Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Név választási mizéria. Kinek...

Név választási mizéria. Kinek kellene engednie?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok,az első gyermekünkkel.Én magyar vagyok,a párom amerikai.Abban mind a két család egyet értett,hogy a baba neme legyen meglepetés.Az első "veszekedés" abból jött hogy a babának nem magyar neve lesz.Eleinte úgy válogattunk a nevek között hogy legyen angol és magyar nyelvű verziója is (pl. Ádám-Adam,Lili-Lily,stb.),de nem sikerült így olyan nevet találnunk, ami tetszik is,és a vezeték névhez is jó lenne.Anyáék megsértődtek,mert majd biztos valami kimondhatatlan neve lesz a gyereknek,és ezzel is csak a párom szüleinek kedvezünk.Kint élünk,kint fog felnőni a gyerekünk,nem adhatunk neki olyan nevet,amit senki nem fog tudni kimondani.Végül megállapodtunk hogy a második név magyar lesz.Aztán jött a következő vitás kérdés.A párommal eleinte külön fiú és lány nevek között válogattunk,aztán felvetette hogy legyen unisex név,amit adhatunk fiúnak és lánynak is.Nekem tetszett az ötlet,így legalább amikor beszélek a pocakhoz,már a nevén tudom majd szólítani.Az opciók ezek voltak: Dylan,Riley,Frankie,Freddie.A párom szüleinek nem tetszett a Dylan,anyukáméknak meg a Riley,ezért maradt a Frankie és a Freddie.Apának tetszenek ezek a nevek,de anyukám teljes pánikban van,mert szerinte ezek határozottan fiú nevek.Hiába mutattam meg neki a neten hogy igenis unisex nevek,hajthatatlan.Azon sopánkodik egész nap,hogy jajj csak nehogy lány legyen,jajj szegény gyerek ha lány lesz fiú névvel kell élnie stb.2 hétig vagyunk még itthon a szüleimnél a párommal,jó lenne ezt ez alatt az idő alatt rendezni.Nektek mi erről a véleményetek?
2017. júl. 15. 19:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%
Ezek ráadásul becézett alakok. Jól kib&tok a gyerekkel. A frankiet is akkor használják, ha francis a teljes neve...
2017. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ez is felmerült,hogy ezek a nevek becenévként fognak funkcionálni és a határozottan női/férfi alak lesz az igazi név.Itt is adtatok jó ötleteket,amiket köszönök.Amúgy ahol mi élünk,egyáltalán nem fura dolog ez.Jó nyilván valami Texasi kisvárosban furán néznének a gyerekre,vagy itthon de ahol mi élünk ez elég hétköznapi dolog.Az én nevem pl. Alexandra,itthon kiskoromban mindenki Szandinak hívott,vagy Alexának.Kint ha valaki becézni,rövidíteni akart,automatikusan az Alexet használta.Ja és akik szerint ezek abszolút férfi nevek:


Egy igazi személy aki nő és Freddie a neve: [link]

Egy kitalált karakter: [link]


Egy igazi személy aki nő és Frankie a neve:

[link]

Egy kitalált karakter:

[link]


Itt is megtetszett két név ötlet,ami a páromnak is szimpatikus volt,úgyhogy végül ezek lettek az opciók:


Frederick - Frederica (Freddie)

Francis - Frances (Frankie)

Nicholas - Nicole (Nicky)

Gabriel - Gabrielle (Gabe/Gaby)


Nekem a Frankie a befutó,páromnak a Nicky,de még van időnk gondolkodni.Nem szeretnénk a nagyszülőket teljesen kizárni a végső döntésből,olyan nevet szeretnénk ami mindenkinek tetszik,de ha nem jutunk közös nevezőre az lesz amit mi választunk és kész (ahogy ezt többen is javasolták).

2017. júl. 16. 13:34
 23/32 babyboom567 ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

A gond az hogy, NEM TI AKARTOK dönteni. Senkinek semmi köze a gyereketek nevéhez.Ha már ebből ekkora probléma van, mi lesz később,komolyabb kérdésekben?

Neked meg a férjednek kell eldönteni ezt.

A véleményem az,hogy nem kérdeztük ki a férjemmel senki véleményét a gyerekünk nevéről.

2017. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%

Persze, azért, mert van 1-2 idióta, aki Freddie-nek nevezi a gyerekét, ez még nem lesz normális. Én is tudok mutatni itthon Rikárdót vagy Eperkét, mégse hiszem, hogy akkor ez most egy tök jó dolog.

Mindazonáltal örülök, hogy legalább a Freddie néven történő anyakönyvezésről letettetek. Hidd el, sok kellemetlenséget előztél így meg és itt nem a szülőkre gondolok.

2017. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
48%
Jézus... jóhogy a végén benyögöd, hogy férfi vagy női nevet kap majd ez csak becézés... komolyan, ennek a kérdésnek így mi ertelme???
2017. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, bunkózás helyett tanulj meg olvasni, a kérdező az itteni tanácsokat megfogadva választott uniszex helyett kettős neveket...
2017. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
87%
Az általad belinkelt kitalált szereplők közül a Frankie és Freddie valójában Frances és Fredricka, a létező személyek közül pedig az egyikről nem tudom eldönteni, nem csak becenév-e (és a másiknál se vagyok benne biztos, nem csak kimaradt-e a wikipédia-oldalról a teljes neve és valójában mondjuk Francesca). Becenévként mindkettő oké, de hivatalos teljes névnek egyrészt fiús, másrészt akkor se jó, ha fiú lesz, mert becenév (képzelj már el egy komoly, öltönyös ötvenéves üzletembert, akit Mr. Frankie Smithként mutatnak be... értem, hogy az amerikaiak lazák, de ez akkor is hülyén hangzik, és még a te fiad is lehet öltönyös, komoly üzletember.)
2017. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy nagyon gyenge általánosítás, hogy milyenek az amerikaiak. A hasonló dolgokon általában a bevándorlófélék rugóznak, akik azt hiszik, hogy amerikaibbak lesznek az amerikaiaknál, ha az ottani legbutább dolgokat csinálják.


Amerikában is a normálisabbak hagyományos fiú vagy lány neveket adnak a gyerekeiknek. Ki milyen eredetű, olyat.

Aki azonosíthatatlan nevekkel találkozik, megvan a véleménye, csak nem mindenkinek mondja.

És semmi bajuk a magyar nevekkel sem, az Attila, Csongor, Csenge, Ildikó, stb félékkel. A keresztény eredetűekkel sem. Jó társalgási alap.


A véleményem az, hogy szomorú, hogy föladod a magyarságod. Gondolom, akkor a gyerek anyanyelvét is eleve föladtad.

Szerintem, ha az apa adja a vezetéknevet, nyugodtan adhatná az anya a keresztnevet.


Az is szép hagyomány, hogy valamelyik nagyszülő nevét kapja a gyerek.


Sajnálom a szüleidet.

2017. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

28-as épp te vagy az, aki általánosít. Honnan tudod ilyen jól, hogy hogy vélekednek az amerikaiak az ilyen nevekről? Ott élsz?

Én éltem ott, igaz, nem sokat, de azt tapasztaltam, hogy egyrészt ott is sokféle hozzáállás létezik, másrészt ha már általánosítunk, akkor ők valamivel nyitottabbak a magyaroknál. Az uniszex nevek ott elfogadottak, közel sem akadnak fenn annyira rajta, mint ahogy azt itt néhányan elképzelik. A magyar neveken sem, de pl. egy Csongorról, Csengéről ugyanúgy nem tudják, hogy férfi vagy női név, ráadásul kimondani sem tudják. Én ismertem külföldön élő Gyulát, Csabát, csak a nevüket látva először mindenki nőknek hitte őket.

Arról meg szerintem nincs szó, hogy a kérdező föladná a magyarságát, de ha mégis így van, az sem tartozik ránk.

2017. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%

17.47.

Ott élek, ahol élek.


Mindent elfogadnak, nemtörődömségből. De ha elkezd az ember akárkivel beszélgetni, azért megvan a véleményük. És tisztelik a hagyománytisztelőket.


Persze mindenütt vannak még hercegnők is, akik jusztis Harry-nek nevezik el a gyerekeiket.


Ez a véleményem. Bárki kipróbálhatja, hogy hogyan vélekednek maguk a született amerikaiak a névválasztásról.

2017. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!