Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem az akaratom ellenére...

Feleségem az akaratom ellenére megtartja a nagy valószínűséggel down kórós beteg babát. Nevemre nem akarom venni, az anyuka aláírhatja az apaságit a nevemben? Félek aláhamisítja.

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 07:42
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
69%
Nagy valószínűseggel....
2017. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
64%

"Addig, amig "kettőn áll a vásár", nem csak az asszony kizárólagos felelőssége, hogy születendő KÖZÖS gyermekük egészséges legyen!"


Ja, kettőn áll a vásár, mégis a nő dönt, hogy megszülessen-e a közös gyerek. Ez aztán kettőn áll...

2017. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
40%
Tanulj. Ennek legjobb formája, mindig mikor valamit negatív van környezetedben vagy magadban, kérdezd meg magadtól, "Ez kell nekem? Ezt akarom mindenkinek?".
2017. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy tudom az első 3 hónapban még kis sem derül a down szimdróma de lehet tévedek. Kérhetsz apaságit de ha tiéd a gyerek akkor hiába nem veszed a nevedre jár a gyerektartás az anyának. Rá is lesz szorulva mert egy kisbaba sokba kerül. Megértem, hogy nem akarsz sérült gyereket, mindenki egészségeset szeretne. De nem akadályozhatod meg a születését. Maximum megteheted, hogy nem foglalkozol vele.De ő is egy kis élet és amelett, hogy mennyi negatívuma van a down szimdrómának vannal pozitívumai is. Pl. Ezek a gyerekek kis szeretet bombák. Még felnőtt korukban is csak ontják magukból a sok sok szeretetet és kedvességet

Nem igaz, hogy ápolni kell őket folyton. Minden down kóros fejlettségi szintje más. Megfelelő odafigyeléssel, fejlesztéssel sokuk önálló életet tud élni, még munkát is tud vállalni. Nem tudod, hogy hozzátok miért egy ilyen kisbaba érkezik, de az ő léte sem értelmetlen és ti is sokat fejlődhettek általa. Gondold ezt át, hamár úgy sem tehetsz ellene semmit. És próbáld meg szeretni mert a baba nem tehet semmiről arról sem, hogy down szimdrómával születik. Ne őt bűntesd, mert ő szeretni fog téged is nagyon.

2017. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
80%

Tok mindegy, hogy valtok-e es az is, hogy kinek a nevet kapja a gyerek, az apa te leszel. Ha egyhaztartasban eltek es valtok, akkor is a tied lesz. Ha nem irod ala, akkor apasagi tesztet csinaltad.

Szoval az apa TE leszel.

2017. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
85%
Első lépésként csináltassátok meg azt a vizsgálatot, ami biztosat mond. Ismerettségi körünkben is az jött ki először, hogy dawn-os, aztán a másik kihozta, hogy egészséges. Valóban az is lett. Utána ráérsz a többin gondolkozni. Egyébként mindenkinek igaza van, a te nevedre kerül, kivéve ha az apasági kimutatja majd, hogy nem a tiéd.
2017. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
53%

Es mi az, hogy nagy valoszinuseggel? Vagy igen, vagy nem. Kamu.

Ja, miert nem vedekeztel?

2017. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

Mert az anyja eldöntheti egymaga, hogy kell a gyerek és kész?

Mikor nem terveztük, úgy tudtam szed fogamzás gátlót. Ráadásul a gyerek beteg lesz. Sajnos van a családban ilyen, ott is az anya 0/24ben ápol, fejleszti a gyereket. Küzdenek minden nap. A férje dolgozik francia országban, hogy tudják fizetni a kezeléseket és a fejlesztő ovit. A nagyobb gyerek 13 évesen koliban egy gonddal kevesebb az anyának.

Ilyen nekem nem kell, semmi családi életük nincs.

2017. nov. 9. 11:11
 39/53 anonim ***** válasza:
92%

Ad egy, a Down szűrése biztosan, csak egy bizonyos terhességi kor elérésekor lehetséges, addig érdemlegesen nem.

Ad kettő, ha a fogantatáskor házasok vagytok, akkor a Te nevedre ekrül, akár akarod akár nem.

Ad három, később indíthatsz apasági pert, ha nem a Te gyereked, nem kell fizetned.

Ad négy, ha nem akarsz gyereket, nopláne egy "se veled se nélküled kacsolatban" akkor húzzál óvszert, akár fogamzásgátlót szed az anyuka(avagy azt hazudja), akár nem.

Ad öt, ha sosem akarsz gyereket, köttesd el magad.

Ad hat, vannak szemét nők és szemét férfiak is ugyanolyan arányban, ne rugózzunk azon, itt ki volt a ludas.

Ad hét, a hatályos törvényeink szerint az anya dönt a magzat megtartásáról, lehet evvel egyet nem érteni és lehet ez sokaknak igazságtalan érdekérvényesítés, attól még az a tényeken nem változtat.

Ad nyolc, mindevvel mindenki nyilván tisztában is van, az nem mentesít senkit a felelősség alól, hogy "de hát úgy tudtam, hogy tablettát szed".

Ad kilenc, az a gyerek, ha megszületik tartásra szorul, mindkét szülője felelős érte, akkor is, ha köztük vita, egyet nem értés van.

Ad tíz, el kell felejteni végre a másikra mutogatást végérvényesen. Szex=a gyermek fogantatásának lehetősége, védekezni kell, nopláne annak a félnek, aki nem akar gyereket és ez nem bemondásra megy.

Summa summárum, nincs mit tenni. Ha gyereke lesz és a tiéd, fizetsz, ha házasságban fogant, a nevedre kerül, a jog ebben a helyzetben kizárólag a gyermek (nem,nem az anya) érdekeit nézni és azt, hogy a körülményekhez képest a maximumot biztosítsa neki, ami lehetséges. Végül és nem utolsósorban, mióta napvilágot látott Szinetár Dóra gyermekvállalásának körülményei, azóta feltűnően sok a hasonló témában íródott kamukérdések sora, bár nem tisztem eldönteni ténylegesen melyik kitaláció, néha olyan alapvető ismeretek hiánya bizonyosodik be már a kérdésfeltevés során is, amiből feltételezhető, hogy ténylegesen nem érintett benne a posztoló, csupán unatkozik nagyon és tudja, ez bizony megosztó történet, ami sok embert sarkall hozzászólásra. Nem mondom, hogy ez van, de a felháborodásod és az értetlenkedésed ez ügyben a kései tinédzser és korai huszas éveit taposó (elnézést az ebben a korban lévőktől) szintjét üti meg. Ha valóban esély van arra, hogy Dawn kóros gyermeked szülessen a jövőben, akkor valahol nagyon máshol kellene kezdeni az egész információ-szerzést, a hozzáállásról nem is beszélve. Ugyanis a történetben egyedül a leendő gyermek az, aki ténylegesen vétlen.

2017. nov. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
90%

Nagy tehertétel a családnak egy sérülten születő gyermek. Elgondolkoztam, mit tennék a helyetekben-

Egy biztos: ha megtartja a babát, nem csak 18 évig fizetsz gyerektartást, de asszonytartásra is számíthatsz, mert nem tud majd dolgozni a feleséged.

2017. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!