Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam ki a dolgot?

Hogy magyarázzam ki a dolgot?

Figyelt kérdés

Igazából már hosszú évek óta a család már csak egy felszínes dolog,sok veszekedés volt,mert senki nem engedett,mindenki a legnagyobb jampinak hiszi magát.

Igazából nálam minden más elsőbbséget élvez,mint a család,mig kicsi voltam jó volt minden,boldog voltam.

Ott kezdődött igazából amikor a növéremnek barátja lett, itt kezdődtek el a családi viták.

Jelenleg ott tartok,hogy nem igazán van kedvem látni a családomat.

Az utóbbi fél évben kb az ugynevezett keresztszüleim érdeklődtek a mamámtól,hogy haragszom e rájuk,mert nem vettem részt a családi eseményeken.

Ott kezdtem el eltávolodni tőlük,amikor engem jöttek köszönteni,mert elkezdték a nővéremet ajnározni ő a legjobb ő a minden én meg csak ugy voltam. Nem kell,hogy a seggembe bujjanak, csak ne lett volna ekkora ajnározási különbség.. nővéremmel már 3 éve nem beszélünk ,most már igazából csak a büszkeseég miatt.. ő is egyszer kérdezte a szüleinktől,hogy miert nem mentem át hozzájuk? Erre az volt a válasz,hogy na vajon miért? Erre már nem tudott mit mondani,de tudja..

apámmal is csak hello,szia kb az egész kb.. anyám is változó

Rettegek,ha jön a karácsony vagy bármi ünnep,mások várják örülnek én meg örülök ha vége.


Nincs kedvem a keresztszüleimnek elmagyarázni,hogy mi a helyzet,azt gondolják haragszom,igazból nem tudom,nem érdekelnek,mint az idegenek kb..

Nem tudom mi lenne jó nekem,ha másik családom lenne,de nem költözöm el,mert akkor teljesen megöl a magány. Igy,hogy tudom itt vannak körülttem,még mindig jobb,mintha teljesen egyedül lennék.


Tönkre ment a család soha nem lesz az igazi,sokszor ugy vagyok vele,hogy minek élek,mindenkinek én feleljek meg, bármi van nem jó. Nem birom már ezt. A munkatársaim a családom,velük jobban kijövök,mint az ugynevezett családommal. Csak azt szeretném,hogy boldogság legyen,béke,szeretet, az idő telik,mindenki játssza az eszét és talán soha nem lesz már az,mint régen , ha csak nem túl késő lesz addigra már.. nem tudom mit tegyek,bár csak ne születtem volna meg vagy nem tudom.


2017. aug. 27. 12:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

8: Mi az ok? Hogy elmentek hozzátok és dicsérték a nővéredet? Ez lenne a nagy kiváltó???

Tényleg nézzél magadba. Sok szenvedéstől megkíméled magadat, ha elfogadod, hogy az emberek nem úgy cselekszenek, ahogy te elvárod tőlük. Te sem úgy cselekszel, ahogy mások elvárják tőled. Ne azt keresd mindenki reakciójában, cselekedetében, hogy annak mi köze hozzád. Mert általában semmi. Ne vegyél mindent magadra.

Néhány idézet segítségnek:

Az élet 10%-a az, ami veled történik, és 90%-a az, ahogyan reagálsz a történésekre

Nagyszerű dolgokat tanulhatsz a hibáidból, ha éppen nem azzal vagy elfoglalva, hogy letagadd őket.

Először tanuld meg magadat szeretni, ahelyett, hogy azt az érzést szeretnéd, hogy mások szeretnek téged.

2017. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Hogy látnánk az ő oldalukat, amikor mi csak azt látjuk, amit te leírtál, a te oldaladat? :)
2017. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

"... de nem költözöm el, mert akkor teljesen megöl a magány." Látnod KELL, hogy NEM a családoddal van baj!

Változz meg!

2017. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szoval igazabol a csaladdal nincs baj mert az irasod alapjan ok talalkozgatnak jol elvannak te meg jatszod a sertodotett es nem mesz egyik osszejovetelre sem es nem is beszelsz veluk. De azert otthon laksz mert hat milyen rossz lenne mar egyedul?!

Terj mar eszhez! Te lokod el a csaladod nem ok teged!


Nem bantasbol de orulok, hogy nem az en csaladtagom vagy.

2017. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én is örülök,hogy nincs közöm a pofádhoz meg ha ltnád,hogy mi van,nem írnál f@sságokat !
2017. aug. 27. 19:33
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Undorito vagy! :)
2017. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, kamaszkorú vagy. Ez sok mindent megmagyaráz, ettől lehet az életuntságod. Próbálj úgy hozzáállni, hogy bármi van, az a jó, ha meg nem, akkor közösen megjavítjátok.

Érdekelne, hogy a "legnagyobb jampi" kifejezés családban használatos? A jampi szó az '50-es években dívott, azóta nem hallottam.

2017. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!