Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Név választási mizéria. Kinek...

Név választási mizéria. Kinek kellene engednie?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok,az első gyermekünkkel.Én magyar vagyok,a párom amerikai.Abban mind a két család egyet értett,hogy a baba neme legyen meglepetés.Az első "veszekedés" abból jött hogy a babának nem magyar neve lesz.Eleinte úgy válogattunk a nevek között hogy legyen angol és magyar nyelvű verziója is (pl. Ádám-Adam,Lili-Lily,stb.),de nem sikerült így olyan nevet találnunk, ami tetszik is,és a vezeték névhez is jó lenne.Anyáék megsértődtek,mert majd biztos valami kimondhatatlan neve lesz a gyereknek,és ezzel is csak a párom szüleinek kedvezünk.Kint élünk,kint fog felnőni a gyerekünk,nem adhatunk neki olyan nevet,amit senki nem fog tudni kimondani.Végül megállapodtunk hogy a második név magyar lesz.Aztán jött a következő vitás kérdés.A párommal eleinte külön fiú és lány nevek között válogattunk,aztán felvetette hogy legyen unisex név,amit adhatunk fiúnak és lánynak is.Nekem tetszett az ötlet,így legalább amikor beszélek a pocakhoz,már a nevén tudom majd szólítani.Az opciók ezek voltak: Dylan,Riley,Frankie,Freddie.A párom szüleinek nem tetszett a Dylan,anyukáméknak meg a Riley,ezért maradt a Frankie és a Freddie.Apának tetszenek ezek a nevek,de anyukám teljes pánikban van,mert szerinte ezek határozottan fiú nevek.Hiába mutattam meg neki a neten hogy igenis unisex nevek,hajthatatlan.Azon sopánkodik egész nap,hogy jajj csak nehogy lány legyen,jajj szegény gyerek ha lány lesz fiú névvel kell élnie stb.2 hétig vagyunk még itthon a szüleimnél a párommal,jó lenne ezt ez alatt az idő alatt rendezni.Nektek mi erről a véleményetek?
2017. júl. 15. 19:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
37%

Ne a szüleiteknek akarjatok megfelelni, olyan nevet úgysem találtok, ami mindenkinek tetszeni fog. Egyébként is egy kevásbé tetsző nevet is meg lehet szeretni, ha egy általunk kedvelt ember viseli. (pl. a férjem neve nekem régebben nem tetszett, most már szeretem és tetszik)

A Freddie szerintem sem női név. A Frankie viszont aranyos lánynak is :)

2017. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%
A Ti dolgotok. Mivel kint éltek nyilván ne Erzsébetet válasszatok névnek, de lehet valami köztes megoldást találni. Az biztos, hogy borsódzik a hátam az uniszex nevektől. Teljesen megértem anyukádat. Én egy fiú és egy lány nevet választanék, és a szüléskor kiderül mi a gyerek neve. De normálisan elkülköníthető fiú v. lány név lenne.
2017. júl. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, ha itthon akar valaki barom nevet adni a gyerekének, mindenki egyből nekiesik.

Külföldre ez miért nem érvényes? Vagy szerintetek az Usában nem élnek cikiző gyerekek, akik majd egy ilyen szerencsétlen névvel halálra fogják csúfolni a kicsit? Lehet, hogy hivatalosan elfogadott, de ettől még sokak szemében röhejes a dolog náluk is. Mint ahogy nálunk is jogod van Brájennek, Dzsenifernek vagy épp Napsugárkának nevezni a gyerekedet, de ettől még szegényt körberöhöghetik.

2017. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
96%

Egész életemben szívok, mert külföldi nevet kaptam, és mindenki azt hiszi, hogy egy lenézett országból jövök, mindenki által lenézett származásom van. Állandóan magyarázkodnom kell, hogy nem. Mindezt miért? Hogy különleges neve legyen a gyereknek.

Szegény gyerek meg egy életen át bizonygathatja, hogy lány. Hát gratulálok, sikerült már a gyerek megszületése előtt garantálni az identitáskrízist.

2017. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Erről az idióta unisex névről még nem hallottam. Vagyis van, hogy hogy fiút és lányt is Sam-nek hívnak stb. Cipőben, órában elmegy.

Nehogymár egy fiatal lányt Freddie-nek vagy Frankie-nek hívnak. Én teljesen megértem anyukádat.

Miért nem lehet külön lány és fiú nevet nézni? Sokkal jobb helyzetben vagytok, az amerikai nevek annyira szépek és sok ezer név van. Azért mert nem akarjátok tudni, hogy fiú vagy lány...

A másik, hogy a szülőknek ebbe nincs beleszólásuk, ne ők döntsék el helyettetek!

2017. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
Aki szerint rendben van a dolog, az mától nő létére legyen János / Béla.
2017. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%
"Unisex" név = Netto f@$zság!
2017. júl. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

A névválasztás mindig a szülők joga. Ebbe nem szólhat bele egyik nagyszülő sem. Ha ezen megsértődnek akkor az őket minősíti.

A névválasztással nem másoknak, vagy egy országnak akarjatok megfelelni, hanem a férjeddel együtt válasszatok a vezetéknévhez illő keresztnevet.

2017. júl. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is nagyon fiús nevek, sosem adnék Freddie-t egy kislánynak, és ez nem magyar berögződés, még amerikában is férfira asszociálnak a Freddie hallatán. A Frankie egy fokkal jobb, de még így is borzasztó.
2017. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
56%

A Riley szerintem a legjobb az opciók közül, az sokkal elfogadottabb női verzióban is, sőt, itthon is könnyebben letolod a szülők torkán, amcsi filmekben sűrűn szembejön női névként.

A Frankie meg a Freddie az nekem is meredek, értem a szülők ellenérzését. Az Alex nekem is tetszik opciónak, az nálunk is elfogadott, a Sam az nem jó példa (hiszen az csak becenév, Samantha), de uniszex szempontból az is jó példa.


Mindentől függetlenül, a döntés tiétek kell, hogy legyen, de ezeknél szerintem sokkal-sokkal szebb uniszex nevek is vannak.

Ami még eszembe jutott: és ha uniszex helyett olyat választotok, aminek van férfi-női verziója is? Pl. példádnál maradva Fred/Frank-Fran, utóbbi gyakoribb női név. Vagy Nicholas-Nicole(tte), Gabriel-Gabriella, ilyesmik. Így a becenév ugyanaz, nevén szólíthatod, de mégis lesz férfi-női verzió.

2017. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!