Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmerült már bennetek, hogy...

Felmerült már bennetek, hogy megölitek magatokat a megoldhatatlan anyagi problémák miatt?

Figyelt kérdés
mondjuk,hogy van életbiztosításotok,ami öngyilkosságra is fizet,igaz,csak két év után,de nagy összeget,amivel a család az adósságokat rendezni tudná. nem tudok rosszabbat,mint a gyereknek folyton azt mondani:nincsen rá pénz,és könyörögni,hogy adjanak a hiteleknél,rezsinél haladékot,bujkálni a végrehajtók elől...
2010. máj. 20. 13:27
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nagyon nehéz a helyzetetek, de ne csinálj hülyeséget! Nézd meg hányan adtak tanácsokat, hányan mondták, hogy a gyerekeidnek csak rosszabb lesz mint így. Inkább hallják azt, hogy nincs, minthogy ne legyen édesanyjuk, akihez hozzábújhatnak, ha a kikapcsolt fűtés miatt fáznak!

Fiatal diák vagyok, így sajnos túl sok mindenben segíteni nem tudok, viszont ha jelzed, hogy szükségetek van rá, akkor lehetőségemhez mérten összeállítok egy tartós élelmiszer csomagot és elküldöm!

Ezen az oldalon pedig tudsz segítséget kérni, gyermek holmik, élelmiszerek, játékok, rengeteg önzetlen ember próbál nem használt tárgyakkal, ruhákkal segíteni. Elhiszem, hogy nem kellemes segítséget kérni, de minden fillér számít!

[link]

Továbbá, csak fél füllel hallottam ugyan, de mintha bevezetésre kerülne, hogy a deviza hitelek átírathatók forint hitelbe. Mindenképpen menjetek be a bankba és érdeklődjetek arról nem lehet-e valamit kezdeni a felhalmozódott adóságotokkal. Bármi fél megoldás jó már tőlük is!

2010. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Arra is gondolhatsz, hogy egyáltalán nem biztos, hogy kifizetnék. Akkor keress olyan munkát, ahol előre fizetnek azért, mert meghalhatsz, biztos van ilyen a katonaságnál.


Az is biztos, hogy ilyenkor segítséget kell keresni.


Én nem tudom kiknek a szakterülete ez, lehet szociális munkások fogalkoznak ilyesmivel, esetleg meglehet kérni gazdag embereket is segítsenek, illetve valakit akitől valami segítség remélhető, tájékozódott, művelt, tehetős.


Nem banktól veszel fel hitelt, nem uzsorás parasztoktól akik a gyerekeid életével és szemérmességével fenyegetnek fajtalanságra való kényszerítéssel-ezt meg egyből viszed a rendőrséghez, katonasághoz a családoddal együtt, gazdag embertől kedvezményesen kérsz. Én szoktam segíteni a barátaimnak, nekem is segítettek már, és nem kértek kamatot és időre sem kellett törlesztenem. Most is van nálam így pénz. Kérsz valakitöl hitelt, egy szerződéssel, ami nagyon kedvező, neki látszik, hogy vissza lesz törlesztve, pl 1-0% hitelre és emberileg segít nektek. A bankoknak ez a rémálma, hogy valaki nem tőlük kér kölcsön 20-30% ra. Tudni kell segítséget kérni! Tudni kell kitől kell!


Ezt a kérdésre írtam, te ezt már megoldottad. A kérdés viszont maradt.

2010. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

1 fiam van. Nincs se lakásunk,se vagyonunk,se szülői segítségünk.Mind ketten dolgoztunk a párommal.Ez az 1 dolog ami még megvolt,de mindennap imádkoztam,hogy ne én kerüljek a létszámleépítésbe...Most kapaszkodj!Kettőnk havi fizetése amit kézhez kaptunk 190.000 forint volt,családi pótlékkal együtt.Minden hónapban a közüzemi számlákkal együtt havonta 250.000 forintot kellett volna fizetni..Még jó indulattal sem tudtuk..Így átéltük a napi levél fenyegetéseket,a bankok állandó zaklatásait,a bírósággal való fenyegetéseket,és 2 alakalommal a végrehajtó is vendégeskedett...ha azt mondom,hogy kikészültünk idegileg akkor finoman mondtam..

De még sem jutott eszembe,hogy a fiamat cserben hagyjam!

Tudod mit tettünk? Mindenről lemondtunk..Tényleg mindenről.A párom vette a bátorságot,és külföldre ment dolgozni.Hozzáteszem,hogy nem vagyunk sem diplomásak és nyelvvizsgánk sincs.Egyszerűen csak valamit léptünk..Több mint 1 évig egy utcai telefonfülke volt a kapocs köztem és a párom között...Volt,hogy 14-16 órákat dolgoztam szombat és vasárnap is..Kemény 5 évünk volt...Sokat sírtam,sok minden fájt nagyon,DE magunkon kívül senkit nem hibáztathattam! Mi csesztük el,mi vettünk fel ész nélkül kölcsönöket mindenre,mert akkor fontosnak tartottuk,hogy meglegyen ez meg az...Mi nem fizettük vissza,és amikor már kezdett baj lenni,nem kértünk haladékot,hanem még jobban "ejtettük " a témát..Villanyunk már fél éve nem volt,de talpra álltunk..(nekem még biztosításom sem volt)Én vagyok az egyik élő példa,hogy a gödörből ki lehet mászni,ha nem csak sírunk hanem teszünk is érte...

Te jó ég!!,Én vagyok a földön az egyetlen aki 35 évesen fogott először mobil telefont a kezébe..(Azt hiszem evvel mindent elmondtam..)Az öngyilkosság nem megoldás.Ez nem más mint a menekülés,sőt hasztalan,értelmetlen menekülés!!!

38/N

2010. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

értsétek meg,amin hitel van,nem adható el kevesebbért,mint amennyi a hitel,a bank nem engedi. a lakásunkon lévő 4,5M hitel most 5,2,és az értéke lecsökkent 6-ról 4,5M-ra. a kocsinkkal ugyanez a helyzet. a net az egyik munkámhoz kell,de pl. a tévét már kikapcsolták. a segítséget ajánló diáknak külön köszönöm a felajánlást ill. a linket,azt is megnézem. a biztosítás mindkettőnké fizet öngyilkosság esetén is-ezt a kételkedőnek írom(Generali).

annyira de annyira kedveseket mondtatok,hogy most sokkal jobb kedvem lett,és végre reményt is látok,hogy nekünk is segít valaki. szerencsére a mi otthonunkat nem mosta el a víz,szeretjük egymást,egészségesek vagyunk,tényleg,miért is adnám fel?

mindenkinek szép és szebb napot kívánok,és köszönöm.

2010. máj. 20. 14:58
 35/47 anonim ***** válasza:
38%
mi a francért kellett ész nélkül felvenni a személyi kölcsönöket, hiszen ha nem tudom törleszteni a meglévő hiteleket eszembe jut hogy a kövektezőket még annyira sem fogom tudni...
2010. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:

Soha ne add fel! Soha ne add fel! Soha ne add fel!


Mást nem tudok írni erre.

Probléma mindig volt és lesz. Valahogy meg kell oldani.

Nyomulj mindenhova. Próbálj meg kiadást csökkenteni.Bevételt növelni.

És ha nem megy. Akkor se add fel.


Még az anyaotthon, átmeneti intézet is százszor jobb mint az öngyilok.

A gyerekeidért tedd! Ha most magadért egyébként már nem tennél semmit.

2010. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

15:10-eshez csatlakoznék. Talán most ezzel nem segítek, de ha egész életedre belevésed az eszedbe, akkor talán nem hiábavalók a szavaim. Komolyan mondom, amikor kínálják ezeket az eszméletlen személyi hiteleket, reklám reklám hátán, mindig mondom a férjemnek, nem értem, miért éri meg a banknak ez a sok reklám, normális ember nem vesz ilyet fel. Hiszen nem kell sok ész ahhoz, hogy valaki átlássa, ha a jelenlegi hitelem nem tudom fizetni - "ha csak egy kicsi hiányzik" - vegyünk fel egy újabb hitelt, amit szintén kemény kamatokkal kell majd visszafizetni, és ez biztos megoldás lesz. De lám, mégiscsak vannak ilyen emberek. Én sem hiszek a mínuszba elköltött pénzekben. Azt mondtam, én soha életemben hitelt nem fogok felvenni. Aztán mégiscsak oda jutottam, hogy van egy lakás és egy autó-hitelünk. Mielőtt valaki is megszólna az autóért, nekünk ez munkaeszköz, nem kérdés hogy kell, nélküle nem lenne az az állásunk, semmink amink van. A lényeg amit mondani akarok, hogy minket is elért a válság, mi a férjemmel hónapokon át vajas-zsíros kenyéren élünk, mert a csekkeket ki kell fizetni, csak a gyerekünknek vesszük meg a rendes kaját. És így élünk már jó ideje... pici plusz tartozásunk van Anyám felé, amit szép apránként törlesztünk. A kaján rengeteget lehet spórolni. És még egy adalék, bár tudom, kicsit összevissza írok, csak jönnek fel bennem ezek a gondolatok. Múltkor is volt egy bedőlt lakáshiteles nő a TV-ben, ott élőben próbálta hívni a bankot. Ült a szép nappalijában, háta mögött óriási akvárium.... most erre mit mondjak? Szeretem az állatokat, de úgy kivágnám az akváriumot, azoknak a kajája, a vize, az áram stb..... rengeteg ember a saját szegénye.

SOHA NEM SZABAD FELADNI!!! Kérdező, én is a külföldi munkát ajánlom, nem kell itt nagy dolgokra gondolni, takarítani, szobaasszonynak, babysitternek, vagy a férjednek építkezésre, gyári munkára mindig vannak lehetőségek kemény százezrekért. Sok sikert, kitartást, és több buta hitelt semmiképpen ne vegyetek fel.

2010. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
60%
Ez most meg fog lepni, de: Irigyellek! Nézzük a tényeket, a leírtakból: -Van lakásod. -Van kocsid. -Fiatal, és egészséges vagy. -Gyerekeid vannak. -Van egy szerető férjed, aki kitart melletted, a rosszban is. -Van MUNKÁD! Ha csak egyik hiányozna, már lenne okod aggódni. (persze itt nem a kocsira gondolok) Tudod milyen sokan vannak aki fedél nélkül, egyedül, elhagyva, beteg gyerekkel, munka nélkül küszködik? Értékeld azt, amid van, mert ezek az igazán fontos dolgok!
2010. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hozzászólásokat, talán már írta valaki, de nekem ez az ötletem támadt:


írj a TV-nek, már olyan sok mindenkin segítettek adományokkal a TV nézők! Fókusz vagy Aktív, amelyik tetszik, írd meg nekik a problémád, és hátha készítenek egy riportot és belekerülsz az adásba. Veszteni nem vesztesz vele!!!

Sok sikert!

2010. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:
74%

Lehet, hogy most nem fogsz örülni amit írok, de gondoldd át!

Ha a hiteled több lesz, mint maga a lakás, ami Amerikában is rengeteg gondot okozott, akkor el kell gondolkodni, mi éri meg?

Így ugyanis többe kerül a leves mint a hús. Tehát az is jobb lenne ha vinné a bank. Mondok egy tippet végszügség esetére, ha már biztos, hogy nem bírjátok fizetni:

Télig fizessetek. Aztán ne. Kirakni nem tudnak tavaszig. Bár listások lennétek így is úgy is. Így legalább van jó pár hónap (4-5) ami alatt félretehettek albérletre. És amikor a moratóriumnak vége, akkora már van pénzetek albira.

Természetesen van olyan, hogy ragaszkodtok a lakáshoz, vagy nem tudtok a havi törlesztőnél kevesebbért albérletezni. Így muszály valahogy kiköhögni a törlesztőrészleteket.

Ezt ötletnek írtam, ami bár nem egy egyenes megoldás, de ha nincs más, mégis jobb.

2010. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!