Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának nincs joga dönteni...

Az apának nincs joga dönteni az abortuszról?

Figyelt kérdés
Pár hete találkoztam itt egy kérdéssel! Azóta nem hagy nyugodni a téma! Sokan neki rontottak az apának, aki azért küzdött, hogy ne menjen a párja abortuszra. Vállalta volna, hogy szülés után egyedül felneveli a gyermeket. Miért érzik úgy sokan, hogy egy férfi nem kérhet ilyet. Hiszen az ő gyermeke is! Értem én, hogy egy nőnek szó szerint teher kihordani egy nem kívánt terhességet, de mi van a leendő apa lelkével? Háborgunk, ha egy nőt akar a párja abortuszra küldeni, de fordítva aljas, mocsok a férfi mert küzdeni mer? Én ezt nagyon igazságtalannak tartom! Azért mert nem az ő testében fejlődik a magzat, attól még az ő gyermeke is, akire ugyanúgy vágyhat egy férfi, mint egy nő.
2010. máj. 28. 22:13
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:
100%

Ilyen helyzetben minden ember másképp viselkedik. Valaki leülnek és megbeszélik együtt, hogy hogy cselekedjenek, valaki meg eldönti és cselekszik.

Én tudom, hogy ha ilyen helyzetbe lennél, leülnék az apukával megbeszélni, hogy ő mit akar, és én mit akarok, mert ő is ugyan úgy ott volt mint én, és ő is beletette a részét. DE igazából a nő dönt, mert ő hordja ki a babát.

2010. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Az utolsó szó mindenképpen a nőé, tetszik nem tetszik, ez így van.


Nem idevágó téma, de a ma 08:48-as válaszoló valami tündéri volt a "kis szuszogó szeretetgombóc"-ával :) . Biztos klassz anyuka, jó babázást neki!

2010. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a legtöbben volt igazság. Engem azért érintett meg a téma, mert a második babánkat várjuk a férjemmel, és látom rajta mennyire rajong a kisfiunkért, és mennyire várja a következő babát. Minden éjszaka Ő kelt fel megetetni, és nem hagyna ki egyetlen fürdetést sem. Tudom, hogy Őt borzasztóan megviselte volna, ha a kérdésben szereplő helyzetbe került volna. Kíváncsi voltam mások véleményére.
2010. máj. 29. 22:05
 44/46 A kérdező kommentje:

"Es meg annyi jutott eszembe, hogy a ferfiak vannak felhaborodva azon, hogy nincs beleszolasuk?Hat nincs!Mar elnezest, de a mi testunk lesz ronda, a mi hasunk lesz csikos, mi szenvedunk 9 honapig, plusz utana a szules, es plusz utana 18 ev ugye, mert az apa barmikor lelephet, amikor akar...Nehogy mar a ferfiak dontsenek!!"


Ebben nekem az a furcsa, hogy az apa bármikor leléphet. Nem csak a férfiak hagyják el a gyerekeiket. Sok nő van aki mindennek nevezhető, csak anyának nem. És, az, hogy nehogy már a férfiak döntsenek, is elég furcsa megfogalmazás, hiszen az a magzat két emberből lett. Ha gyerektartást van joga fizetni, akkor talán mégiscsak van némi köze a dologhoz.


De nem akarok én senkivel vitatkozni, csak az az érzésem a társadalom, és a bírói gyakorlat nagyon háttérbe szorítja a férfiakat, ha szülői szerepről van szó. Pedig nem lenne szabad különbséget tenni.

2010. máj. 29. 22:13
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal tobb olyan eset van, hogy a ferfi hagyja el a not(vagy nez szereto utan).Es altalaban pont azert, mert mar nem olyan csinos, vagy mert nincs szex(ezek a problemak ugye gyerekvallalas utan jonnek.)Azt meg, hogy en el akarom-e csufitani a testemet, vagy nem, hadd en dontsem mar el.Ez szerintem annyira egyertelmu.Persze, megkerdeznem a pasi velemenyet is, de en dontenek, az biztos.
2010. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Engem is felháborít az anyaközpontúság mert néha már borzalmasan logikátlan. De ebben az egy esetben nem. A férfinak nincs joga eldönteni hogy a másik testével mi lesz, az egész életével. Szerintem te is megértenéd ha rád akarnánek kényszeríteni egy szülést. Mégis hogy szólhatna bele az apa mikor vele kb semmi nem történik? Nem kell feláldozni magát.
2010. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!