Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem az akaratom ellenére...

Feleségem az akaratom ellenére megtartja a nagy valószínűséggel down kórós beteg babát. Nevemre nem akarom venni, az anyuka aláírhatja az apaságit a nevemben? Félek aláhamisítja.

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 07:42
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
90%

"Nincs ilyen jogi kifejezés, hogy "neveden van"".


Ez egy köznyelvi kifejezés, jogi értelemben azt jelenti, hogy a te neved szerepel a gyermek születési anyakönyvi kivonatában az apja neve rovatban. Ez által te vagy az apa. Kötelességeid vannak. Pl nem tagadhatod meg a kötelező oltásokat, a szülő kötelessége az iskolába beíratás és ha meghalsz, akkor törvényes örökösöd a gyermek. HA az anyánál helyezi el bíróság, akkor köteles vagy tartásdíjat fizetni. AZ csak mellékes, hogy a te családi nevedet viseli.

2017. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
64%
+És miért lenne sz.r a helyzete? " Mert nem olyan ragyogó dolog fogyatékosnak lenni? Van a családodban down kóros? Vagy gondoztál már ilyen gyereket- felnőttet hosszabb ideig? Ha nem nézz utána IGAZÁBÓL milyenek.
2017. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

De ha az apasági teszten nem én leszek az apa akkor gondolom nem kell fizetnem.

Nem terveztünk babát, főleg úgy hogy vége a kapcsolatnak. Mikor lefeküdtünk akkor állítólag szedett tabit.

A volt anyósom azt akarja írassam át a házamat a feleségre azt amiben lakunk mikor nem is az enyém. Szüleim háza mi csak albérlők vagyunk.

Már most, hogy visszaköltözött az anyjához folyton zaklat fizessem ki az orvost, vegyek terhes vitamint.

Kedden az én címemre rendelt babakocsit utánvétellel. Nem vettem át, rendőrrel fenyegetett érte.

2017. nov. 9. 09:36
 24/53 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha házasok vagytok, akkor automatiksuan te leszel az apa, akkro is ha "válófélben" vagytok. (Nem világos, hogy folyamatban van a válás vagy csak gondolkodsz rajta)


2. Apasági nyilatkozat nem kell emiatt, ha feltételezed, hogy más a gyerek biológiai apja, akkor kérheted az apaság vélelmének megdöntését a bíróságon - de ez adott esetben igen sokba kerülhet neked, ha mégis a tiéd a gyerek.


3. Az anyát semmi esetben nem kényszerítheted abortuszra, ez kizárólagosan az ö döntése.


4. Ha elváltok, akkor köteles vagy gyerektartást fizeni, ha te vagy az apa és nem választhatsz, hoyg van-e kedved hozzá!

2017. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
69%

"És miért lenne sz.r a helyzete? " Mert nem olyan ragyogó dolog fogyatékosnak lenni? Van a családodban down kóros? Vagy gondoztál már ilyen gyereket- felnőttet hosszabb ideig? Ha nem nézz utána IGAZÁBÓL milyenek."


Nincs, és egyértelműen nálatok sincs. Én viszont utánanéztem, mert ismerek ilyen gyereket nevelő családot, épp ezért tudom, hogy hülyeségeket írsz.

2017. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
63%
Csináltathatsz apasági tesztet, 99%-osan megállapítják hogy te vagy az apa, 100%-osan , ha nem.
2017. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
84%
házhoz semmi köze. cuccokat hiába rendelget, nem veszed át és kész. apaságit csináltasd meg, és utána majd tudod, hogy merre tovább
2017. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon sajnállak, kitartást.


A te nevedre fog kerülni a gyerek, ha házasok vagytok, apasági per meg dönt, de sajnos a gyermektartas alól nem tudsz kibújni.

2017. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
74%

1. teherbeesés időpontjában házasok voltatok, AUTOMATIKUSAN te vagy a gyerek apja

2. ha nagyon szívózol, akkor elmehet a bíróságra is ezügyben


Az más kérdés, hogy én biztosan azonnal mennék ab-ra, ha Down szindrómát állapítanának meg a magzaton.

Van ismerősnél beteg gyermek, gyakorlatilag nincs család, mert apa éjjel-nappal melózik, anya a kamasszal van 0-24, a nagyobb testvér meg leszarva és totál elhanyagolva.

2017. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
84%
23-ban felsorolásra került az ÖSSZES zaklató kamukérdésnél bedobott adu. Kérdező! Igaz,vagy kamu amit írsz?
2017. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!