Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok mi a szokás az étkezés...

Nálatok mi a szokás az étkezéseknél?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy amikor lehetett közös étkezések voltak. Ha nem voltam éhes, akkor is ki kellett ülnöm a családdal a konyhába vacsora időben, ugyanis mindig itt beszéltük meg a napi dolgokat, az egész családra vonatkozó témákat. Ha kaja előtt megéheztem és ettem volna valamit, mindig rámszóltak, hogy bírjam ki ezt az egy órát, mindjárt eszünk.

A férjem ennek totál az ellenkezőjéhez szokott. Kettesben voltak az anyukájával, akkor evett, amikor akart, ha akarta egésznap a hűtőben ült.

Ma egy gyerekkel ez folyamatosan problémákat okoz. Még mindig akkor jár rá a hűtőre amikor akar, és erre biztatja a gyereket is (4 éves), én viszont nem akarnám, hogy ehhez szokjon, főleg mivel többedszer fordul elő, hogy főzöm a vacsorát, térülök-fordulok, mire kész már nem éhes, az előbb evett... Avagy mire a főzéshez jutok, már az alapanyagok fele hiányzik, mert nem gondolták hogy azt valamihez vettem.

Mit csináljak, írjam rá, hogy ne egyék meg?? Többnyire még az apja ad neki ezt azt, ha enne valamit, vagy ha ő is kivesz valamit, de mostmár olyan is van, hogy célzottan odamegy és kivesz pár szelet felvágottat, 2 joghurtot egymás után, túrórudikat egyszerre, stb.

Nálatok mi a szokás? Most én reagálom túl, vagy tényleg az lenne a normális, ha a gyerek akkor és azt eszik, amit akar?



2017. okt. 26. 07:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Igazából, ha mindenki akkor eszik, amikor akar és egyedül, akkor mindenki egyedül él egy közös helyen. Hát család az?


Az együtt élők amikor csak lehet, együtt esznek, közösen, ugyanazon a helyen is. Nem mindenki külön-külön. Akko mi értelme "együtt lenni"?


Lakatot a hűtőre!....


Nem is egészséges az ötletszerű evés, a gyomornak kell a rendszer.

2017. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Egyértelműen nincs beosztva minden étkezés a családban. Hétköznap mindenki a munakahelyén reggelizik és ebédel, a gyerek az oviban. Szerintem jól eső érzés közösen vacsorázni és megbeszélni a nap eseményeit.

Hétvégén pl. a férjem általában kicsit korábban kel, aztán én, aztán a gyerek. Nem várom el tőle, hogy várjon ránk órákat, ha éhes, de ha ebédet főzök, szerintem az elvárható, hogy együtt üljünk le megenni, amikor úgy döntünk, hogy eljött az ebéd ideje.


Nem ismeretlenül tett messze menő következtetéseket, ítéletet és életvezetési tanácsokat kértem, egyszerűen csak kíváncsi voltam másoknál ez hogy megy és nagyon köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 27. 07:34
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Szerintem abszolút igazad van. A felcímkézést azért erősnek érezném, de lehet csak azért, mert nálunk sem gyerekkoromban, sem most nem merült fel soha, hogy kajába való alapanyagot evett volna meg bárki, vagy legalábbis ha gyanús volt a dolog, először megkérdeztük anyukámat, hogy az kell-e.


Néhány választ elolvasva bennem felmerült az is, hogy miért kéne megbeszélni, mit főz a kedves családanya és hány órára? Nyilván van egy ritmus, szóval az időpont nagyjából megvan, az meg hogy mit, miért számít? Oviban is azt eszik a gyerek, amit elé raknak. Ha suliban menzás lesz, akkor is. Nálunk otthon is az volt, hogy tessék fiam, ez az ebéd, ezt eszi a család. Nem kívánságműsor, elvégre nem étteremben vagyunk.

Ebből kifolyólag olyan elrontott felnőtt lettem, hogy a köménymagon kívül mindent megeszek, nagyon sokáig csak a tökfőzeléket nem szerettem, de aztán amikor kolimenzán két alkalommal nagyon éhesen azt adtak, azóta az egyik kedvenc ételem.


Csak arra próbálok rávilágítani, hogy egy kis rendszerbe, abba, hogy nem minden úgy van, ahogy adott ember vagy gyerek éppen kitalálja, még nem halt bele senki. Nem értem manapság miért divat elvetni mindent aminek köze van a fegyelemhez. És persze, ha éhes és van egy óra vacsiig, egyen a gyerek egy almát vagy egy csokit, de nekem ne mondja senki hogy felnőtt ember nem bír ki plusz egy órát kaja nélkül. Moziban is végigüli a két órát, színházban is a hármat, autóúton is kibírjuk a "tíz perc múlva ott vagyunk" esetben hogy pisilni kell stb.


Száz szónak is egy a vége, a válaszadók bő fele jól el van kényeztetve, Neked kedves Kérdező pedig érdemes a nevelésről beszélgetni a férjeddel, és én nem hagynám magam.

2017. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó: ha mondjuk anyuka rakott krumplit csinál, amibe rak tejfölt, van otthon 1 doboz kis tejföl, erősen agyvérzést kapnék anyuka helyében, ha a drága férjem pont azt zabálná fel. Ezért kell megmondani, hogy azt és azt ne edd meg.

Mondjuk nem lennék szívbajos, lezavarnám boltba másikat venni még hóviharban is, de ezt minimális kommunikációval ki lehet küszöbölni. Pl. ami a hűtő legfelső polcán van, az "tiltott", mert ebéd lesz belőle.

2017. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, a válaszom melyik részéből szűrted le azt, hogy ezzel nem értek egyet és nem kéne először legalább megkérdezni, hogy meg lehet-e enni az adott kaját?
2017. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!