Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Név választási mizéria. Kinek...

Név választási mizéria. Kinek kellene engednie?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok,az első gyermekünkkel.Én magyar vagyok,a párom amerikai.Abban mind a két család egyet értett,hogy a baba neme legyen meglepetés.Az első "veszekedés" abból jött hogy a babának nem magyar neve lesz.Eleinte úgy válogattunk a nevek között hogy legyen angol és magyar nyelvű verziója is (pl. Ádám-Adam,Lili-Lily,stb.),de nem sikerült így olyan nevet találnunk, ami tetszik is,és a vezeték névhez is jó lenne.Anyáék megsértődtek,mert majd biztos valami kimondhatatlan neve lesz a gyereknek,és ezzel is csak a párom szüleinek kedvezünk.Kint élünk,kint fog felnőni a gyerekünk,nem adhatunk neki olyan nevet,amit senki nem fog tudni kimondani.Végül megállapodtunk hogy a második név magyar lesz.Aztán jött a következő vitás kérdés.A párommal eleinte külön fiú és lány nevek között válogattunk,aztán felvetette hogy legyen unisex név,amit adhatunk fiúnak és lánynak is.Nekem tetszett az ötlet,így legalább amikor beszélek a pocakhoz,már a nevén tudom majd szólítani.Az opciók ezek voltak: Dylan,Riley,Frankie,Freddie.A párom szüleinek nem tetszett a Dylan,anyukáméknak meg a Riley,ezért maradt a Frankie és a Freddie.Apának tetszenek ezek a nevek,de anyukám teljes pánikban van,mert szerinte ezek határozottan fiú nevek.Hiába mutattam meg neki a neten hogy igenis unisex nevek,hajthatatlan.Azon sopánkodik egész nap,hogy jajj csak nehogy lány legyen,jajj szegény gyerek ha lány lesz fiú névvel kell élnie stb.2 hétig vagyunk még itthon a szüleimnél a párommal,jó lenne ezt ez alatt az idő alatt rendezni.Nektek mi erről a véleményetek?
2017. júl. 15. 19:56
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
71%

Attól hogy ott éltek még nem kéne a buta, korlátolt amcsi szokásokat átvenni. Nem biztos hogy a gyereketek is ott akar maradni, hogy néznének itthon egy Freddy nevű nőre...

Az USA ba pedig legalább látnák hogy félig nem amerikai.

2017. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
34%
Ha Freddy nem is, de Frederika van nálunk is - igaz, nem gyakori név. Ha úgy dönt, hogy hazajön, magyarosítva használja majd, mint ahogy sok kintre költöző is ezt teszi fordított módon.
2017. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!