Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm elhagyta a...

Egyik ismerősöm elhagyta a párját, aki öngyilkos lett. Szerintetek ezt hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

A lány nagyon fiatal nem tudom pontosan, 17-18 a srác pedig 2o-22 volt, tehát előtte is ott volt az élet. Nagyon boldogok voltak, de valamiért (részleteket nem tudok) a lány szakított a sráccal, korrektül, nem megcsalás, ilyenek...a srác két nap múlva öngyilkos lett, azt mondta a szerelme nélkül nem élet az élet...

A lányt azóta nem láttam, de elképzelni sem tudom, hogy tudja ezt a dolgot feldolgozni...:(


2010. máj. 28. 15:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%
Én se értem, hogy miért kell egy szakítás miatt ilyet elkövetni?? Ha reális az indok, ha nem- ha megbeszélik, ha nem, teljesen mindegy. Egészséges lelkületű ember ilyet nem tesz. Én is voltam tini, volt világrengető nagy szerelmi bánatom, verseket meg leveleket írtam neki, amiket persze sosem mutattam meg senkinek, DE egy percig eszembe nem jutott ezért meghalni. Nem a lány felelős érte, még akkor sem ha tegyükfel az ő hibájából szakítottak. Fáj az embernek, fáj, de túl kell lépni. Szerintem a legtöbb szerelmi öngyilkos nincs is tudatánál, és önző. Azért hal meg, hogy utána az is szenvedjen, aki boldogan élhetne.
2010. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

volt egy hasonló eset az ismeretségi körömben. a srác már előtte is érzelmileg zsarolta a lányt, hogy ha szakít vele, akkor öngyilkos lesz. ezért megpróbálták folytatni, de nem ment és mégis szakított a lány. a fiú pedig megtette, amit mondott, öngyilkos lett. (azt hiszem kiugrott az ablakból)


alapból is nagyon nehéz lehetett ezt a lánynak feldolgozni, de ezt még tetézte, hogy a fiú szülei egyértelműen őt hibáztatták.kb. fél évig szinte minden nap rátört a sírógörcs. utána kezdett jobban lenni. ki lehet ezt heverni, mint sok mindent, de sok idő kell hozzá, talán évek is. részvétem a lánynak

2010. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
"reális okuk szakítani" ? és mi van akkor ha a csaj már nem szerette szerelemmel és inkább szakított mint hogy egymás mellett szenvedjenek évekig??? ezer oka lehet a szakításnak és nem biztos hogy a csaj a hibás, ha egyáltalán hibás valaki. engem is hagytak már el úgy hogy azt hittem belehalok a fájdalomba, de eszembe sem jutott volna öngyilkosnak lenni.
2010. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
85%
sehogy
2010. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

tényleg rossz ilyent hallani...főleg hogy ismertem őket így még durvább a tény...bele sem tudok gondolni, hogy kel fel, hogy fekszik le az a lány ezekben a napokban...hogyan rendezi magában ezt az ügyet? akkor is, ha nem tehet róla:-S szőrnyű:(



Egyszer az én párom is fenyegetőzött ilyesmivel, szerencsére sikerült megoldanunk a problémát és nagyon boldogok vagyunk együtt...de az az időszak ameddig arra gondoltam, hogy már megtette vagy megteszi őrületbe kergetett:-S ezért érint meg ennyire az eset...


A páromnak sikerült rendeznie a dolgait azóta már nagyon boldogok vagyunk és nem azért vagyok vele, hogy "nehogy megtegye"...



minden esetre az ilyen emberekre figyelni kell, és nem szabad egyedül hagyni őket...



bocsi csak eszembe jutott...

2010. máj. 28. 15:37
 16/28 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BcEcsVWEC1M


Ilyenkor mindig ez jut eszembe.


Amúgy meg mért a lány tehetne róla? Hagyjuk már...


Részvétem!


16/F

2010. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

Még jó, hogy nem ölte meg előtte a lányt. Én is sok öngyilkosságról halottam mostanában a városban. Személyesen senkit se ismertem, de egy két történetről részletesen is hallottam.

Nem rakják be az öngyilkosságokat a hírekben, csak, ha közhelyen, hídon vagy esetleg híres emberrel történik. Pedig szerintem kellene foglalkozni a médiának az okokkal, hátha csökkenteni lehet a számokat, mert ha megnézzük a statisztikákat, megdöbbentően sok van.

2010. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%

Ez nagyon borzasztó!

És én sajnálom szegény lányt, hisz ilyen bárkivel megtörténhet.A fiú egyszerűen nem tudta hogy intézni a dolgát máshogyan, lehet hogy ha még élne már nem tenné meg, csak akkor rossul érintette!

Mindenesetre senkit nem lehet elítélni!

Részvétem!

2010. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Sajnálom mindkét felet, de a lány idővel majd megérti hogy ez bizony a fiú egyedűli döntése volt és ő erről nem tehet. Amúgy az öngyilkosok nem azért tesznek ilyet mert elhagyták öket hanem mert az egész életük sz'r volt és találtak egy indokot és egy bünbakot akit majd lehet hibáztatni.
2010. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

igen, valóban...foglalkozni kellene a témával...meg foglalkozni kéne az érzelmileg labilis emberekkel...figyelni kéne rájuk...csupán szeretetre van szükségük semmi másra...

Nem tudom, nagyon megrázott a dolog engem is...szeretnék mondani valamit a lánynak, de ilyenkor azt gondolom nem lehet semmi "okosat" mondani:(



Egyet elmegyek sétálni különben begubózom itthon és gondolkodni kezdek...köszi a válaszokat

2010. máj. 28. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!