Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmerült már bennetek, hogy...

Felmerült már bennetek, hogy megölitek magatokat a megoldhatatlan anyagi problémák miatt?

Figyelt kérdés
mondjuk,hogy van életbiztosításotok,ami öngyilkosságra is fizet,igaz,csak két év után,de nagy összeget,amivel a család az adósságokat rendezni tudná. nem tudok rosszabbat,mint a gyereknek folyton azt mondani:nincsen rá pénz,és könyörögni,hogy adjanak a hiteleknél,rezsinél haladékot,bujkálni a végrehajtók elől...
2010. máj. 20. 13:27
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

Mi sosem voltunk rossz anyagi körülmények között, az utóbbi 1-2 évben még is olyan helyzetbe kerültünk, ahol fiatal párként tartottunk utoljára. Szerencsére hiteleink már nincsenek, viszonyt családi házban élünk mindketten dolgozunk a férjemmel, de a fizetésünket olyan szinten csökkentették, hogy másfél fizetés elmegy csak a rezsire. A gyerekeim egyetemisták, jól tanulnak, ösztöndíjat kapnak, még is vinniük kell itthonról valamennyi pénzt, így éppen annyi marad, hogy minden luxus nélkül még enni tudunk. Az én munkahelyem ráadásul már egyáltalán nem biztos, minden reggel úgy megyek be, hogy lehet ma raknak ki. Tudom, és átérzem hogy hihetetlenül kellemetlen helyzetbe keveredtetek, hisz a környezetemben többen vannak még rosszabb helyzetben is mint ti. Valakinek az autóját vitték már el, ezáltal a munkába is csak egy óra késéssel tud beérni. Kérdés ezt a munka adója meddig tűri!? Én csak hálát tudok adni a sorsnak, amiért a hiteleink már lejártak, valószínű ha nem így lenne, mi is hasonló helyzetben lennénk mint ti! Én azt mondom, ne csinálj hülyeséget! Semmi nem ér annyit hogy a gyerekeid tönkre menjenek! Ha te meghalsz az összes adósság az ő nyakukba száll, ráadásul 2 évig nekik is élniük kell valamiből! Nélküled még annyira sem boldogulnának! Ennél önzőbb dolog hidd el nekem nincs! Te már nem szenvedsz, de a gyerekeid nagyon is fognak. Mit gondolsz ha ketten nem tudtátok ellátni a családot, akkor a férjednek egyedül menni fog? A két év alatt nem fognak a gyerekek árvaházba kerülni? Hidd el nekem ezt sosem felejti el egy gyerek. Két olyan ismerősöm is van, akiknek a szülei öngyilkosak lettek. Egyikőjük 8 éves volt, amikor az édesapja felakasztotta magát, még is a mai napig képtelen megbocsátani neki, és szeretettel gondolni rá, amiért képes volt ilyen önző dologra!!

Először is... nincs lehetőség visszaigényelni a biztosítási pénzt?

Másodszor kell csinálnotok valami rendszert. Ebben a legegyszerűbb ha pénzügyi tanácsadóhoz fordultok. Nem lesz egyik napról a másikra megoldás, de forintonként összekuporgatva pár év alatt ki lehet lábalni a legnehezebb helyzetekből, utána már kicsit könnyebb lesz!

Kaptok valamilyen támogatást? Mindenképpen forduljatok az önkormányzathoz, és kérdezzetek rá, hogy bárminemű támogatásban részesülhetnétek-e?! Ha az csak 5 ezer ft, akkor annyi, jelen esetben minden fillér számít! Iskolában is lehet segítséget kérni, ha az az ingyen étkeztetés vagy tankönyv, akkor annyi, ez is számít! Ha tartoztok valamelyik egyházhoz, akkor náluk is lehet próbálkozni. Ha mást nem is, tőlük is kaptok, egy évben párszor tartós élelmiszereket, ez is több mint a semmi, de nálunk már volt olyan is, hogy a perselypénzt ajánlották fel egy családnak!

Fel a fejjel, mindenből van kiút! Rengeteg erő és kitartás kell hozzá ez tény, de rosszabb megoldás annál, mint hogy öngyilkos legyél, NINCS! Addig kell kopogtatni a házak ajtaján, amíg megoldást nem találsz, elhiszem hogy ez nagyon nehéz, és bizonyos értelemben arc kell hozzá, de a család túlélése a tét!

2010. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

NEHOGY FELADD MÁR!!!!!

Ahogy az előttem szólók is, így én is csatlakoznék: az volna az egyszerűbb, ha véget vetnél az életednek, de a gyerekeket sz@rban hagynád!

Lehet, hogy egy jópár évbe bele fog telni, de majd évek múltán csak rossz emlék lesz az egész.

A gyerekeid miatt nem érné meg élni?

Tényleg, szereted te őket?

Még akkor is, ha rövid időre intézetbe kerülnek, még akkor is TI lennétek a remény számukra!!!!

Sajnos az intézetben felnőtt gyerekeknek sokkal rosszabbak a kilátásaik is...

Egyszerűen nem teheted meg, hogy öngyilkos legyél!

Még a gondolat is borzasztó!

Kapd össze magad!

"Ember: küzdj és bízva bízzál!"

2010. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
14.13 vagyok, hozzáteszem az én férjem is olyan munkát végez, ami miatt sokszor csak hétvégére jön haza, de így legalább elvagyunk még anyagilag. A legjobb barátnőm Németországban vállalt munkát, idősekre felügyel, egy hónapot van kint, egyet itthon. Amíg itthon van kasszázik bevásárló központokban, abból is jön egy kevéske pénz. Ez nem hülyeség, mindenképpen gondolkodjatok el rajta, hogy van e értelme, és a kapcsolatotok túlélné-e, ha valamelyikőtök ilyen áldozatot vállalna!
2010. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

nagyon sokmindent írtatok,de a nagy része nálunk nem hasznosítható. nem élünk nagy lábon,suzukink van és másfél szobás lakásunk,egyszerűen a devizahitelek miatt most több rajtuk a tartozás,mint amennyiért el lehetne adni,tehát ez kilőve. nem vonulhatunk el amúgy sem a világtól egy tanyára,egyrészt mert nincs pénzünk megvenni,másrészt mert a munkánk,ami legalább biztos(állami),ideköt minket.a többi hitelünk mind az elmúlt másfél évben lett,hitelkártyák,személyi hitelek,mert eleinte azzal tömködtük a lyukakat a saját és a szüleink költségvetésén.jól éltünk a válság előtt,és azt hittük,két éven belül visszaadjuk mindet. de már találtam is jópár külföldi munkaajánlatot egy hirdetési oldalon,este megbeszélem a párommal.

tényleg minden ötletet ,információt,letolást és bíztatást köszönök,talán mégis lesz jobb megoldás.

2010. máj. 20. 14:25
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is felmerült már a gondolat.Mi is nagyon rossz helyzetben vagyunk DE nem teszem meg és nem is tenném meg mert itt van 1 gyönyörű kislány akinek én vagyok az anyukája.Én szeretném látni ahogy felnő szeretnék neki sok szeretet adni és ha ehhez az kell h elmenjek kukázni vagy wc-t pucolni hát azt fogom tenni.És ha felnő mit fog mondani ha én most megteszem?Anyámnak könnyű volt engem meg itt hagyott a sz@rba na nem ezt nem.Mindig is harcos tipus voltam és én most sem adom fel.Pedig nyakig ülök én is a trutyiban.És ugyanezt tanácsolom neked is.Semmi nem pótolja a gyerekeid anyját.A pénz sem.Harcolj azokért a gyerekekért.Szereted öket nem?Mit gondolsz h fájna annak a gyereknek ha nem lennél?Szerinted tudnának tükörbe nézni h az anyjuk azért ölte meg magát h neki jól legyen?1 életre rokkantá teszed öket.És ezt te se akarhatod.
2010. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, hogy a gyermekeid boldogabbak lesznek, ha van telefonjuk, de édesanyjuk nincs?

Ez eszedbe ne jusson!

Inkább menj az önkormányzathoz, családsegítőhöz, önkéntes szervezetekhez - nem szégyen segítséget kérni, főleg ebben a helyzetben.

Tudom, hogy nehéz,de a legutolsó, amit jogod van megtenni két gyerek mellett, az a feladás...

2010. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim válasza:
17%
Mit képzelsz te magadról? Ki vagy te? Világra hoztad a gyerekeidet,aztán csesszék meg ahogy akarják.Csak neked nehogy rossz legyen?Nem szégyelled magad?
2010. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen soha eszembe nem jutna. Egyedül nevelem a kisfiam, most éppen én is az anyagi csőd szélén állok, de még reménykedem, hogy találok munkát hamarosan.

Ha nem sikerül, kimegyek külföldre, keresek munkát ott, aztán eljövök a fiamért és ott kezdünk új életet. Ezt nagyon nem szeretném, mert egyetemre járok, szeretnék diplomát. Már csak azért is, mert ha meglesz a diplomám, akkor amúgy is külföldre akarok menni, és egy valóban jó fizetésért dolgozhatnék, ami kint sem számít kevésnek. De ha nem megy, akkor nincs más, menni kell.

2010. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
14%
Soha!Inkább másban tennék kárt, mint magamban!
2010. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
68%

Már ne haragudj, de akkor már inkább spórolj, amin tudsz, azokat a dolgokat, amiken hitel van meg akkor inkább hagyd elveszni, mint hogy megöld magad!! Egyébként meg ha ennyire szűkösen álltok anyagilag, akkor honnan van internet? Inkább ezeket mondd le, ilyesmin spórolj, és ne öld meg magad, ez lenne a legrosszabb, amit a gyerekeiddel tehetsz, mert minden pótolható, de egy személy elvesztése semmivel!!

Különben meg, ha jól tudom, az életbiztosítást nem fizetik ki öngyilkosság esetén !!

2010. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!