Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm elhagyta a...

Egyik ismerősöm elhagyta a párját, aki öngyilkos lett. Szerintetek ezt hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

A lány nagyon fiatal nem tudom pontosan, 17-18 a srác pedig 2o-22 volt, tehát előtte is ott volt az élet. Nagyon boldogok voltak, de valamiért (részleteket nem tudok) a lány szakított a sráccal, korrektül, nem megcsalás, ilyenek...a srác két nap múlva öngyilkos lett, azt mondta a szerelme nélkül nem élet az élet...

A lányt azóta nem láttam, de elképzelni sem tudom, hogy tudja ezt a dolgot feldolgozni...:(


2010. máj. 28. 15:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű önmagát hibáztatja szegény,pedig nem tehet róla! Nagyon nehezen és hosszú idő alatt lehet kiheverni,de egy életre benne marad ez a tüske!

Az én nagy szerelmemet elütötte egy autó és meghalt. Én is magamat hibáztattam,pedig tényleg nem tehettem róla, nagyon sokáig depressziós voltam,gyógyszereket szedtem,alkoholizáltam,csak h ne jusson eszembe,de nem segített. Mai napig fáj,pedig már több éve történt. És a mai napig szeretem valahol mélyen a szívemben. De nem lettem öngyilkos,pedig tőlem örökre elvette az élet. Sok erőt a lánynak! Remélem van mellette most valaki!

2010. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
fenyegetőzött öngyilkossággal a srác? és a lány szólt a szüleinek?
2010. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

nem...nem fenyegetőzött...a lány nem tudta...


habár utólag azt mondták régebben voltak a srácnak próbálkozásai, ezt most tudtam meg:-S

2010. máj. 28. 18:18
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, aki AKARNAK öngyilkosok lenni. Nem kell neki ok, legfeljebb csak ürügy. Ha nem ezért, akkor azért. Tudom, nehéz most annak a lánynak. De azt mondom: ne vegy magára a felelősséget. Mindenki saját magáért felel. Nem ő ölte meg, még közvetve sem. Neki ez volt a sorsa.

Igaz, a lánynak viszont az volt a sorsa, (karmája), hogy valaki öngyilkos legyen mellette. Ez most egy helyzet, kihívás, amire jól kell válaszolni. Azzal kell válaszolni, hogy senki más karmáját nem vehetjük magunkra, csak a magunkét. Itt találsz kis lelki írásokat, többek között a karmáról is. De olvashatsz Szepes Máriától, vagy más spirituális íróktól is hasonlókat.(Balogh Béla pl.) [link]

2010. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok önző, de senkiért nem dobnám el az életemet (vagy csak nagyon nyomós indokkal), szerintem ez így egészséges, és a srácnak is így kellett volna gondolkodnia.
2010. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A csajtnak adnèk egy pisztolyt 1 töltènnyel meg a kèpet a pasiról aki megölte meg 1 óra hosszàt.javasolnàm a szivèbe cèlozzon!
2016. szept. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Fejbelőnèm a csajt!aztan leköpnèm!
2016. szept. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Döbbenet, hogy ilyen régi kérdésre akadtam böngészés közben... Már rég nem aktuális, de nagyon fölháborított az egyes és az utolsó undorító mocskolódása! Szerelmet kizsarolni nem lehet, a labilis ember meg menjen terápiába! Nyilván figyeljünk egymásra, de nem a mi felelősségünk, hogy helyrehozzuk a labilis ember lelkivilágát. Zsarolásnak pedig én nem engedek. Engem is zsaroltak már ilyennel, határozottan fel kell szólítani az illetőt, hogy hagyja abba! Ha nem teszi, akkor meg lelépni tőle egy életre, ilyenre senkinek nincs joga! A döntés a srácé volt, kár másra tolni az egészet. Bőven lett volna okom ilyet tenni magammal, mégsem tettem. Viszont a pofámról leszakadna a bőr, ha bárkit is zsarolással tudnék csak magahoz láncolni, közben ilyen terheket sózni rá lelkileg. Na pont ezért az önző mentalitás miatt kerülik sokan a labilis embereket, okkal!
2020. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!