Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmerült már bennetek, hogy...

Felmerült már bennetek, hogy megölitek magatokat a megoldhatatlan anyagi problémák miatt?

Figyelt kérdés
mondjuk,hogy van életbiztosításotok,ami öngyilkosságra is fizet,igaz,csak két év után,de nagy összeget,amivel a család az adósságokat rendezni tudná. nem tudok rosszabbat,mint a gyereknek folyton azt mondani:nincsen rá pénz,és könyörögni,hogy adjanak a hiteleknél,rezsinél haladékot,bujkálni a végrehajtók elől...
2010. máj. 20. 13:27
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek ki a pároddal külföldre dolgozni, mind2-en egészséges emberek vagytok, biztos sikerülni fog!
2010. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

A 15:43-as vagyok.

Van egy ismerősöm, aki politikushoz fordult. Elvált, két kisgyerekkel az utcára került. És felkeresett egy politikust, segítséget kérvén, és kapott is, megoldódott az életük, lakást is kaptak.

Te is a gyermekeidet nézd, ha valakit felkeresel, azzal sem vesztesz semmit. Vagy nézd meg ki van a 100 leggazdagabb magyarban, és keresd meg azt aki szimpi. Csak nyerhetsz, tudom a kuncsorgás sem szép, de a gyermekeidért és az életedért egy próbát megér.

És ezeknek az embereknek annyi pénzük van, ha nekem annyi lenne, én segítenék.

2010. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

14.48-as vagyok. Szerintem már a kérdező is nagyon jól tudja, hogy hülyeség volt ennyi adósságot felhalmozni, ahogy sajnos még nagyon sokan rajta kívül. Bárki kerülhet ilyen helyzetbe bármelyik pillanatban, elég ha "csak" elveszíti a munkahelyét. Mindenki tudja nagyon jól, hogy az ilyen helyzetekért az ember saját maga a felelős/hibás, nem az állam, nem a bankok... A lényeg hogy légy kitartó, és ne add fel, azzal nem oldasz meg semmit! A saját bőrödön tapasztaltál, így lesz aki óva inti majd a gyerekeit, ha hülyeségbe vágnák a fejszéjüket!

Az élelmiszert komolyan gondoltam, bár tényleg nem kell nagy dologra gondolni, ha nem is most, de ha valamelyik hó végén úgy tűnik már nem lesz mit enni, nyugodtan írj egy privát üzenetet, esetleg olyan tartós kajákkal amiket szerettek, és amit tudok, lehetőségemhez mérten küldök.

2010. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
13%

Nő vagy. Elmehetsz prostituáltnak.

Nekem is ez lesz a sorsom. Vagy a kötél.

2010. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk.A lakáshitelünk az egekben van a válság miatt,a párom fizetése nem is elég rá,úgyhogy a Gyes-ből pótoljuk,de még ez sem elég.(59ezer lenne a törlesztésünk,de már 95e fölött van) És akkor még ott vannak a csekkek,amit mindig halasztunk,csak azt fizetjük,ami kikapcsolás előtt van.Pont ma tettek minket BAR listára,a lakáshitel miatt.Két 18 hónapos gyermekünk van és még ebben a helyzetben sem jutna eszünkbe ilyet tenni,hiszen Nekik szükségük van ránk! Így hát harcolunk és bízunk benne,hogy változik a helyzet!
2010. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Igen felmerült már ha nem is bennem ,páromban. Szerencsére helyretettem az agyát !

Az élet pénzben nem mérhető! Mindennél értékesebb.

Apa vagy Anya vagy? A gyerekeknek jobb szegényen saját szülő,mint senki vagy egy idegen.

Mi lenne ha lakásotok se lenne,csak albérlet? Ne bolondozz,most lehet minden jóra fordul,hátha a Fidesz alatt könnyebb lesz. Van munkád,mi a foglalkozásod,hol laksz? Hátha tudnék segíteni. Sajnos pénzt nem tudok adni...

2010. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
55%

Borzasztó lenne külföldön, egymás nélkül? Mert a túlvilágon jobb? Kinek? Neked? És a férjed, aki belehal a fájdalomba? Iszonyú önző vagy.

És igaza van az egyik írónak, a gyerek örökli az adósságot, ha még nem nagykorú, akkor majd 18 éves korában, kamatostul. Bravó, szép ajándék egy gyereknek.

2010. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!