Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 eves letemre oroklok, de...

19 eves letemre oroklok, de ahhoz, hogy lakast tudjak venni magamnak, az egesz oroksegemet fel kell hasznalnom, igy a szuleimnek nem tudok adni belole es ok kiborulnak ram. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mama hagyta ram.

2017. dec. 27. 16:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
93%
Ennek fényében, amit utoljára hozzáfűztél, én bizony a kocsit, és a többi értéket sem adnám. Utazgatnának, neked meg fájjon a fejed, miből oldod meg a lakhatásodat? Én nem vacillálnék, csak boruljanak ki, nem foglalkoznék vele.
2017. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
5%
Milyen jó, hogy idáig nevelték, kínlódtak vele, Isten tudja mennyi áldozat árán, most meg menjenek a lecsóba. Tiszta szégyen ez az egész.
2017. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
94%
Akkor utazzanak a saját pénzükből, ne a tiedből. Felnőtt, dolgozó ember keresse már meg saját maga az utazására szánt pénzt. Sajnos már készpénznek vették, hogy ők örökölnek. "Ne igyál előre a medve bőrére". Ezt kéne nekik finoman elmagyarázni. Nem lesz könnyű.
2017. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 Andizsuzsi ***** válasza:
62%
Az egyik szülőd (mama gyereke) köteles részre jogosult.
2017. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
96%
Kivéve ha nyomós okkal kizárták az örökségből.
2017. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudjuk, hogy a hagyaték többi része miből áll, illetve a szülők a köteles részen felüli részt szeretnék elverni.
2017. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 Laca89 válasza:
94%

A helyedben leülnék a szülökkel egy komoly beszélgetéshez és felvázolnám nekik hogy mi a terve az örökséggel.

Elmondanám hogy nem akarok albérletben lakni és hogy most végre lehetőségem lenne rajta változtatni, de ehez fel kell használnom az egész örökséget.

Sajnos mint írtad a szüleid "utazgatnának" belölle. Tehát ők fejben már költötték az örökséget, igy azért pofáraesés lesz nekik és lehet hogy kiakadnak, de amikor lenyukszanak akkor majd rájönnek hogy ez egyáltalán nem baj. Sőt legalább éretten és felelősségteljesen gondolkozol.

2017. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim válasza:
80%
Mivel egyik szülőd a mamád gyereke, őt jogilag nem lehet kizárni az örökségből, neki is kell valamit kapnia, de ez ás tészta, ha kevés a hitel, hidd el abból ki fogják tudni fizetni. De az, hogy a szülő, a saját szórakozását előtérbe helyezze a SAJÁT gyereke létszükségleteivel szemben, szerintem undorító. Ne haragudj a kifejezésért, biztos szeretnek a szüleid, de ez számomra felfoghatatlan. Nekik még lehet pénzük utazásra, viszont neked lehet soha nem lesz mégegy lehetőséged saját lakásra, ami nem kis pénz, jobb ha egy ingatlanba áll a vagyon, mint a bankkártyán. A szüleid majd elutazzák a saját pénzüket, mert pl szerintem egy szülőnek nem arra kell takarékoskodni, hogy majd legyen mit hagyni a gyerekre, ha van mit, szuper, ha nem hát nem. Nehéz helyzet, mert értem, hogy a szüleid, de kicsit próbálj a saját önös érdekeid szerint gondolkodni. A mamád RÁD hagyta a pénzt, azt szeretné ha te használnád, nem pedig a szüleidre költeni. Szerintem vedd meg a lakást, később ha majd tudsz, segítesz nekik. (Mivel fiatal vagy, a szüleid sem lehetnek annyira idősek, hogy nyugdíjasok legyenek, tehát rendelkeznek fizetéssel, amiből a hitelt törlesztik majd...de bbe nem avatkoznék bele, nem az én dolgom)
2017. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
90%

Undorító, hogy a szórakozásukat előbbre valónak tartják, mint a te lakhatásodat és jövődet. Vegyél lakást. Ők felnőtt emberek, megszorulva nincsenek, szóval oldják meg a saját ügyes-bajos dolgaikat!


A helyedben alaposan átgondolnám a kapcsolatunkat.

2017. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
93%
Valami oka volt a mamádnak hogy nem a szüleidre hagyta? Talán csak nem azért mert ismerte őket és tudta hogy eltapsolják a pénzét utazásokra meg gondolom akkor hülyeségekre. Gáznak tartom hogy tartják a markukat a te örökségedre is. Más örülne ha a gyerekét a nagymama elindítja az életben. Lakáshoz, kocsihoz, ingóságokhoz jut. Mivel jár nekik a köteles rész, a mamádat az ügyvéd biztos felvilágosította tehát az egyik szülőd valamit kapni fog. Tehát te ne adj semmit. Indítsd el a saját életedet úgy ahogy a mama akarta és ha zsarolnak is ne hagyd magad. És ha lesz lakásod akkor költözz is hiszen le akarnak húzni. Max fogadsz bérlőt és fennt tudod tartani magad míg nem lesz munkád már amennyiben most tanulsz. Ha már most dolgozol akkor nem lesz gondod , jó alapot adott a mamád neked az életed elkezdéséhez.
2017. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!