Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akik felújítandó...

Fiatalok, akik felújítandó házban éltek! Ti hogyan élitek az életeteket?

Figyelt kérdés

Egy éve vettünk házat a férjemmel. Mivel a szüleink anyagilag nem igazán tudtak támogatni és nem akartunk nagyon eladósodni így egy régi típusú kockaházat vettünk, amin sok mindent fel kell újítani. Még beköltözés előtt új fürdőszobát csináltunk, illetve kifestettük és leburkoltuk azokat a helyiségeket, amiket használunk, és muszáj volt. Nagyon sok dolog van még, amit fontos lenne megcsinálni ( pl. központi fűtés, nyílászárók cseréje stb), de nem ez tölti ki az életünket. Most lakható a ház, meg amit már rendbehoztunk az nagyon igényes, szép. Nem keresünk nagyon sokat, így ezekre a nagyobb felújításokra gyűjteni kell, ezért kötöttünk fundamentát is pár hónapja, hogy majd könnyebb legyen anyagilag megoldani.

Mi úgy gondoljuk, hogy most vagyunk fiatalok, és még nincs gyerek, ezért sokat eljárunk ide-oda, színházba, moziba, barátokkal egy évben egyszer nyaralni, néha kirándulni. Nekünk ez többet ér, mint ha felújításra fordítanánk minden pénzünket.

Sógoromék is hasonló helyzetben vannak, nekik viszont az egész életüket a házfelújítás teszi ki, sosem voltak még nyaralni, legfeljebb ha valaki elintézte nekik, hogy ne kelljen fizetni a szállásért, alig járnak el valahova csak az Obiba, mert nem is foglalkoznak mással csak a házzal. Pénzük nekik sincs több, most is hitelt akarnak felvenni a lakáshitel mellé, hogy majd tetőt cseréljenek. Persze azt jó látni meg talán kicsit "irigykedem" is amikor olyan látványos a változás náluk, de mi nem akartunk olyan sok hitelt fizetni, felújításra nem is vettünk fel pénzt, hanem inkább összerakjuk apránként meg majd a fundamentából.

Nekem az is furcsa, hogy a család részéről is állandó kérdés felénk, hogy mi újság a házzal, meg mit csináltunk meg rajta mostanában, mintha a felújításról kellene szólnia az életünknek. Ez elég idegesítő tud lenni.

Akik hasonló helyzetben vannak hogy csinálják? Inkább a felújítással haladnak lassabban és több időt/pénzt fordítanak más dolgokra vagy az a fontosabb, hogy a ház minél hamarabb rendben legyen?

27/N


2017. nov. 30. 19:02
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Eddig Anyósom csak nekem mondogatta, de most már páromnak is nekiesett. Mi is boldogulunk mindenki nélkül, de ők ketten az összes mesternek mennek oda szidni minket. Mostmár zárható lett a ház, ma bekerült a bejarati ajtó, de már rosszul volt délután, hogy neki nincs kulcsa. És nem is lesz. Sajnos mi még egy hónapig kétlaki életet élünk, mert nekünk kb akkor lesz lakható, napközben anyukámnál vagyunk, anyósomékhoz este jövünk át aludni.
2017. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Átérzem a dolgot, a mi keretünk is csak olyan házra elég, amit alaposan fel kell majd újítani ha megvesszük.

Én úgy gondolom, hogy a mai világban az is hatalmas dolog, hogy saját házatok van, nem máséban kell albérletben lakni.

Nyilván újítgassátok, amikor van rá keret, akkor iktassatok be 1-1 festést, konyhabútor cserét stb , amire szükség van.

De annyira ráizgulni sem kell a témára, szerintem teljesen normális, hogy jártok nyaralni, szórakozni is.

Fiatalok vagytok és amúgy is csak egyszer élünk. Szerintem a szórakozást ne vonjátok meg magatoktól.

Felújítani lehet fokozatosan is.

Mi nyáron szoktunk általában, akkor jobban ráérünk és tudunk szellőztetni is rendesen, ha olyan munkákat csinálunk a házon.

Gyűjtsétek össze a legfontosabb felújítandó dolgokat, kb számoljátok ki mi mennyibe lenne és fokozatosan menjetek végig a listán.

Ha csak 5 év múlva sikerül mindent megcsinálni, akkor akkor.

Így is előrébb jártok, mint a legtöbb korotokbeli, akinek még háza sincs.

Amúgy nem tűntök felelőtleneknek, szerintem ne érezd magad rosszul.

Dolgoztok, megérdemlitek hogy kicsit magatokra is költsetek a házon kívül is.

2017. dec. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Hello. A saját peldamat írom. Tavaly Cuba,ebben az évben Velence, Barcelona,Mexico,jövőre Panama és Thaiföld...egyszer élünk. Gyerek nincs de ha lesz akkor is el akarok nyaralni menni. Bérelt lakásban élünk,senkitől semmi pénzt nem kapunk csak amiért megdolgozunk. Az élet a tiéd,te alakítod
2017. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!