Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szeretessem meg anyukámal...

Hogy szeretessem meg anyukámal a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én imádom ezt az időszakot ő viszont ki nem állhatja.Van egy régi ronda műfenyőnk azt szoktuk felálítani karácsony este,megajandékozzuk egymást és ennyi.Szóval hogy tudnám elérni hogy jobb legyen a karácsonyunk?

2017. nov. 28. 16:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

"Mit? Hogy túl fáradt hogy alakoskodjon, meg hazudjon a gyerekének?"


Jaj, hagyjuk már ezt, hogy fáradt. Aki nem képes a gyerekének karácsonykor legalább örömöt szerezni az nálam nem szülő. Egy gyereknek bazi sokat jelent egy szép karácsonyi ünnep, együttlét, akár csak egy szolid vacsora. Ki nem állhatja...pfff, ezt miért kell rátestálni a saját gyerekére is.

2017. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Es 11es, ha a gyerek ruheli a karacsony, a szulo meg erolteti az jobb?
2017. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Mert mit szeretnel meg? Ennyibol all a karacsony, semmi masbol.

Csak a filmekben van tuldramatizalva ez az egesz.

2017. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod én sem szeretem a karácsonyt.Nagyon nagyon sok rossz élményem kapcsolódik hozzá gyerekkoromból.

De a gyerekeim miatt próbálok mindent megtenni, nehogy azt éljék át amit én.

Talán próbálj anyudnak segíteni.Csináljatok együtt dolgokat, díszeket, sütiket.Ne arról szóljon, hogy anyud megszakad a bevásárlástól nagytakarítástól főzéstől.

Beszélgess vele miért nem szereti és próbáljatok változtatni.

2017. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Engem se érdekel a karácsony. A mai világba általában miről szol? Milyen pucba vágja a lakást ,pénzlehúzás kí mit vesz és mennyiért ,na meg a sok képmutatás.

Nem attol lesz valaki jó szülő ,hogy karácsonykor áhitatban ünnepli a karácsonyt. Ha valaki szeret ne csak karácsonykor tegye.

Segíts anyudnak minnél többet ,hátha kap egy kis kedvet.

2017. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nálam az öli meg a karácsonyt, hogy mire odaérek, hogy szenteste tiszta KO vagyok. Mindehol ez jön veled szembe, már most mindenhol karácsonyi zene szól, műmosolyok, kedvesség mindenütt.

Aztán takarítás, főzés és jópofizás a rokonokkal. Az ajándékozás nagyon megy a párom családjában, nálunk viszont nem, akinek amire szüksége van és nagyobb kiadás, azt közösen megvesszük. Ez van felnőtt fejjel.


Gyeremekként más, mikor díszt csináltok, együtt dekoráltok, a sütésnek is megvan a varázsa, és együtt várjátok, hogy csengessen az angyal/Jézuska kinek mi. A másik az, hogy már nagylány van, tudod már hogy nincs Jézuska, így a szülői részről is elveszik a varázs, hogy az illúziót fenntartsa.

Talán, ha anyukád válláról levennél a karácsonyi és a hétköznapi terhekből, mint pl mosogatás, mosás, takarítás, és az így maradt időt, energiát kicsit együtt töltenétek, akár dekoráció készítéssel, akkor lehet ő is jobban ünnepi hangulatba kerül és nem csak a nyűgöt látja vele.

Szenteste is beszélgessetek, ki hogyan látta az évet, mik a vágyai, társasozzatok, igyatok egy forró csokit vagy likőrt.

2017. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én mindig örültem,hogy különleges karácsonyunk volt a,szüleimmel,azután is,hogy tudtok tőlük kapjuk az ajándékot.n is ezt próbálom a gyerekeknek tovább adni,diszítünk,sütünk együtt vagyunk.


Ha nem szeretném a karácsonyt biztos arra szoktattam volna a gyerekeket,hogy pl elutazunk olyankor és megoldva. De szerintem szülői részről pofátlanság, begyepesedve tölteni ezt az ünnepet.

Vagy ne tartsd,vagy utazz, vagy tedd oda magad a gyereked kedvéért( és itt nem az ajándék értékére gondolok)


Probálj beszálni vele erről mit szeretnél, hátha közös nevezőre juttok...

2017. dec. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Jaj, hagyjuk már ezt, hogy fáradt. Aki nem képes a gyerekének karácsonykor legalább örömöt szerezni az nálam nem szülő. "
2017. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocsi véletlenül elküldtem. A lényeg: Te nyilván nem vagy szülő, mert nem látsz tovább a gyerek oldalánál- és nem is érdekel hogy a szülőnek ez milyen. Tipikus önző gyerek hozzáállás.
2017. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!