Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának nincs joga dönteni...

Az apának nincs joga dönteni az abortuszról?

Figyelt kérdés
Pár hete találkoztam itt egy kérdéssel! Azóta nem hagy nyugodni a téma! Sokan neki rontottak az apának, aki azért küzdött, hogy ne menjen a párja abortuszra. Vállalta volna, hogy szülés után egyedül felneveli a gyermeket. Miért érzik úgy sokan, hogy egy férfi nem kérhet ilyet. Hiszen az ő gyermeke is! Értem én, hogy egy nőnek szó szerint teher kihordani egy nem kívánt terhességet, de mi van a leendő apa lelkével? Háborgunk, ha egy nőt akar a párja abortuszra küldeni, de fordítva aljas, mocsok a férfi mert küzdeni mer? Én ezt nagyon igazságtalannak tartom! Azért mert nem az ő testében fejlődik a magzat, attól még az ő gyermeke is, akire ugyanúgy vágyhat egy férfi, mint egy nő.
2010. máj. 28. 22:13
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
55%
Nem szomorkodom, az bánt egyedül, hogy valaki ezzel azt fejezi ki, hogy nem akarja hallani az igazságot. De megfordítva a dolgot. Teszem azt a dolog úgy alakul, a nő megakarja tartani, a pasi mindenáron el akarja vetetni, meg hogy ha nő megtartja ő nem akarja felnevelni. Ki lenne megint csak a bűnös? Naná, hogy a férfi. Mert micsoda mocskos dolog, hogy egy ártatlan gyereket meg akar gyilkoltatni. Míg jelen esetben ugyanez jelen esetben az abortuszt támogatják. Ez a gond a feminizmussal sokszor ha egy férfi kontra nő vita van nem azt nézi ki áll az igazság oldalán, hanem, hogy hol áll a nő és azt védi veszettül. Pl. Férfi kontra nő. Férfi állítja az ég kék. Nő állítja az ég fekete. Odamegy a feminista micsoda mocsok disznó a férfi, hát hogy lehet azt állítani, hogy az ég kék amikor a nő azt mondja hogy fekete...
2010. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
82%
Egy véleményen vagyok veled, én megkaptam azt is, hogyha nem vagyok ekkora nővédő mint ők, akkor süllyedjek el. Még szerencse, hogy nem veszem az ocsmányságukat a szívemre, hanem inkább kiröhögöm őket és imádkozom hogy változzon az anyapártiság Magyarországon és a 2hetenkénti láthatást minimum hetire növeljék hivatalosan. 21/N
2010. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
74%
Én elolvastam a sztorit meg van a véleményem de hagyjuk ezt...Még mindig az a véleményem h valamilyen szinten van az apának beleszólása h mi lesz a gyerekkel de akkor is az anya dönt.az pedig undorító ha valakit szülésre kényszerít 1 férfi.Döntsön az anya és utána bárhogy is dönt övé a felelősség stb...
2010. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Az apának nincs joga dönteni az abortuszról. Emlékeim szerint a jog az apát ezügyben nem is említi, csak a magzat élethez való jogáról és az anya önrendelkezési jogáról elmélkednek a jogalkotók.
2010. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaza van az apajelöltnek, DE

egyrészt egy nönek joga van a saját teste és sorsa felett rendelkezni, és szülni vagy nem szülni,

másrészt ha az apa elvállaja is, hogy egyedül felneveli a gyereket, azért még az anyának is van - többek közt - anyagi kötelezettsége: ugyanis ha az apa meggondolja magát, bármikor követelhet a nötöl gyerektartást, ami nem biztos, hogy megoldható lenne.

2010. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Tavaly még én is azt mondtam volna, hogy igenis ha az apa vállalja akkor hordja ki az anya.

DE azóta átéltem én is a várandósságot és a szülést és azt mondom, hogy rám ezt rámkényszeríteni senki nem tudta volna.

Én teljes szívemből akartam és vártam a gyermekem, de így is nagyon nehéz volt. nem túl dramatizálom, majdnem ott maradtunk mindketten a szülőágyon, ha nem ilyen felkészült orvosaim vannak.

Testileg-lelkileg olyan változás, amit el sem tudok képzelni hogy élek meg, ha nem az a tudat éltet hogy lesz egy kis szuszogó szeretetgombócom.


nehéz helyzet, alapjában véve ellenzem az abortusz, ha érett felnőttekről beszélünk.

2010. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
31%

Az apának nincs joga dönteni az abortusz felett.


Csak a gyerektartást fizetni van!


Erősen egyéni etikai kérdés, hasonlóan az abortuszhoz.


19/L

2010. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen egyetertek vele, hogy az apanak semmi beleszolasa abba, hogy az anya elveteti, vagy megtartja a gyereket.
2010. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
79%
Elozo vagyok.Es mi van akkor, ha a fefi rabeszeli a not, hogy tartsa meg, es esetleg utana jut eszebe, hogy megsem akar gyereket, es lelep?Akkor mi van?Ha egy no abortuszra akar menni, az sosem veletlen.Ha igazan szereti a pasit, akkor ugyis megtartja a gyereket.De ha el akarja vetetni, ott mar valami bibi van.Vagy nem akar az apaval maradni, vagy tul fiatalnak erzi magat, vagy csak egyszweruen nem akar gyereket.Mindharom esetben a gyerek megsinyli a dolgot a kesobbiekben.En nem is ertem, hogy egy ferfinak hogy juthat eszebe, hogy rakenyszeritsen a nore egy gyereket, akit nem akar.Ha meg ezzel a dumaval jon, hogy "Majd ha megszulte, ideadja", akkor meg nagyon buta is raadasul.Ez azert nem mukodik ilyen egyszeruen.
2010. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
65%
Es meg annyi jutott eszembe, hogy a ferfiak vannak felhaborodva azon, hogy nincs beleszolasuk?Hat nincs!Mar elnezest, de a mi testunk lesz ronda, a mi hasunk lesz csikos, mi szenvedunk 9 honapig, plusz utana a szules, es plusz utana 18 ev ugye, mert az apa barmikor lelephet, amikor akar...Nehogy mar a ferfiak dontsenek!!
2010. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!