Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak ilyen helyzetben nem...

Anyámnak ilyen helyzetben nem mellettem kéne állnia? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Szóval a nagynéném örökölt lakásában élünk és nagyon sokkal elmaradtunk az albival.Eddig tök megértő volt felfogta h a párom nem tudott a télen dolgozni h eddig soha nem tudta a 2 hetet lemelózni(2 hetente kap fizut) és h én is kevesebb pénzt kapok.Elfogyott a türelme.Én ezt is tök megértem!Sőt totál jogosnak tarom.Viszont amit nem tartok jogosnak h megfenyegetett h eltöreti a párom 1ik kezét és egyik lábát ha 2 hónapon belül nem fizetünk.Nem értem miből gondolja h ha eddig nem tudtunk fizetni akkor h tudnánk 2 hónapon belül kifizetni pláne ha tényleg megteszi amit ígért akkor még melója se lesz a páromnak akkor aztán nézheti a pénzét.Na mind1 ezen még túl is tettem volna magam.Viszont drága anyám felhívott.Meséltem neki mi történt(persze mindenről tudott elszólta magát).Belém rúgott még 1et.Azt mondta h jobban járok avval ha a páromat agyon verik mintha kipaterolnának minket.Meg szedjük már össze magunkat meg 2x már megfenyegetett avval h megy a gyámügyre veszekedéskor hogy majd nem ő megy hanem a nagynéném(a tartozás miatt)mert ugye nekem van 1 kislányom.Ja igen.A múltkor félre tettem 30 ezer ftot h odaadom a nagynénémnek de nem lehetett elérni a párom meg nem kapott fizut.Pénzünk nem volt és sürgősen kellett gyógyszer.Kajánk sem volt és kénytelen voltam hozzá nyúlni.Anyám tudott róla és ezt is elmondta.Én nem soha nem kérném azt anyámtól h fizesse ki helyettem.Viszont annyi jól esett volna h legalább annyit mond a nagynénémnek h szarul állunk(így is van) és h legyen türelemmel nem pedig tippeket ad neki hogy hogy fenyegessen meg minket.És mindezt azért mert utálja a párom és a múltkor összevesztünk mert nem hagyom h lekö.csög román ge.cinek nevezze ill h nem hagyom az állítólagosan szeretett unokáját sértegesse?Túl nagy elvárás h ilyen esetben anyám mellém álljon?
2010. máj. 31. 23:12
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Tudom h ezt kell tennem mindenki ezt fújja a környezetemben.Igazából eddig csak az tartott vissza h csak az anyám és csak felnevelt de ha jobban belegondolok több rosszat kaptam mint jót csak tudod én nagyon család centrikus vagyok.És nagyon sokan mondják körülöttem h erős vagyok még így is.De sokkal jobb lesz ha nem vagy csak nagyon ritkán talizok anyuval.A párommal sem lesznek viták és engem nem idegesít tovább.És nem leszek idegbeteg sem.
2010. jún. 1. 00:22
 22/27 anonim ***** válasza:
25%

Sajnálom, de igazat kell adnom a csúnyán beszélőknek, bár nem ebben a hangnemben fogalmaztam volna.

A kertészet nem 100%-ban időjárás-függő. Az ágakat lehet metszeni esőben is, gyomlálni lehet esőben is, okés füvet nyírni nem feltétlen, ha csak áramos fűnyíró van. (de ha a párod nem magánházaknál kertész, akkor ez sem kifogás, mert motoros fűnyírót szoktak az ember alá tenni.) Egyetlen kizáró ok, a nagyon durva vihar, amikor fákba csap a villám, és tőből csavarja ki őket a szél, bár azután is takarítani kell, szóval elméletileg dögivel lennie kéne a munkának.

A kertészet önmagában ezek szerint nem elég. Ti fél éve nem fizettek lakbért... Télen mit is dolgozott a párod? ha a kertészet kevés, igenis keresnie kell más munkalehetőséget is. Akár utcaseprés, ezek szerint nem válogathat. Ha még így sem elég, hogy a párodnak két állása van, akkor pedig gyes ide vagy oda, csecsemő ide vagy oda, NEKED is el KELL menned dolgozni. Persze ehhez nem ártana jóban lenni anyukáddal, hogy tudd kire bízni a kicsit... bár akadnak még bölcsik.

Anyádra nem számíthatsz, és nem is várhatod el tőle. az ő szemszögéből nézve tulajdonképpen te faképnél hagytad 17 évesen, ezt én sem bocsátanám egykönnyen meg, függetlenül attól, miket művelt, vagy tett, hiszen ő a te ANYÁD, akit akkor is tisztelned kell, ha gyilkos. te elköltöztél, gyereket is szültél, (ráadásul olyantól akit ő utál), így közölted vele, hogy "bocs anya, de nekem innentől saját családom van, te ne szólj bele..." Mindent megtettél azért, hogy örök haragban legyetek. Most együttérzést vársz tőle? És mire mennél vele? Ha csak sírdogáltok egymás nyakába dőlve, nem lesz egyikőtöknek sem jobb, és nem is hiszem, h ezt várnád anyádtól, tudván - idézlek: "miket művelt veled". Tehát emögött tényleg valami olyasmit érzek, hogy szükséged lenne anyukád támogatására a nagynéni ügyben...

Szóval igen, véleményem szerint túl nagy kérés lenne, hogy melléd álljon.

2010. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem lenne nagy kérés.

Én értem,mi a problémája a Kérdezőnek.S mivel a földön fekszik,és van egy alkoholista anyja,akire soha nem számíthatott szülőként,én nem kívánok az anonimitás álarca mögé bújva még egy jó nagyot belerúgni.Tény,hogy hibákat követet el,és nem biztos,hogy az jó-főleg nem egy kisgyereknek-,ahogy Ő él.Csakhogy ezt az oldalt tanácsadásra szánták eredetileg,és nem gyóntatószéknek,ahol nekünk kell kiszabnunk a penitenciát a ,,bűnösökre".Nem szeretek egy vadidegen embert pár sora alapján megítélni,és komplett elemzést készíteni Róla meg a párjáról úgy,hogy még csak nem is ismerem Őket...Bár ki mint él,úgy ítél,s ez mindenki szuverén joga,csak megjegyeztem.

2010. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Utolsó elötti!Az a baj h sajnos nem látsz bele az életünkbe.Talán ha ismernéd az anyámat értenéd h mire gondolok.Ilyenkor sajnálom anonim ez az oldal és senki nem lát bele a másik családjába vagy legalább a problémájába.Mind1 nem szeretnék magyarázkodni.A lényeg h nem azért mentem el 17 évesen mert olyan kedvem volt hanem azért mert elüldözött.Sajnos a párom nem olyan kertészetben dolgozik.Pontosabb lett volna ha azt írom h kertépítéssel foglalkozik.Vannak a gazdag bácsik nénik és fát ültetnek(2-3 milliós bonszáj fákat) leterítik a gyepet.Megcsinálják a gyepszőnyeg alatta földet stb.És anyám úgy kezdte el utálni a páromat h nem is ismerte és nem is akarta megismerni.1 hónappal a a lányom születése elött ismerte meg a páromat mert addig teljesen elzárkózott tőle.Nem a páromon múlt mert 1 nagyon alkalmazkodó kedves ember csak éppen nem gazdag családból származik és nagyon kihasználták volna ha szegény hagyja magát.Egyébként anyámnak eddig 2 pasim volt jó(azokkal le is feküdt).Utolsó neked nagyon köszönöm h nem ítélsz el.
2010. jún. 1. 01:08
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó előtti válaszadó vagyok. TUDOM, milyen egy alkoholista anyával, aki utálja a saját lánya párját. Talán nem 100%-ban egyeznek a problémáink, de nagyon is hasonlóak. Rég összeházasodhatnánk, gyereket is szülhetnék, de nem tettem, mert előbb meg akarom teremteni ehhez a feltételeket. Én elhiszem azt is, ha nem terveztétek a picit, és azt is, ha anyád megbocsáthatatlan dolgokat művelt. De kérdem én, akkor ha ennyi galibát okozott, miért pont MOST várod el tőle, hogy kiálljon melletted? Továbbra is kitartok amellett, hogyha már beütött a krach, +1 munkát kell vállalnia mindkettőtöknek. A ti krach-otok fél éve tart, és meg tudom érteni mind a nagynénit, mind anyádat, ha ezalatt az idő alatt nem történt érdemi változás. Még a legtürelmesebb anya is megszólná, és nektek meg különösen ügyelni kellene arra, hogy ne adjatok okot a fenyegetésre és a konfliktusokra.


Sok sikert kívánok a jövőben, és remélem helyre jönnek a gondjaitok - akár anyátokkal is. De ti sem várhatjátok ölbe tett kézzel a "jó időt".

2010. jún. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Kettős érzelmekkel viseltetek a kérdésed iránt. Egyrészt egyet kell,hogy értsek azokkal,akik szerint ha már megállapodtatok abban,hogy fizettek a lakásért, akkor az jogosan számonkérhető rajtatok.


A fenyegetőzést soha semilyen körülmények között nem vagyok hajlandó elfogadni.A kislányom az apjánál volt, amikor a szomszédja ráhívta a kétajtós szekrény fejét (a szomszéd halucinál és szerinte a gyerekem apja ki akarja csinálni) és ütötte verte a lakás ajtaját, majd üvöltötte az exemnek és a gyeremnek,hogy le fogja őket sósavazni. Meglátogattam az illetőt és közöltem vele, hogy hívjon rendőrt, tegyen feljelentést, de az 5 éves gyerekemet ne fenyegesse.

Ennyit erről.

Lehet,hogy elítéltek ezért, de a fenyegetésben,az erőszakban nem hiszek.Az csak további erőszakot szül.

Másrészről anyádtól ennyi tellett. Ismered , tisztában vagy a helyzettel, ne abba kapaszkodj, hogy majd negváltozik. Felnőtt ember vagy, nem takarózhatsz ezzel örökké, előre kell nézned annak biztos tudatában,hogy te rá nem számíthatsz, igyekezz te jobban csinálni.

Voltam én is pénztelen, értem milyen nehéz ez, de úgy kell a továbbiakban élned, hogy azokkal az emberekkel lépsz szövetségre,akik szeretnék ezt megtenni veled.

Számomra is furcsa én másképp állnék ehhez az egészhez a nagynénéd részéről is, de az ÉN vagyok. Ez rajtad nem segít.

Nehéz tanácsot adni, mivel valóban nem látok bele az életedbe, annyit tudok mondani,hogy nézzd meg jól mi az,amid van lelkileg, anyagilag stb és abból"főzz" ami valóban a tied. Ne várj segítséget olyantól, akitól eddig sem kaptad meg....

2010. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
24%
Már bocs, de szerintem tök logikus a megoldás. Vigyázzon a párod a gyerekre, te meg menj el dolgozni.
2010. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!