Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának nincs joga dönteni...

Az apának nincs joga dönteni az abortuszról?

Figyelt kérdés
Pár hete találkoztam itt egy kérdéssel! Azóta nem hagy nyugodni a téma! Sokan neki rontottak az apának, aki azért küzdött, hogy ne menjen a párja abortuszra. Vállalta volna, hogy szülés után egyedül felneveli a gyermeket. Miért érzik úgy sokan, hogy egy férfi nem kérhet ilyet. Hiszen az ő gyermeke is! Értem én, hogy egy nőnek szó szerint teher kihordani egy nem kívánt terhességet, de mi van a leendő apa lelkével? Háborgunk, ha egy nőt akar a párja abortuszra küldeni, de fordítva aljas, mocsok a férfi mert küzdeni mer? Én ezt nagyon igazságtalannak tartom! Azért mert nem az ő testében fejlődik a magzat, attól még az ő gyermeke is, akire ugyanúgy vágyhat egy férfi, mint egy nő.
2010. máj. 28. 22:13
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%

ez tényleg nehéz kérdés. de mégis azt mondom, hogy azért a nőnek több beleszólása van ebbe.és az apa nem dönthet. persze optimális esetben a pár megbeszéli hogy mi legyen de ha a nő nem akarja egyszerűen nem lehet belekényszeríteni.

de én azt mondom egy gyerek mindig 2fél közös döntése kéne hogy legyen. se nem csak a nőjé se nem csak a férfié.azt is nagyon utálom mikor a nő "csak úgy véletlenül" teherbe esik mikor a párja még nem akar gyereket..

2010. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
26%
Kerdezö!En is egyetertek a kerdeseddel!!Ez a sok hülye liberalis gondolkodo miatt,mar 8 MILLIO magyar bebi pusztult el!Igenis joganak kellene,hogy legyen az apanak is elvegre nem egy autorol vagy valami targyrol van szo,hanem hus-ver kisbabarol!Nehogy mar az elferdült gondolkodasu liberalisok mutassak mar az iranyt,hogy hat az "anya" testeröl van szo!A magzat testet kaszaboljak szanaszet szoval az mar nem csak az öve!Szoval ha nem kell gyerek akkor VEDEKEZNI kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
81%
Én is 42/N!
2010. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
75%
22:46-tal értek egyet, az Én is arra vonatkozott, csak ketten elég gyorsak voltak.
2010. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
34%
Elvakult feministák támadásban, máris lepontoztak. Köszönöm akik egyetértenek velem ők úgy néz ki megértették mit akartam mondani. Hogy a törvény alapján a nő dönt, de marha nagy igazságtalanság a férfival szemben, hogy ha egyszer becsületes vállalja hogy igen ez az ő hibája is, meg az ő gyereke is akkor megkérdezze a véleményét.
2010. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
40%
Utálom a feministákat, kb. tönkreteszik a női önbecsülésem a válásokon művelt ocsmány viselkedésükkel. Forog a gyomrom. 21/N
2010. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
65%
Na de én felpontoztalak ne szomorkodj :D 21/N
2010. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden esetben a no dontese, de ha a ferfi nem akarna a gyereket, a no meg igen, akkor en meg a terhesseg alatt alairatnek vele egy papirt, miszerint nem o az apa es a jovoben nem formalhat igenyt a szuloi jogaira, cserebe a no sem varhat el tole semmit. Innentol kezdve csak a noe a gyerek es az o dontese, hogy megtartja-e. Ha pedig a no abortuszt akar, akkor abortusz legyen a vege.
2010. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiatal, fejletlen magzat még nem gyerek csak egy gyerek lehetősége. Ha a hölgy, aki a testében hordja ezt a magzatot, nem rendelkezhet a magzat felett, akkor az azt jelenti, hogy elveszíti az önrendelkezés jogát, ami nagyon súlyos hátrány. Nem szabad a terhes nőket jogfosztottá tenni! Megértem, hogy szomorú, amikor egy apa tudja, hogy lehetne gyereke és mégsem lehet, de az apa beleszólási joga majdnem olyan, mintha teherbe esésre és szülésre kényszerítenénk nőket, hiszen ha egy pár beszél a gyerekvállalásról, de valamelyikük mégse szeretné, akkor is az a helyzet, hogy "lehetne de mégsem lehet". A fiatal magzat csupán egy sejtsor, nem gyerek, és azért a nő joga a döntés, mert ő a közvetlen érintett.
2010. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Most akkarja az apuka a gyereket de mi lesz ha 2 év múlva rájön hogy ez nem egy rózsaszin felhő.

Az apák nagyrésze az első 1-2 évben lelép mert rájön hogy komoly felelősg és sokba kerül a gyerek nevelés.

2010. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!