Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak ilyen helyzetben nem...

Anyámnak ilyen helyzetben nem mellettem kéne állnia? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Szóval a nagynéném örökölt lakásában élünk és nagyon sokkal elmaradtunk az albival.Eddig tök megértő volt felfogta h a párom nem tudott a télen dolgozni h eddig soha nem tudta a 2 hetet lemelózni(2 hetente kap fizut) és h én is kevesebb pénzt kapok.Elfogyott a türelme.Én ezt is tök megértem!Sőt totál jogosnak tarom.Viszont amit nem tartok jogosnak h megfenyegetett h eltöreti a párom 1ik kezét és egyik lábát ha 2 hónapon belül nem fizetünk.Nem értem miből gondolja h ha eddig nem tudtunk fizetni akkor h tudnánk 2 hónapon belül kifizetni pláne ha tényleg megteszi amit ígért akkor még melója se lesz a páromnak akkor aztán nézheti a pénzét.Na mind1 ezen még túl is tettem volna magam.Viszont drága anyám felhívott.Meséltem neki mi történt(persze mindenről tudott elszólta magát).Belém rúgott még 1et.Azt mondta h jobban járok avval ha a páromat agyon verik mintha kipaterolnának minket.Meg szedjük már össze magunkat meg 2x már megfenyegetett avval h megy a gyámügyre veszekedéskor hogy majd nem ő megy hanem a nagynéném(a tartozás miatt)mert ugye nekem van 1 kislányom.Ja igen.A múltkor félre tettem 30 ezer ftot h odaadom a nagynénémnek de nem lehetett elérni a párom meg nem kapott fizut.Pénzünk nem volt és sürgősen kellett gyógyszer.Kajánk sem volt és kénytelen voltam hozzá nyúlni.Anyám tudott róla és ezt is elmondta.Én nem soha nem kérném azt anyámtól h fizesse ki helyettem.Viszont annyi jól esett volna h legalább annyit mond a nagynénémnek h szarul állunk(így is van) és h legyen türelemmel nem pedig tippeket ad neki hogy hogy fenyegessen meg minket.És mindezt azért mert utálja a párom és a múltkor összevesztünk mert nem hagyom h lekö.csög román ge.cinek nevezze ill h nem hagyom az állítólagosan szeretett unokáját sértegesse?Túl nagy elvárás h ilyen esetben anyám mellém álljon?
2010. máj. 31. 23:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

Hát gratulálok!

Neked még nem mondta senki, hogy egy gyereket nem csak megszülni kell hanem fel is kell nevelni? Abba pedig nem csak az tartozik bele, hogy eteted meg ruházod hanem az is, hogy fedelet biztosítasz a feje fölé. Egyáltalán, hogy jutott eszedbe a nagy semmire gyereket szülni? Van egy link, munkakerülő párod, akinek esze ágában nincs elmenni dolgozni és te se töröd össze magad, hogy előrébb kerüljetek. Ha érezted magad annyira felnőttnek, hogy bevállalj egy gyereket, akkor ideje lenne megtanulni azt is, hogy ha baj van akkor nem anyuci szoknyája mögé bújunk, hanem vállaljuk a tetteinkért a felelősséget! Mégis mit vársz édesanyádtól? Hogy azt mondja majd, hogy "Nem baj, kicsi lányom, majd én eltartalak a családoddal együtt és majd jól megmondjuk a magunkét a csúnya gonosz nagynéninek, akinek már fél éve élősködtök a nyakán, hogy mégis, hogy képzeli, hogy változtatni kéne ezen a helyzeten?!"

2010. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!!Felpontoztalak de csak és kizárólag azért mert tiszteletben tartom a véleményedet!Egyébként a páromat a kezdetektől utálja mert román állampolgár(erdélyi magyar) másrészről pedig időjárás függő h tud-e járni dolgozni ugyanis 1 kertészetben dolgozik.Harmadrészt anyámnál biztos nem lenne jó helyen főleg h 4 hónapos terhes voltam és még akkor is azt mondta hogy menjek abortuszra pedig akkor még a páromat ki sem tették a gazdasági válság miatt a munkahelyünkről(külsős volt).Egyébként is iszik.Nem óvni akar engem.Nem akkor keresem amikor kell valami mert már nagyon régóta tűrök neki szerintem mindent elmond az h 17 évesen már nem laktam otthon.Nem kihasználni akartam a rokonomat.Ő is nagyon jól tudja h mi a helyzet.Ha kell akár holnap elköltözünk mást nem visszamegyünk romániába.Nem vagyok vagyunk rossz emberek a párom hajnaltól estig melózik de nem élünk meg belőle.Ez van.Még mindig jobb mintha nem melózna.Egyébként pedig ha a gyereknek kaja kell vagy pelenka esetleg gyógyszer nem érdekel kié a pénz igenis hozzá fogok nyúlni vagy megérted vagy nem!!!!


Volt 1 kérdés h közös-e a gyerek.Igen az!

2010. máj. 31. 23:46
 13/27 A kérdező kommentje:
Na jó asszem ti nem látjátok át a problémát hagyjuk inkább!!!NEM MUKAKERÜLŐ a párom!!!!!!!!!!!!!Nem szándékosan használtam ki a rokonomat és ha ti is csak bántani tudtok akkor hagyjuk inkább!Eléggé ki vagyok így is.És akkor mikor therbe estem nem a semmire estem teherbe!!!!!!
2010. máj. 31. 23:49
 14/27 anonim ***** válasza:
85%
Én ezt értem, amit leírtál de neked is meg kell érteni valamit: vagy fizetsz vagy az utcára kerülsz. Teljesen jogos a nagynéni igénye, hogy nem ő szeretne eltartani benneteket, ilyet kérni nincs is jogotok. Ti vállaltátok a gyereket, nektek kell eltartani! Azzal egyébként nincs lerendezve a dolog, hogy holnap elköltöztök, előtte még ki kell fizetnetek az elmaradt lakbért. Egyébként is zavaros a leírásod. Először azt írod, hogy a párodnak még nem sikerült két egybefüggő hetet ledolgozni, máskor azt, hogy éjjel-nappal dolgozik. Amúgy számomra rejtély, hogy mit dolgozik egy kertész éjszaka. Kicsit gondold át a dolgokat! Második voltam...
2010. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Na jó! akkor leírom még 1x! A párom kertészetben dolgozik.Szerencsétlen melózik amennyit tud és amennyit az időjárás enged.Elmegy hajnal 5kor és este fél8 -8 körül ér haza!Mint mondtam 1 párszor nem a saját hibámból nem fizettem mindig fizettem bele 1 kicsit de soha nem tudta az egész összeget kifizetni.Senkitől nem várom el h eltartson minket!Csak anyutól annyit elvárnék h ne bántson engem még jobban!Nem azt h a csúnya rokonnak megmondjuk h ez a baj vagy sőt azt sem várom el tőle h eltartson.
2010. máj. 31. 23:55
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezhetek valamit?

Írtad,hogy 17 évesen elköltöztél.Ezek szerint anyukád soha nem volt egy angyal.Ugye?Akkor most mit vársz tőle?

Anyukád mindig is ilyen volt,és ő már nem fog megváltozni..Akkor miért várod el,hogy melléd álljon,támogasson akár csak lelkileg..Ha eddig nem tette miből gondolod,hogy később megteszi?

Az én anyám alkoholista.Soha nem volt mellettem,soha nem volt az anyám..Soha nem támogatott sem anyagilag,sem lelkileg.Mindent magamtól tanultam,tapasztaltam meg.Így ma sem várok el tőle semmit,sőt lassan 15 éve nem is tartom vele a kapcsolatot..

Téged miért bánt anyád viselkedése ha mindig is ilyen volt?

A nagynénédnek meg igaza van.Ő már túl rendes volt..Talán ő azért"fenyegetett" meg titeket,mert fél évig gondolom párszor próbálta felhívni a figyelmet,hogy ideje fizetni..Ti meg nem reagáltatok,jobban mondva nem fizetettek..Remélte a nénéd,hogy a fenyegetés hatni fog,de úgy látszik nem! Hiszen a félre tett pénzt is elkötöd..

2010. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
Jó kis családod van! Már ott necces a dolog, hogy a saját nagynénéd pénzért adja nektek a lakást. Én még ilyet nem pipáltam! És ehhez még a fenyegetések, hogy ki töri el kinek a mijét! Nem irigyellek! Ezért áll itt ez az ország, mert még családok sem képesek összefogni egymásért, hanem egymáson is nyerészkedni akarnak.
2010. jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A félre tett pénz még jóval a fenyegetés elött volt.Hogy mért szeretném hogy anyukám lelkileg támogasson?Mert még mindig szeretem akkor is ha ő ilyen és ilyen is volt velem....Én nagyon szeretném ha az anyukám szeretne engem.Tisztában vagyok avval h a nagynénémnek igaza van és majd igyekszem neki kifizetni amit kell.Eddig is ezt próbáltam....Sajnos több kevesebb sikerrel.
2010. jún. 1. 00:08
 19/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon aranyos vagy!De a többieknek abból igazuk van h a nagynénémnek is pénz.Akármilyen rokon is vagyok.Egyébként azt is anyám intézte h ne kérjen kevesebbet.A rokonom 5-10 ezerrel kevesebbet akart kérni de anyám elintézte h ne.Hát ez van:(Kezdek bele törödni abba h édesanyám ilyen.Csak az a baj h rohadt 1 érzés ez pedig hányszor hittem azt h na most megváltozik!!!Hát sajnos nagyon naiv vagyok.De nem baj mert most már nálam is betelt a pohár és a páromnál is.
2010. jún. 1. 00:12
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válj le Róla,és szűnjön meg az édesanyádnak lenni!Zárd ki az életedből.Keményen hangzik,de így kell tenned,és az ő nem létező lelki támogatása nélkül is erősnek kell lenned,és helyt kell állnod.
2010. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!