Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felmerült már bennetek, hogy...

Felmerült már bennetek, hogy megölitek magatokat a megoldhatatlan anyagi problémák miatt?

Figyelt kérdés
mondjuk,hogy van életbiztosításotok,ami öngyilkosságra is fizet,igaz,csak két év után,de nagy összeget,amivel a család az adósságokat rendezni tudná. nem tudok rosszabbat,mint a gyereknek folyton azt mondani:nincsen rá pénz,és könyörögni,hogy adjanak a hiteleknél,rezsinél haladékot,bujkálni a végrehajtók elől...
2010. máj. 20. 13:27
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben bemennék az önkormányzathoz, a szociális osztályra is. És a gyermekélelmeztetéshez is. Biztosan kaptok segítséget. Tudom nagyon nehéz, és hidd el most az ország 80 százaléka szenved. Olyan helyen dolgozom, hogy sajnos tudom. Mi sem vagyunk rózsás helyzetbe, és erről a helyzetről nem mi tehetünk.
2010. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek ezt soha nem bocsátaná meg magának. Lehet, hogy ő is öngyilkos lenne. De legalábbis egész életében érzelmileg nyomorék maradna.

A problémákat megoldani kell. Te így elfutni akarsz előlük. Ez nagyon gyáva viselkedés. Az én szüleim is még mindig nyögik az adósságokat, soha nem járhattam divatosan, mindig csak mások levetett ruháiban... mégis felnőttem valahogy. Gimi mellett kisebb munkákat vállaltam, amit másoknak nem kellett, mégsem dőlt össze a világ.

De ha valamelyik szülőm ilyet tenne, akkor soha nem tudnék lelkiismeret-furdalás nélkül élni.

Pár napja írta valaki, hogy ők úgy oldották meg ezt a helyzetet, hogy a párja kiment külföldre dolgozni. Nem lehettek együtt, nagyon nehéz volt, de néhány év alatt megoldódott. Nekem is van olyan ismerősöm, akit kirúgtak, kiment Belgiumba, talált állást a szakmájában. Nagyon nehezen viseli, hogy nem láthatja a gyerekeit csak egy évben egyszer-kétszer, de az adósságaik folyamatosan csökkennek. Gondolkozz el előbb inkább ezen a lehetőségen!

2010. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

mi is nyakig ülünk az adósságban. a gázt kikapcsolták, beállítottunk egy kályhát. telefon fél éve nincs, ja és van két kisgyerek.

szeretném látni az unokáimat is, szal nem gondolkodok ilyeneken

2010. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenre SOHA nem szabad gondolni. El tudod képzelni, hogy ezzel nemhogy jót, hanem hatalmas bajt, sokkot és érzelmi lelki traumát okozol a gyerekeidnek, párodnak? Milyen jó, hogy megvehetik amit akarnak, de egyik szülőjük meghal??????????????!!!!!! Sablonos szöveg, de ezzel nem oldanál meg semmit. Több pénzük lenne és félárvák, lelkileg összetörtek lennének. Ha valamivel, akkor ezzel a tetteddel a tennéd végérvényesen tönkre a szeretteidet.

Elöttem már írták, hogy önkormányzat, segély..stb.

A élet egy drága kincs, nem szabad eldobni semmi miatt!

2010. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

sajnos nem kapunk szociális juttatásokat,mert viszonylag magas a fizetésünk és senkit nem érdekel,hogy még magasabb a havi kiadásunk. rendelet szabályozza,hogy mekkora jövedelemig jár a segítség. ha kapnánk segélyt,akkor pl. kifizetnék helyettünk a közös költséget,a villany egy részét,a távhő egy részét,de aki semmit nem kap,az kiesik a szociális hálóból is. nincs ingyenétkezés a gyereknek,nincs ingyenes buszbérlet,kedvezményes ebédhordás,rezsitámogatás...

mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.

2010. máj. 20. 13:58
 16/47 A kérdező kommentje:
viszont a külföldi munka elgondolkodtató. borzasztó lenne egymás nélkül,de nekem talán volna lehetőségem kozmetikusként. utána is nézek most:-)
2010. máj. 20. 14:01
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez a beszéd!Minden rendbe fog jönni:)
2010. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
100%
Azzal hogy öngyilkos leszel csak nagyobb gondot csinálsz a gyermekeidnek!!! Mindig van ki út!!!Én 8éve egyedül nevelek 3gyermeket havi 100ezerböl albérletben!!! gyerektartást nem kapok!!!:(( de a gyermekeimért majdnem mindenre képes vagyok IGY ŐK TARJÁK BENNEM AZ ÉLETKEDVETTT!!! Pedig már többször elakarták venni tölem!!! DE NEM HAGYTAM!!!!!!!! HA KELL WCét TAKARITÓTAM!!!! ŐK A MINDENEIM!!! NE ADD FELL!!!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan helyzetet elképzelni, hogy öngyilkos legyek pénz miatt. Gondolkoztam, én mit tennék a helyedben. Ha már nem tudnám a hiteleimet fizetni, eladnám a lakást és mindent, rendezném az adósságokat, a maradékból vennék egy rozoga viskót valahol zalában nagy kerttel. Vennék pár tyúkot, bevetném a kertet, innentől valami kaja csak lesz. A rezsi nem lesz magas, ha gyertyát használsz és van egy erdő a közelben. A kertben gyógynövényeket is termesztenék és valami biokozmetikumos vállalkozásba kezdenék (vagy bio-kozmetika, hirdetném az osztrák határ mellett a kamillás arcpakolást..) Ez csak egy ilyen homályos elképzelés részemről, mert én még sosem voltam olyan helyzetben, hogy pénzproblémám legyen, mindig találtam megoldást és soha nem voltam boldogtalan anyagiak miatt.
2010. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha mindketten 2 munkahelyen dolgoztok és mégis nagyon komoly anyagi gondjaitok vannak, akkor ott valami hibádzik. Pl. túl nagyok az igényeitek... Ezen gondolkodtál már? Biztos hogy ott és olyan lakásban kell laknotok, biztosan kell gk. fenntartanotok (mert gondolom ezekre van a hitel). Ne panaszkodj, hanem gondold át jobban a kiadásaidat. Csak te tudsz magadon segíteni, ne mástól várj segítséget! De persze nem az öngyilkosság a megoldás. Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam.
2010. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!