilyen esetben hogy döntenétek? Mi alapján? Az engedékenység miatt apura hajlok, de nem tudom.

2017. máj. 31. 15:23
 13/16 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, hogy engedékenység alapján akarsz dönteni?

Csak mert 14 alatt nem a tiéd a döntés joga.

2017. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

Én 12 éves koromtól kezdve 18 éves koromig így éltem, most kezdtem az egyetemet szóval ez megszűnt, de én imádtam. :)

A szüleim a válás után is napi kapcsolatban voltak és mikor az egyiknél voltam gyakran beugrott a másik és fordítva. Távolság sem volt nagy, mert 10 perc alatt ott voltam kocsival vagy 15 perc busszal az egyik helyről a másik helynél. Viszont ismerek olyat aki nagyon nem szerette, hogy folyamatosan ingáznia kellett.

2017. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%
11-es ja a gyermekelhelyezési pereknél igen, hivatalból kirendelik a pszichológust, pszichiátert, tanuk kellenek, meghallgatások, bizonyítás, ha megállapodnak a szülők akkor ez nincs. Ha ebbe bíró belenyúl akkor gyanús neki valami, amúgy nem. De kérdezz meg ügyvédet, jogászt. Értelmes ember elválik 30 ezerből és 1-2 vagy két tárgyalással, jobb esetben egy és 10 perc. Sőt azt is lehet, hogy a szülők maguk megegyeznek, azt ügyvéd ellenjegyzi, közjegyző. Barátnőmék is így csinálták. Igaz ők nem voltak házasok, csak élettársak. Ott más a jogir ész nyilván. Gyermekelhelyezési per akkor kell, ha nem tudnak megegyezni, ha megegyezés van, akkor logikus, hogy nincs mit pereskedni.
2017. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bnom csinalja igy. A gyerekeket ismerem, azt mondjak nagyon kimerito az ingazas, tanulmanyban meg sokat rontottak.

En pont emiatt perre mentem az enyeimmel, mert a gyerekek nem akarnak ingazni, az exnek nincs jovedelme, es csak aláz folyamatosan (amit ertelemszeruen bizonyitani is tudok).Megegyezni vele lehetetlen. Azert akarja csak a felest, mert abban a havi 2 hetben meg enni adna a gyerekeknek, de a tobbit fizethetnem (suli, ruhak, kulonorak).

2017. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!