Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 honapos kislanyt elvihet e...

20 honapos kislanyt elvihet e az apja egy orara is akar ugy hogy nemlatogatta es nincs kapcsolat közöttük?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Fizet gyerektartást?
2010. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát mivel az apja joga van hogy elvigye,lássa. De mivel még soha nem látta, ezért biztos.annem engedném, a gyereknek ennyi idősen már tudja,ki kicsoda, vad idegen. Olyan érzés lenne neki szeirntem, mintha egy járókelőnek adnád oda
2010. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a bíróság megítélte, akkor joga van hozzá.

Egyébként ha az apában megbízol, akkorsemmi gond, a gyereknek semmi baja nem lesz tőle, ha bölcsibe megy, ha a szomszéd vigyáz rá akkor is idegennel van, akivel előtte nem találkozott. Ez hozzá tartozik a szocializációhoz.

2010. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor adnám oda ha van bírósági végzés a láthatásról!Egyik ismerősömnek nem volt ilyen papírja,a kicsit meg nem vitte vissza az apja!A rendőrségre ment de ott kérték a végzést ami persze nem volt!

Elég nagy herce-hurca volt mire vissza került a kislány az anyukájához!

Amúgy meg a Te esetben sem adnám oda főleg hogy nem is ismerik egymást!A picinek olyan mintha idegen vinné el!

2010. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha van róla végzés. Egyébként csak a te jelenlétedben láthatja. Az apa jelen esetben a gyerek számára idegen. A láthatást nem tilthatod meg, de ragaszkodhatsz ahhoz, hogy jelen legyél végig. Hiszen a gyerek is megrémülne, ha csak úgy jönne valaki és elvinné.
2010. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Jogilag valószínűleg igen, emberileg nem.

Javaslom, próbáld vele megbeszélni, hogyha a lánya lelkivilága valóban fontos neki, akkor vegye figyelembe, mit érezhet ő? Hiába apja, ha nincs kapcsolat köztük, nem (alig) látta még, javasolnám, hogy segítek neki a kapcsolatot felépíteni, úgy, hogy többször jöjjön és együtt legyetek vele, majd Te közben kimész a szobából (amikor úgy látod, hogy biztonságban érzi magát a gyerek, és ezt az apának is utána "konstalláld"), szóval ennek van egy "menete".

Ebben a korban fontos, hogy biztonságban érezze magát a kislány, erről tájékozodhat az apa tőled függetlenül is, ezt javasolnám neki a helyedben.

2010. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van birósági végzés? Ha nincs, akkor csak az anyán múlik, megengedi-e. Ha van végzés, akkor abban valószinűleg leirták, hogy 3 éves koráig csak a gyerek otthonában látogatható (igy szokták). Ebben az esetben is csak akkor, ha az anya, gondviselő megengedi.

Szóval mindenképp az a válasz, hogy csak akkor, ha anya megengedi.

Én nem engedném. Látogassa meg párszor az otthonában, ahol a gyerek otthon érzi magát. Majd ha megismerte, akkor viheti.

2010. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a valaszokat.En mindig mondom neki hogy akar mikor jöhet ismerje meg a lanyat es ha kialakul közöttük a kapcsolat nem lessz ellenemre ha kicsit elviszi.20 honap alatt 3x20 percet volt nala jelenleg 2 honapja nemjelentkezik.Most lessz targyalas mert en igy oda nem adom.Gy tartast nagyon nehezen fizeti csak azert mert ezt mar megszabtak neki.Nem bantottam es nem is tiltottam.A kicsi nagyon nagyon anyas sir az idegenektöl,hiaba az apja szamara meg idegen mert nemfoglalkozik vele.
2010. máj. 31. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha van érvényes végzés, amelyben szabályozva van az elhelyezés, láthatás és tartás, akkor az abban foglaltak szerint elviheti. Viszont ekkora gyereknél szinte mindig az őt nevelő szülő lakhelyén történő láthatást szokták meghatározni. Ha nincs semmilyen végzés, akkor nem viheti el. Hozzá kell tegyem, én ebben az esetben akkor sem adnám oda, ha lenne végzés. Találkozzon a gyerekkel az őt nevelő szülő jelenlétében, de egy - a gyerek számára vadidegen - emberrel nem engedném el. Őszintén szólva van olyan helyzet, amikor nagy ívben tennék a végzésre. Nálunk a kisebbik fiam apja még születése előtt lelépett. Mivel házasok voltunk, ezért alaphelyzetben nem volt végzés semmiről, akkor jöhetett amikor akart. Aztán úgy egyéves kora körül elegem lett, leszabályoztattam az elhelyezést, láthatást, tartást (teljesen megbízhatatlan volt abban, hogy jön vagy nem a megbeszélt időben, a tartásdíjat meg rendszerint nem fizette arra hivatkozva, hogy az élettársa nem dolgozik, ő az egyedüli kereső), de ettől függetlenül a meghatározott láthatást nem tartottuk be, akkor jött és vitte amikor akarta. Kb. négy és fél éves volt, amikor az apja utoljára látta, onnantól három évig rá sem nézett, majd előkerült és egy év alatt összesen 9 alkalommal találkoztak, de egyszer sem vitte el, csak ígérgette, hogy viszi nyárra, meg hétvégére, stb. Aztán úgy két éve megint nem kíváncsi a gyerekre. Azóta hivatalosan elváltunk, mivel a tárgyalásokra nem jött el, helybenhagyták az elhelyezésre és tartásra vonatkozó részt, a láthatást meg nem szabályozták le arra való hivatkozással, hogy a tárgyalásokon nem jelent meg, nem lehet kikérni a véleményét, úgyhogy ha majd kíváncsi lesz a gyerekre és nem tudunk megegyezni, akkor külön leszabályozzák. Nos, ezek után jöhet nekem bármilyen végzés, az tuti, hogy a gyerekem közelébe nem engedem! Szórakozzon mással, de ne a gyerekével, ez egy gyerek és nem egy plüssmaci, amit kedve szerint levesz majd visszatesz a polcra. Tíz éves a fiam, és jóformán fényképről ismeri az apját, pedig minden lehetősége adott volt, hogy tartsák a kapcsolatot. A nagyszülők többet látták a gyereket mint az apja, mert velük simán tudtuk tartani a kapcsolatot, ők kíváncsiak voltak az unokára. Nem kiszúrásból, hisztiből, vagy bármi más hasonló okból nem engedném a gyerek közelébe az apját, hanem azért, mert nem engedem, hogy kiborítsa azzal a gyereket, hogy néhány évente megjelenik az életében. Tudom, hogy alaphelyzetben az a gyerek érdeke, ha jó a viszonya az apjával, de nálunk jelenleg az a gyerek érdeke, ha nem teszem ki az apja hangulatingadozásainak, annak, hogy azzal kelljen szembesülnie, hogy nem fontos az apjának. Remélhetőleg a kérdés feltevője nem fog ilyen helyzetbe kerülni, de mindenképpen le kellene szabályoztatni az elhelyezést és a láthatást, mert akkor van mire hivatkozni.
2010. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Minden bevan adva a birosagra,gyerekelhelyezes,gyerektartas,kapcsolattartas szabalyozasa.Ügyvedet fogadtam ma megyek hozza szemelyes talakozora.Sajnos a nagyszülök sem kivancsiak a kicsire soha sem lattak pedig 2 percre lakunk egymastol,en sokszor üzentem nekik hogy barmikor lathatjak de ök nem jönnek es azt sem akarjak hogy oda vigyem.Nem ertem ezt az egeszet nem bantottam öket soha most ök megis tamadnak es nemtudom miert.Tudni kell meg azt hogy egy hete telefonon felhivott apuka ordibalva mindennek lehordott es megfenyegetett hogy elveszi a lanyomat.Jelenleg felek tölle es feltem a lanyomat is nagyon,eleg agressziv tipus es szeret inni is.Nemakarom eltiltani tölle csak azt szeretnem ha jönne a kicsihez rendszeresen es nemcsak az azota született 6 hos fiaval törödne.Ugyerzem ezzel a viselkedessel ö csak art a kicsi fejlödesenek.Teljesen rendezett szep körülmenyek között nevelem a lanyomat a pedagogus edesanyammal es edesapammal,28 eves vagyok tanult tehat nemhiszem hogy apuka barmibe is kivetni valot tudna talalni.Nagyon köszönöm a valaszokat sokat segitenek es megnyugtatnak
2010. máj. 31. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!